Автор Тема:  Плаща ли Здравната каса ПСР за хепатит Б в случай, че не кандидатствам за лечение  (Прочетена 3559 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 67
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
...и виж наистина ли е невъзможно да ти пуснат това изследване по Здравна каса. Аз поне не съм толкова убеден, че задължително трябва да си го платиш...
                          С два ПСР-а съм, и двата мисля са пускани през 'Роше', безплатно. След поредния ми отказ да се лекувам ми казаха, че повече няма да има безплатни ПСР-и за мен. Моля обяснете ми къде мога да си направя безплатен, или ако няма подобна възможност - платен.
                          АСАТ, АЛАТ и прочие са ми в нормални ст-сти и обикновено са били все така. Само и само да се лекувам ми бяха обяснили, че може да ми ги завишат по документи, но отказах. Много трудно ми е да намирам коректно и ясно инфо за тази болест, сякаш всичко е изключения и апокрифни изследвания.

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Здравей,Марина!
А какви са стойностите ти в ПСР-ите?
Защото все пак ,ако са под 20 000,наистина не е задължително да се лекуваш!

А инфо за болестта има,не знам защо не я намираш!И тук ,и на сайта на Хепактив,има толкова много!

С направление би могла да го направиш,но ти казваш ,че не ти дават,което не ми е ясно по каква причина,иначе платено може да направиш там ,където се правят и безплатните(т.е. по Здр.каса)

Поздрави,и питай каквото не е ясно!
Тедибон
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей Марина,
Разкажи в кой град си и кой е наблюдаващия те гастроентеролог. По принцип, за да плати Здравната каса ПСР тест, трябва да бъдеш хоспитализирана. Мисля, че във форума има много хора с хепатит Б, които са си пускали ПСР изследване, което е било платено от Здравната каса. Може би трябва да обмислиш дали да не се насочиш към друг гастроентеролог.
А за хепатит Б, можеш да прочетеш тези кратки статии на нашия сайт: Хепатит В: Лист факти.
А тук можеш да откриеш 201 статии и новини само за хепатит Б: Хепатит B

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен marina

• Немедицинско лице
    • Профил
Здравей Марина,
Разкажи в кой град си и кой е наблюдаващия те гастроентеролог...
Мислех, че съм писала преди: София. Името на гастроентеролога ще го пропусна, без друго ще го сменям, след като не иска да ми пуска повече ПСР-и. Малко по-горе неволно излъгах - май не два, а три съм пускала вече, нито за един не съм лежала в болница. Мисля, че по програмата на 'Роше' са ми правени всичките, поне бяха на техни бланки. Но като нищо може да са през здравната каса . Така или иначе докторът ми каза, че нямам право на повече и ако искам да си правя някога - да си ги плащам, след като няма да се лекувам. По неговите думи излиза, че има някакво ограничение в броя безплатни ПСР-и. Ст-тите от последния бяха около 20 000, така съм писала в старите си постинги тук. Все пак може да погледна довечера пак. Честно казано сега, една година след този ПСР се чудя дали докторът не ми ги е завишил нарочно. Тази година ще си ги пусна сама и под друго име, да видим какво ще покажат  :fight2:.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2782
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Цитат
Честно казано сега, една година след този ПСР се чудя дали докторът не ми ги е завишил нарочно. Тази година ще си ги пусна сама и под друго име, да видим какво ще покажат  :fight2:.

Резултата от ПСР никога не е еднакъв -има пикове и спадове през около 3-4 месеца , така че няма как да ги сравниш , особено пък при разлика от 1 година.
Защо мислиш, че лекаря ще ти завишава изкуствено стойностите на виремията? В крайна сметка не ги прави той, а лабораторията.

Неактивен marina

• Немедицинско лице
    • Профил
...Резултата от ПСР никога не е еднакъв -има пикове и спадове през около 3-4 месеца , така че няма как да ги сравниш...
Честно казано се надявам на отрицателен ПСР, не просто на по-ниски ст-сти. Другото са само подозрения, предвид прекалено голямото му желание да ме лекува.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007