Автор Тема:  Критерии на Здравната каса за одобрение за лечение  (Прочетена 2262 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mira_Dimitrova

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте! Интересува ме има ли публикувани някъде критериите, по които Здр. каса решава в кои случаи се отпуска лечение за хепатит Б или това се решава за всеки пациент персонално? Всъщност питам това, тъй като аз съм с хроничен хепатит Б и след направена биопсия лекарката ми каза,че тъй като съм с ниска степен на фиброза - Ф1 и тъй като трансаминазите ми винаги са били в норма, здр. каса няма да ме одобри за лечение,защото техните изисквания са фиброза поне втора степен и повишени АСАТ И АЛАТ 1.5- 2 пъти над нормалните нива.Проблемът е обаче, че вирусното ми натоварване е доста високо - над 10 млн. копия и сега се озовавам в ситуация, в която май ми остава варианта да си стоя и да чакам чернодробното ми увреждане да стане "по-сериозно",за да ми отпуснат лечение,защото другия вариант сама да си плащам лечението е непосилен за мен. Така че в момента съм в пълна безизходица и всеки ваш съвет или мнение ще ми бъде много полезен. :bye2:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей,
Критериите, по които експертната комисия в Здравната каса решава на кой да отпусне лечение, са записани в консенсуса на българските гастроентеролози за лечение на хронични вирусни хепатити. На този адрес можеш да видиш проекта за консенсус за 2010 година: Консенсус. Консенсусът за 2010 година беше приет на годишната конференция на гастроентеролозите в Пловдив, която се проведе от 22 до 24 октомври тази година. Надявам се, че скоро на нашия сайт ще можем да публикуваме и окончателния му вариант.
Както можеш да видиш в проекта за консенсус няма записано изискване за фиброза Ф2, а по отношение на вирусния товар ти си показана за лечение. Наистина има изискване за повишени чернодробни ензими, но честно казано, в не малко случаи се оказва, че ниските чернодробни ензими не са постоянна величина. Ако започнеш да си следиш редовно чернодробните ензими има голяма вероятност да откриеш, че в някои моменти те скачат над нормата, а не стоят постоянно ниски. В повечето случаи обаче това не се забелязва, защото хората не си правят толкова често това изследване.
Съветвам те да потърсиш второ и трето мнение от някои от известните специалисти в тази област, за да чуеш какво е тяхното мнение.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен alia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
А как да постъпя, ако искам да започна лечение от хроничен хепатит б с мои средства.
alia

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Трябва да се обърнеш към лекар, който да се съгласи да бъде твой лекуващ лекар за този период. След това трябва да си купиш лекарствата и да съгласуваш с него приема и дозировката на лекарствата, както и проследяването ти по време на цялото лечение.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007