Автор Тема:  HCV+  (Прочетена 10308 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 397
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: HCV+
« Отговор #15 -: Октомври 26, 2009, 15:29:28 »

Честит имен ден Митко :flowers2:! Пожeлавам ти винаги да имаш възможност за избор при всяка една твоя житейска стъпка и винаги да взимаш правилното решение!Вярвай в трудните моменти, смей се когато тъжиш. Лесно е глава да отпуснеш, трудно е да победиш. Живота казват е игра, в която все някой побеждава и ако наистина е така, да победиш ти пожелавам!

Поздрави,Тита
Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #16 -: Октомври 26, 2009, 16:34:41 »
Това е семейна работа и аз ще намера най доброто решение!От семейните задължения не бягам ,нито чакам друг да ги свърши!

Цитат

Ама естествено, че е така.
Аз просто се изказах в подкрепа на това, че децата всъщност успяват да приемат някои факти без фатални сътресения. Освен това ние по семейно преценихме, че ще е добре дъщеря ни отдалеч да свикне с възможността баща й в един момент да е много много болен - още докато в общи линии изглежда прилично.

Дани
« Последна редакция: Октомври 26, 2009, 20:21:01 от tetibulka »
Hang in there.

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
« Отговор #17 -: Октомври 26, 2009, 20:00:41 »
Здравей и от мен,

Чета историята ти и не мога да проучея как е възможна такава безучастност и безотговорност на докторите. :angry3:
Аз лично смятам, че е най-добре още сега, ако ти е възможно разбира се, да се свържеш с доц. Антонов. Той може би е най-разбраният лекар специалист, който има невероятно човешко отношение и ще обърне внимание на проблема ти с нужната компетентност . Поне моите скромни наблюдения за него са такива.
Не мисля, че е добре да чакаш.
Ще чакаме да пишеш.

Кураж ти желая!  :bravo2:

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #18 -: Октомври 26, 2009, 20:25:53 »
Не разбирам защо да чакаш до началото на другата година.
Поне една консултация с доцент Антонов можеш да направиш още другия месец.
Ако се навиеш, ще ти обясня как точно става безплатно.
А и АСАТ и АЛАТ що не си пуснеш в някоя лаборатория - 6-10 лева излиза без направление.

Дани
Hang in there.

Неактивен lili9306

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 55
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #19 -: Октомври 28, 2009, 11:35:10 »
Митко, и на мен ми стана много тъжно, заради състоянието, в което се намираш. Моето дете е на 16 години и сега се лекува с Роферон А - какъв ще е резултата въобще не зная, а как ще развият нещата в бъдеще - още по-малко.
Искам категорично да ти кажа, че ти трябва да се бориш - не разчитай на голямо съчувствие и разбиране от служители в РЗОК,  от лекари,  /някои правят изключение, разбира се/, не мисли, че всичко от самосебе си ще върви по реда си -нужно е много да ходиш, да питаш, да се срещаш с един, втори лекар,  да търсиш познати, които, където могат да ти съдействат, да четеш и да питаш най-вече в този форум.
Почти всеки, който ти е писал, ти е казал за доц. Антонов. Аз също ти казвам да отидеш при него - той  е преди всичко човек. По принцип май всеки ден до обяд е в отделението на болница "Свети Иван Рилски". Върви там около 11 - 12 часа, помоли го да ти погледне изследванията и да ти каже какво да правиш.
Ето телефона на Габриела /сестрата, която е с него на кабинет/ 0888 244 908
Кажи й, че проблема ти е изключително сериозен, попитай дали доц. Антонов е на работа и дали е удобно да се видиш с него.
ДЕЙСТВАЙ!

Неактивен dimitar

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Неуспешно завършенo
  • Статус: Остър хепатит C
« Отговор #20 -: Октомври 29, 2009, 07:55:25 »
Благодаря на всички за куража ,топлите думи и честитките.
Радо, благодаря за линка за диетите .Със сигурност, трудно се оправям сред множеството им.
Днес ще последвам съвета Ви, и ще опитам да се свржа с кабинета на доц.  Антонов и каквото" сабя" покаже!
Поздрави на всички.

Р.С. Записах час за доц. Антонов за 02.11.2009 год. от 14.30часа.
Няколко конкретни въпроса. Не съм ходил из тези"заведения "от няколко години.Все още ли до там се стига с автобус 74 от ц. гара (или автогара).Доц. Антотонов на кой етаж приема и на место ли се плаща в кабинета или на регистатурата ,други практични съвети?
Благодаря.
« Последна редакция: Октомври 29, 2009, 13:39:40 от dimitar »

Неактивен pgzenga

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 149
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #21 -: Октомври 30, 2009, 08:21:01 »
Приема на 1-ви етаж, кабинет 17.

Успех!

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #22 -: Октомври 30, 2009, 08:39:05 »
Принципно при доцента можеш да идеш и с направление за гастроентеролог от личние лекар. Тогава го покрива ЗК. Ако нямаш направление, прегледът е 40 лева.Трябва да минеш през регистратурата и в двата случая. Да кажеш имаш или нямаш направление и да питаш дамата какво да правиш. Тази, на която аз съм попадала, е много любезна и ефективна.
Да, 74 ходи до клиниката, слизаш на Център по хигиена (той всъщност е съседната на клиниката сграда). Влизаш откъм спирката , вляво ти е регистратурата. Оттам нататък ще те насочат.
Излишно е да ти напомням да си вземеш всички изследвания, правени ти някога, нали?
Успех и да пишеш после.
Дани
Hang in there.

Неактивен dimitar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #23 -: Ноември 05, 2009, 08:35:21 »
Здравейте  Дами и Господа,
Завърши срещата със светилото на ГЕ доц. Антонов. За мене той е човек с главно Ч !Бих посъветвал, всеки който не е ходил при него да отиде нищо че има добър ГЕ на когото вярва.Само с отношението си ще измъкне поне еди пирон от к...... Жалко ча научих за него толкова късно. Със сигурност нямаше да бъда на този хал, ако бях отишъл по рано. Разбира се благодаря на Вас, от които тргна всичко.Пожелавам Ви, здраве и успешно излекуване и всичко което си пожелаете.
Колкото до мене подозренията които имах(писаните по горе) се потвърдиха. Не се ангажира с прогнозни срокове но едва ли са много месеците или годините (да не се бъркаме в божите работи)!  Колкото толкова. Както се казва в такъв случай Бог напред аз след него.
Ще споделя какво ми се случи вчера .Може да има някакво просто обяснение което да не зная.
Сутринта станах с мъка, очите не се отлепят, гади ми се.Разгледах се физически нищо фрапиращо, температура 36.0 градуса и така до обед.През това време съм пил само законните лекарства От 13.30 часа започна едно изхвърляне на течности по точно казано ИЗЛИВАНЕ до 07.00 часа днес.Резултата изразен в Кг -4.6 Кг Към 14.30часа се нормализира  температурата 36.8 град. и сега се чувствам като човек. Дай боже да продъжи дълго дълго.
Зраве и успех на всички Чао.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #24 -: Ноември 05, 2009, 08:41:44 »
Радвам се, че сте се срещнали с доцента. Аз лично не се познавам с него, но отзивите са прекрасни.
Сподели какво конкретно предприе в твоя случай доцента - лечение, диета и т. н.?

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #25 -: Ноември 05, 2009, 08:54:41 »
Явно си пил някакво лекарство за отводняване и то си е свършило работата.
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2009, 09:00:42 »
Здравей Митко,
Радвам се, че се реши на тази стъпка и не чака до януари! Пожелавам ти по-хубави и спокойни дни, дано състоянието ти се стабилизира и се почувстваш по-добре!
Не забравяй и да пишеш тук, когато имаш притеснения или просто искаш да споделиш нещо.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
« Отговор #27 -: Ноември 05, 2009, 09:09:04 »
Митко здравей и от мен!

Поздравявам те, че се организира толкова бързо и се срещна с доц. Антонов. Чудесно е, че си доволен от срещата с него и че се чувстваш по-добре! :bravo2:
Дано всичко да се нареди, както ти искаш! Желая ти успех!!  :bravo2:

Поздрави,  :flowers:
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен dimitar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #28 -: Ноември 06, 2009, 09:27:19 »
Лекарства нови не ми е предписал, отхвърли трансметила! Останалото е следното:СОПРАЛ 20 мг, ФУРАНТРИЛ 2 по 40 мг,( и двете на гладно), ЛЕГАЛОН 3 по 140 мг СОПРАЛ 4 по 50 мг.
Хранителен режим: НИКАКВИ ЦИТРУСОВИ ПЛОДОВЕ! СОК ОТ МОРКОВИ КАТЕГОРИЧНО НЕ! без мазни и пържени храни. Ограничено ползване на трудно смилаеми храни- боб, леща ,грах и др.
Лесни за усвояване храни :БЕЛТЪКА на сварено- яице 2 бр. на ден помага за изпразване на жлъчката, извара, млечни храни, на следващо място ВЪГЛЕХИДРАТИ за да има енергия организма ,(без да се прекалява )От плодовете препоръча българските, на първо място ЯБЪЛКИТЕ.
Попитах дали храната се явява вид лечение,- засмя се и каза НЕ БИ МОГЛО ДА СЕ КАЖЕ ПО ЯСНО И КРАТКО!
Относно работата: колкото повече е увреден Ч.Д .толкова по -малко работа! Почивка -задължително поне 120 мин.( В нашето нар събрание сигурно всички са с увреден Ч.Д.)
В крайна сметка Вие сте тези които трябва да се следите! Лекарския контрол е индивидуален за всеки.
Приятен уикенд на всички и всичко най-розово :love5:
Това е на болестите   :tease:
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 09:39:56 от dimitar »

Неактивен tanci

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #29 -: Ноември 06, 2009, 22:01:43 »
Здравей Митко,не се предавай !Аз също съм с диагноза чернодровна цироза пост хепатит В.След  операция на жлъчката се събудих огромна за 1 месец ми изтеглиха 35 литра течности след което ми поставиха TIPS(Shunt porto sistemico trans-giugulare),тази операция е позната и в България.Събирането на течности спря.В момента вземам -Aldactone 100mg;Gabbroral 250mg;Omeprazolo 20mg; i Torasemide 10mg-това е диуретик  трябва да го вземаш задължително.И аз имам син и знае,а пък съм и далече от него.НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ   КУРАЖ :good:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007