Автор Тема:  Възможно ли е самоизлекуване на хепатит C при ниска вирусна репликация  (Прочетена 2308 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mama_varna

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 37
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте отново!

След година и 7 месеца откакто разбрах за Хепатит С влязох в болница и ми направиха биопсията  :dance: След 2-3 седмици протокола ми ще бъде изготвен от болницата  :bravo2: Но искам да ви питам нещо,което ми казаха лекарите там. Аз съм заразена, може би от около 8 години (пиърсинг на езика),но всичките ми показатели бяха в нормите при изследванията в болницата. Лекарката ми каза,че ИМА възможност организма ми да се самоизлекува поради тези ниски показатели и ниската концентрация на вируса в кръвта (Хаш Це ве - РНА=6510). И аз като я попитах....е това излекуване не е ли до 6 месеца от заразяването? И тя ми каза,че по принцип е така,но е имало случаи,в които пациенти се излекуват, когато концентрацията е малка.  :shocked1:

Вие какво ще кажете по въпроса...с магданоза ? :) :)  :mocking:
« Последна редакция: Февруари 19, 2010, 21:37:45 от Радослав Русинов »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
Здравей!
Честито за това, че вече си задвижила нещата и скоро ще започнеш лечение!  :good:
Относно самоизлекуването, мога да ти цитирам информация от статията за хепатит C на нашия сайт:
Цитат
Хепатит C
...
Спонтанно изчистване на вируса след 12-ия месец се наблюдава само при 1% от хроничните носители, а вероятността от такова изчистване се определя на 0.5% на година.
...

Не съм попадал на изследване, което да твърси, че ако някой хроничен носител на хепатит C има ниска вирусна репликация, то този процент скача. Но съм попадал на информации от изследвания, които казват, че нивото на вирусната репликация не е свързано със степента на увреждане.
Не казвам, че не е възможно да стане самоизлекуване в такъв случай, но не мисля, че тези твърдения са подплатени от реални данни.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен mama_varna

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 37
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
Мерси,мерси :) Ееее, Радо добрече ти си тук :) Пак не публикувах въпросите си на правилно място :) ами.... каквото такова :) Ще видим пср-а от онзи ден :)

Неактивен sunshine

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
Здравей,
Аз съм с много ниска репликация - 1392 IU/mL и генотип 3.
Но никой никога не и намеквал, че ще изчистя вируса спонтанно.

Дробчето е започнало да се уврежда - фиброза Ф1, при активност на вируса А1.

Не разчитай не тия приказки и давай смело напред към лечението.  :girl_wink:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007