Автор Тема:  Нов член с хроничен хепатит С  (Прочетена 3333 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahil

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Нов член с хроничен хепатит С
« -: Ноември 20, 2009, 19:38:55 »
Здравейте,

Страхотен форум! Снощи цяла нощ четох и се престраших да се регистрирам. Не се представям защото мога да остана без работа. Аз съм с хроничен хепатит С от 6 години, заразих се от използване на наркотици. Почти веднага след като разбрах се преборих с наркотиците и от тогава съм чист. Лекуващият ми лекар тогава ме “успокои”, че ми остават 10 максимум 20 години живот.След това му успокоение започнах да страня от хората около мен от страх да не ги заразя (никой не ме осведоми за начините на предаване на вируса), пък и от страх да не разберат, че съм С носител – виждал съм как хората се държат с някой като с прокажен и то защото са неинформирани и си мислят, че са застраховани от такива заболявания.

Мислех за лечение, но няма как това да се случи, защото имам и друго заболяване, което е в черния списък. През тези години вземах Карсил, Есенциале, Легалон, Трансметил, Q10. Последните ми изследвания на АСАТ и АЛАТ са около 50 – 60.

Вече не знам какво да правя да продължавам ли с диетите, дали пък уринотерапията няма да помогне, дали …, дали..., дали просто да зарежа всичко и каквото стане.

Занапред ще следя форума с интерес и ще се радвам да се запозная и да чуя мнение на хора с подобни проблеми.

Поздрави Още един от С класата

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Нов член с хроничен хепатит С
« Отговор #1 -: Ноември 20, 2009, 20:34:10 »
Здравей и добре дошъл.
Наистина не е нужно да се представяш, ако това те кара да си неспокоен. Доколкото не се опитваш да ни прробутваш врели-некипели и съшити с бели конци (а ти не го правиш), всичко е ОК.

Първо, много е трудно да заразиш някого с хепатит С. Иска се да си смесите кръвопотоците или твое кърваво нещо да се намеси в кръвопотока на друг човек. Докато не ползваш чужди четки за зъби (защото венците понякога кървят), самобръсначки, игли и ножички за кожички и уведомяваш зъболекаря си, че си с положителен тест за антитела, няма как да заразиш някого.

Второ, ако само имаш плюсче срещу теста за антитела, не бързай да се пишеш болен от хроничен хепатит С. Тоест изследване за вирусно натоварване правили ли са ти. Генотип? Биопсия?

Трето, при добра диета и без да се лекуваш и с малко късмет, може да изкараш толкова дълго, че да се споминеш от нещо друго.

Четвърто, хубаво е все пак да се лекуваш. Със съвети как да се задвижиш по посока лечение сме насреща, не се притеснявай, питай.

Пето, на лекаря, дето ти е казал това, много здраве от мен да носиш.

Шесто, не бих правила тази терапия - има си други, доказали успеваемостта си терапии.

Дани
Hang in there.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2009, 21:13:52 »
Здравей и добре дошъл!

Съгласна съм с това, което ти е писала tetibulka
Първо искам да тикажа да си смениш лекаря и да намериш такаъв, които да те лекува от хепатита , а не да те залъгва с врели некипели.
Добре е, че пиеш Карсил, Есенциале, Легалон, Трансметил, Q10, но те няма да те ислекуват. Започни да се подготвяш за интерфероново лечение. Направи си необходимите изследвания - ПСР и биопсия и след година- гдина и половина те чакаме да пишеш, че си излекуван. :wink2:
Във форума има много информация, която е на  базата на споделен опит. Аз бих те посъветвала да прочетеш информацията на нашия сайт - видове изследвания, центрове за лечение и т.н.
http://hepactive.org/content/articles/diagnostics
http://hepactive.org/content/articles/living_with_hepatitis
http://hepactive.org/content/articles/treatment/treatment_introduction
Споделянето за хепатита е много индивидуално. Аз съм една от тези, която загуби работата си заради него и сега на новата не съм споделила. Не се упреквай заради наркотиците, че си се заразил със хепатит. Можеше да се заразиш и при зъболекаря си, както повечето тук.
Други съвет, който бих ти дала е да се ваксинираш против хепатит В.

След всичко, което ти дадох да прочетеш като информация не се притеснявай да питаш отново
Цитат
Вече не знам какво да правя да продължавам ли с диетите, дали пък уринотерапията няма да помогне, дали …, дали..., дали просто да зарежа всичко и каквото стане.

В никакъв случай не се предавай. От това, което споделяш разбирам, че ти не си направил нищо за лечението си подведен от лекаря си.
Избери си лекар от сайта  http://hepactive.org/content/articles/treatment/treatment_hospitals и си запиши час. От там нататък той ще направи всичко необходимо. Не споделяш откъде си, но ако си от София няма да имаш никави прблеми.
ПОжелавам ти успех в борбата срещу хепатита

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #3 -: Ноември 20, 2009, 21:23:44 »

Мислех за лечение, но няма как това да се случи, защото имам и друго заболяване, което е в черния списък.
Добре си дошъл!
Вече са те насочили към правилната информация,но на мен не ми е много ясно това от цитата.
Ако желаеш би ли разяснил малко повече.

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2009, 21:28:19 »

Мислех за лечение, но няма как това да се случи, защото имам и друго заболяване, което е в черния списък.
Добре си дошъл!
Вече са те насочили към правилната информация,но на мен не ми е много ясно това от цитата.
Ако желаеш би ли разяснил малко повече.

Дори и да е ХИВ пак може да се излекува хепатита, ама нека да не гадаем.
Наистина е добре да споделиш, бихме могли дапомогнем с информация.

Неактивен ahil

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Ноември 20, 2009, 21:48:33 »
Благодаря на всички ви за изчерпателната иформация, която ми дадохте. С тези няколкореда вие ми казахте повече от лекуващия ми лекар за няколко години.  :smile:  Другото ми заболяване не е чак толкова страшно като ХИВ - става въпрос за това, че имам склонност към депресии.

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #6 -: Ноември 20, 2009, 21:55:10 »
Ахиле,
искаш ли да ми отговориш на въпроситте за вирусното натоварване, биопсията и генотипа?

Дани
Hang in there.

Неактивен galq

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
« Отговор #7 -: Ноември 20, 2009, 21:57:36 »
Добре дошъл във форума!
Не си единственият склонен към депресии.Така ,че спокойно и помисли сериозно за лечение.
Галя

Неактивен ahil

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2009, 10:27:26 »
Привет Дани,
Не са ми правени нито биопсия, нито определяне на генотип, а за вирусно натоварване не бях и чувал. Смятам да потърся друг лекар, който да ме насочи къде да си направя тези изследвания, т.к. съм от провинцията и като има някакво развитие ще пиша

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2009, 10:31:18 »
Ахиле,
депресии има едно 98% от народа,пък и не е задължително по време на лечение да я развиеш!
И какво значи имаш сколоност-бил ли си при специалист?хапчета пил ли си?имаш ли поставена диагноза?
Не си товари психиката предварително със страничните ефекти от лечението.
Сега по-важното е да отговориш на въпросите зададени от Дани,и да видиме до къде си стигнал,и на къде да тръгнеш.
А между временно си отговорил.Ами предоставена ти е инфо за специалистите в областта-избирай някой и действай.
Успех

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2009, 10:35:59 »
Ахиле, центровете за лечение на хепатит извън София са в Пловдив, Варна и Плевен. Най-добре е да идеш в Сф, но ако нямаш възможност избери си най-близкия. Не си мисли, че ще те оставят на произвола на съдбата и да направиш дълбока депресия. Ще те следят постоянно. При едно такова лечение е хубаво да разчиташ и на близките си и да те подкрепят.
ПОжелавам ти да се организираш по-бързо и да започнеш лечение

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 299
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2009, 10:48:05 »
Ти не си виновен за това, че не си предприел нищо досега. Както каза лекуващата ми лекарка в момента - няма как да знаеш всичко за заболяването, нали за това си ходил на лекар. Който за съжаление те е подвел. Както и много други от нас. Сега като имаш информация действай бързо. На първо място за да разбереш какво ти е състоянието и дали имаш нужда от лечение. И ако се налага да о започнеш по-бързо Желая ти успех. :congrats:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007