Специалистите отговарят > [НЕАКТИВЕН РАЗДЕЛ] доц. д-р Красимир Антонов отговаря на пациенти

Кръв от пръст

(1/3) > >>

tedi:
Здравейте,
Аз съм с хроничен хепатит С,в момента съм към края на лечението си,за сега е успешно.
Имам дете на 11м.,което родих месец преди да започна лечението си.
Следващият месец малкият прави година,тогава се правят профилактични кръвни изследвания,кръвтта се взема от пръста.Чудя се дали да не прибавя и хепатитен маркер към изследванията,има ли смисъл.
И въпросът ми е-До колко може да е достоверна кръвтта от пръст?

Поздрави,
Теди

Janet:
   Хайде и аз да повдигна въпроса?Дъщеря ми е на 2г. и 2 месеца,аз съм с хепатит С,в момента съм на лечение.Родих секцио и веднага след раждането детето имаше антитела,след месец и половина те бяха спаднали с близо 30 единици,като кръвта и двата пъти беше от вената.След това през няколко месеца правихме с кръв от пръста,на първия тест имаше антитела,а следващите 2 бяха отрицателни,като по-време на последния тест детето беше на 1,6г.Мога ли да приема,че изследванията са достоверни,щом са направени с кръв от пръста или трябва да ги повторим с кръв от вена?

bibi123:
Здравейте! 
Абе момичета,каква е разликата според вас в кръвта в човешкото тяло,,една и съща е!!!!
Не може два вида да бъде,,разликата е ,че от вената се иска количество(за това е по добрият вариант),но от пръстчето на бебешок :baby3:,пак показва и е напълно достоверен!!!
Моето бебче,имаше антитела до 8 месец(от пръстчето),на годинка бяха отрицателни резултатите(пак от пръстчето)!!!
После пак пуснах,да бъда сигурна,,и пак беше отрицателен :congrats:,пак от пръстче,,то няма от къде другаде на бебче...
 И все не бях сигурна,и казвах като вас ,,ама не трябва ли вена,,,та в крайна сметка,пуснахме ПСР,с мъжът ми,да сме сигурни,
и е отрицателен,,да 150лв.платихме,,но няма значение,,спокойни сме,това е най важното..та моята мисъл беше че кръвта от пръст,,пак е от тялото ни,,и ако има някакав вирус,,няма как да не покаже..... :congrats:

Поздрави Биби! :love5:

bibi123:
пропуснах само да кажа че ПСР,,го пуснахме детето беше на 2годинки вече :congrats:и той вече беше венозно,,,но съвпадаха с предишните(пръстовите) :bravo2:

anita:

--- Цитат ---Абе момичета,каква е разликата според вас в кръвта в човешкото тяло,,една и съща е!!!!
--- Край на цитат ---

Проблема идва от количеството кръв необходимо за дадено изследвание. От пръста няма как да се вземе цяла епруветка.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия