Проблем с протокол, личен лекар и Здравна каса... :(

Автор Тема:  Проблем с протокол, личен лекар и Здравна каса... :(  (Прочетена 4051 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 76
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте,

имам проблем с изписването на една от рецептите ми и вече не знам какво да правя и към кой да се обърна!

получих протокола си на 09.09.2009, а е бил издаден на 21.08.2009
първата рецепта личната ми изписа на 21 септември. оттогава досега се инати, че съм си пропуснала първия месец. ( според нея е трябвало първат реепта да се изпише до края на  август).
в началото почти и повярвах, но проф.Чернев каза, че не е права и компетентна. при следвщото ми ходене- си остана все на същото мнение.
аз си започнах терапията предвидливо по-късно, в началото на ноември, заради евентуални забавяния...

междувремено писах до Здравната каса,официално писмо- дадоха ми входящ номер, обещаха писмен отговор до 10 дни, но писмо так и не дойде...

вече имам изписани 5 рецепти, а реално съм в края на 3-тия си месец и скоро ми предстоят контроли. щеще ми се да имам дотогава този отговор от касата, но уви...
дори и да взема резервни лекарства от лекуващия ме лекар когато дойде момента, реално погледнато после няма да мог да ги върн след като така или иначе рецепта няма да бъде изписана...

имам дълбоки съмнения, че моята лична не е в час- и без това ми призна, че съм първата и пациентка с хроничен хепатит с.

МОЛЯ ВИ, ако някой знае как стоят нещата нормативно или поне къде мога да го видя като текст черно на бяло, или въобще ако се е сблъсквал  с подобен проблем, дайте ми съвет какво да правя.

моя позната, която е на терапия за множествена склероза и която години наред си има работа с Касата твърди, че личната ми е в тотална заблуда, защото 6 месечен протокол означава 6 изписни рецепти, без значение на датите- така ли е наистина???

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2759
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
За последната седмица, ти си вторият пациент който се оплаква от подобен проблем със ЗК ( забавени протоколи,реценти и тн).  :angry3:
Личната ти трябва да знае, че освен за 6 м. протокола ясно посочва и колко ампули са ти изписани- 24 на брой и ако имаш изписани реални 16 например, останалите 8 ти се ПОЛАГАТ, независимо от закъснението ( особено пък по вина на ЗК ). 
Подаваш наново заявление до РЗОК за удължаване срока на протокола, като ясно описваш къде е бил проблема. 
Междувременно ще ти напиша на ЛС един телефон където можеш да се обадиш и да ти съдействат.

Силвана

п.с. прегледай тази тема: http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=2520.15

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил
Силвана, благодаря ти много!!!  :smile:

Неактивен kiki

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Re: Проблем с протокол, личен лекар и Здравна каса... :(
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2010, 18:20:01 »
Здравей  d`essie ,
Какво стана по твоя проблем ? Интересно ми е какво са ти казали на теб. Аз още не съм подала документите в касата защото не са готови и не знам дали ще успея да си взема последните лекарства от първия протокол

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2010, 01:02:56 »
в какъв смисъл не са готови? изчакваш резултат от изследването си ли?

опитите да се свържа с точния човек удариха на камък. вече месец нямам и отговор от касата. в понеделник ще ходя лично да видя какво и защо. в същото време имам и контроли.
аз доколкото съм чувала изчакването между първи и втори протокол не следва да е повече от месец.

на теб какво ти обясниха по въпроса?

Неактивен kiki

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2010, 18:44:41 »
Здравей , извинявай , че се забаих с отговора
Значи аз като се  получи така с протокола и веднага отидох до касата и от там ми казаха , че могат да изпратят само новите протоколи за следващите  6 месеца за презаверка и евентуално тогава да приложа старите и да обясня проблема , но нищо нямало да стане протокола бил изтекъл и край. Тоест отказаха ми да уведомят касата с писмо или жалба или каквото и да е , само ми казаха направете си новите документи и тогава елате. А човека на телефона който ни дадоха тук :) ми каза да приложа обяснение  за случая като си подавам документите и ме увери , че няма да ми спрат терапията заради това. Аз ги подадох документите заедно с обяснението и ще видим какво ще стане сега , ще пиша като се обадят

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2010, 20:56:48 »
Кики, аз  прекалено дълго се забавиф с отговораси тук, за което наистина съжалявам.
доколкото разбирам ти имаш сходен с моя проблем,нали така?

накратко- в официалното писмо от касата ми беше посочено, че протокоа важи 6 Месеца, счинтано   от датата на заверката му в РЗОК.  това е отразено и в  НАРЕДБА № 4 ОТ 4 МАРТ 2009 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ПРЕДПИСВАНЕ И ОТПУСКАНЕ НА ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИ   - виж член 30 !

http://www.nsoplb.com/files/laws/naredbi/Izm/nar4_new.doc

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2010, 21:00:58 »
Кики, аз  прекалено дълго се забавиф с отговораси тук, за което наистина съжалявам.
доколкото разбирам ти имаш сходен с моя проблем,нали така?

накратко- в официалното писмо от касата ми беше посочено, че протокоа важи 6 Месеца, счинтано   от датата на заверката му в РЗОК.  това е отразено и в  НАРЕДБА № 4 ОТ 4 МАРТ 2009 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ПРЕДПИСВАНЕ И ОТПУСКАНЕ НА ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИ   - виж член 30 !

http://www.nsoplb.com/files/laws/naredbi/Izm/nar4_new.doc
Има нещо сбъркано в системата - би трябвало да започне да тече от деня на получаването му.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007