Автор Тема:  Здравейте  (Прочетена 9608 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marzelana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 38
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Здравейте
« Отговор #30 -: Януари 20, 2010, 10:36:47 »
Здравей,Alia,
Аз съм в момента на лечение с интерферон. Но преди да ти кажа как се чувствам, бих искала да ти кажа следното:
Мисля, че е рано да се притесняваш за самото лечение. На базата на това, което споделяш като информация във форума, според мен все още не си довършила до край една друга важна стъпка - поставяне на точна диагноза. Какво означава, че си граничен случай?За поставяне на точна диагноза са необходими, както показатели за ензими през последните 3-6 месеца, така и ПСР и биопсия. Само на базата на всички тези показатели, може да се вземе окончателно решение - като естествено лекуващият ти лекар ще ти предложи, а последната дума е твоя естествено. Нека ме поправят по-вещите в този форум, ако греша относно написаното до тук.
Относно притесненията ти за самото лечение, имай предвид, че все пак при всеки е различно. Аз ще споделя моя опит до тук (на 6 инжекции съм). Не съм вдигала много висока температура - най-много до 37,5 и то само първия или втория ден след инжекцията. Не съм имала втрисания. Болки в ставите и мускулите имах само при втората и четвъртата инжекция, ако правилно помня, и те отшумяваха за 1-2 дни. Последните две седмици имам леко замаяност и усещане за по-трудна концентрация.
Това са подробностите. НО искам да ти кажа, че е напълно търпимо и поносимо.Дори като съм била болна (грип или настинка) е било много по-зле. Освен това продължавам да ходя на работа и се чувствам добре. Мисля, че няма от какво да се притесняваш. Важно е да се излекуваме и да преборим вируса. И още нещо...в раздела "На лечение съм"можеш да прочетеш за много хора, които споделят своя опит по време на лечение, и да придобиеш представа за страничните ефекти. НО имай предвид, че всеки си е отделен индивид и организмът на всеки го понася по различен начин.
Това е от мен. Смело напред и кураж :congrats:  :bye2:
Мария

Неактивен alia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Здравейте
« Отговор #31 -: Януари 28, 2010, 01:26:19 »
 Да, разбира се, че ще направя необходимите изследвания. Бях на преглед, където ми казаха, че след изследванията може да се започне лечение с интерферон, въпреки, че случая ми е бил граничен. Но ми предстои преглед при още един професор и ще обмисля и трите мнения, затова е важно за мен и всичко, което казвате вие. Много ми е ценно общуването  с вас, благодаря ви. :book_read:
alia

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007