Автор Тема:  Здравейте и от мен  (Прочетена 45435 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 299
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте и от мен
« Отговор #135 -: Август 18, 2010, 18:44:07 »
На мен след престоя в болницата за първата репликация ми дадоха болничен за престоя в болницата плюс 30 дни домашно лечение. След като изтекат те, трябва да си вземеш направление за гастороентеролог, той ти дава направление за ЛКК и от там ти продължават болничните. ЛКК може да издава болнични листи до 30 дни. Общо до 180 дни в годината може да се ползват болнични  по този ред. След това, ако се налага следва ТЕЛК. Дано не се налага да ползваш. Успешно лечение! :doubleup:

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
  • Публикации: 342
  • "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #136 -: Август 18, 2010, 18:51:47 »
Благодаря за отговора,но неми става ясно какво е ЛКК :oops:.Аз при постъпване за биопсия не ползвах болничен нито след това бях си сменил смените на работа и така ги събрах 5 дни престой в болнцата сега като отида за първата инжекция ще ползвам отпуск и затова съм малко не в час. :ashamed2:

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #137 -: Август 18, 2010, 19:01:47 »
ЛКК е лекарска комисия от трима члена, които решават имаш ли нужда от още болнични. Аз лично такова унежине изживях като отидох на такава сомисия, че не повторих. От вратата ме запитаха защо ми е болничен, нали си бия инжекцията само веднъж седмично. Единствения гастроентроентеролог в комисията се беше вперил в изследванията ми на чернодробните ензими и смяташе, че щом са почти в норми нямам нужда от болничен. Въобще не и направи впечатление, че левкоцити, хемоглобин и други кръвни показатели са доста ниски. Имах чувството, че за пръв път чуват за лечение на хепатит. Останах с впечатление, че идеята е да ме отпратят без да ми продължат болничния лист. Рени :doubleup: 

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #138 -: Август 24, 2010, 13:26:59 »
Добър ден.Незнам от къде да започна,но да споделя.Днес се обадих в св.Ив.Рилски за да ми кажат кога ще ми поставят първия пегасис,като им звънях още на 12.08 и те ми казаха да се обадя след 24.08 така и направих вдигна ми една от сестрите и много любезно ми обясни,че са били изчерпали делигирания бюджет на болницата и нямат възможност да ме приемат поне до средата на септември,но понеже немога да чакам ми предложи два варианта:Да си избера безплатния вариант е първия пегасис да ми го постави личната лекарка и да си направя при нея всички необходими изследвания и да съм под нейно наблюдение :medicine: или да си платя за избор на екип 500 лв. в св.Ив.Рилски  и там да ми направят всички необходими изследвания "съвсем безплатно" и да ме наблюдават няколко доцента.Та питам кой вариант е за предпочитане като 500 лв. не са малко пари поне за мен със семейство от 4 души и месечна заплата 400 лв. а и варянта лична лекарка ме плаши много :crying2:.Моля Ви за съвет.Сега говорих и с личната лекарка и тя ми каза,че въобще не се наема да ми постави първата инжекция защото имало странични ефекти и не се наема и никой неможе да я задължи. Та първия безплатен вариант ОТПАДА и въпреки,че съм здравно осигурен ще трябва да ощетя семейството си с 500 лева за да продължа напред. :scream: :scream: :scream:
« Последна редакция: Август 24, 2010, 13:42:55 от dimizano »

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #139 -: Август 24, 2010, 14:45:37 »
Това направо ме хвърля в ужас!

И въпреки това,ще ти кажа ,как направихме ние преди 3 години!
Мъжа ми се лекуваше в МВР болница-всъщност там му изготвиха диагноза ,протокол и т.н.когато обаче дойде одобрението,и трябваше да започне лечението-доцентката беше в дълъг отпуск,това беше края на юли !Попитахме в нашата русенска болница и оттам се заеха(без връзки,да подчертая),да го приемат и започнат лечение!И въпреки някои забележки,които имам относно начина на поставяне на инжекциите,съм доволна!Едва ли в МВР болница,щеше да го наблюдава лекар през 24 часа от денонощието!

Така че съветът ми е попитай във местната болница-ако не се лъжа си от Плевен?Даже твоят интерферон е за седмица,постъпваш,изследвания,поставяне,и на другия ден -в къщи!Мисля ,че няма нищо страшно да го направиш по този начин!

Поздрави,Тедибон
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ivka81

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #140 -: Август 24, 2010, 14:49:42 »
Ако си от софия или плануваш там да се лекуваш може да избереш варианта Токуда взимат ти 100лв за избор на екип правят ти всички изследвания, и по 4,80 лв потребителска такса на ден. т.е около 115лв ще ти излезе всичко.Можеш да разчиташ на специалистите там д-р Балабанска и д-р Радин Цонев /ако не бркам фамилията/ Звънни  на телефоните в токуда и си запази час но преди това трябва да имаш направленив за хоспитализация или там също могат да ти го направят. Мога да ти дм телефоните на Балабанска и Цонев ако имаш нужда.
Късмет!

Ивелина

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен qiqi

• Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #141 -: Август 24, 2010, 15:07:36 »
Във форума има човек които се е лекувал в Плевен в клиниката по гастроентерология и има добри отзиви за доц.Маринова и екипа й.Телефоните са:064/886 504,064/886505:дано ти е от полза.Успех.

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #142 -: Август 24, 2010, 15:30:51 »
Да разбирам но преди малко звъннах и на доц.Маринова и тя ми каза че за плевенската болница важат същите условия това било за цяла България и е добре да отида в София защото следващите  три месеца пак трябва да отида там за ПРС.Кажете как да постъпя ако отида в Токуда после пак трябва да се върна в св.Ив.Рилски и да не би да не искат да ме приемат като видят че съм ходил в Токуда.Други има ли да посъпват в болница като мен нека пишат незнам какво да правя още не съм звънял на доц.Антонов а му обещах до края на деня да се обадя за да кажа кой вариант от двата си избирам то като гледам варянта е да си платя, но тия 500 лева ми идват като гръм съвсем неочаквани пари за мен и трябва да видя от къде ще ги търся.

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #143 -: Август 24, 2010, 17:05:56 »
дано не е късно,но защо не звъннеш в НЗОК и НПО и да поискаш съвет,това е абсурдно ,направо престъпно!На НПО горещ телефон-070010515-надявам се да намериш някого,за НЗОК може и да е свършил работния ден!

Тедибон
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #144 -: Август 24, 2010, 18:32:30 »
Пробвах но никой не вдигна.Както се казва в една поговорка "Бог високо Цар далеко" немисля,че някой би ми помогнал в този случай след като решението за орязване бюджетите на болниците ги взима Българското правителство или най вероятно здравния министър така,че да се стягам в кръста и да търся от близки и познати заем и да се справям по единично.Само се чудя след като имам идеални здравни осигуровки и също плащам вноска за допълнително здравно осигуряване,защо трябва сега аз да съм потърпевшият не е ли срамна работа това.Това ли е Европа? Това ли са европейските закони които трябва да спазваме?Аз не мисля, че в която и да е европейска държава се извършва такъв геноцит срещу  хората какъвто се извършва в/у нас.Жалко че радостта от отпуснатото ми лечение беше толкова за кратко.Дано поне този фалстарт на лечението ми има успешен край. Аз ще продължа да се боря, защтото просто нямам друг избор ще намеря прословутите пари за някой може и да не са кой знае колко пари и би казал:"Какво е захленчил пък този нали лечението му е безплатно" да има логика но до някъде.
« Последна редакция: Август 24, 2010, 19:22:40 от dimizano »

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #145 -: Август 24, 2010, 20:25:59 »
Чета, препрочитам и не мога да повярвам, че това се случва. Не може да няма друг начин. Та 500 лв. за какво?  :crying2: Че и "безплатни изследвания" ще ти направят. Това си е направо изнудване. Аз за първата репликация престоях точно една нощ в болницата, пуснаха ми кръвни изследвания сутринта при приемането, на обяд ми поставиха инжекцията и на следващата сутрин пак ми пуснаха кръвни изследвания и ме пуснаха да си ходя. Верно че има странични ефекти и е добре първия път да си под лекарско наблюдение. Че не се знае как ще реагираш, но всичко това да струва 500 лв. Според мен трябва да провериш и ако има възможност в друга болница да те приемат, въобще не се колебай. Семейството ти ще има нужда от тези средства. Желая ти успех.Рени

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #146 -: Август 24, 2010, 21:09:05 »
Пак ти пиша аз, на 14ти ми слагаха 1я Пегасис, в часна болница работеща по здравната каса стоях 3 дни под наблудение с всичките му изследвания и със вкусна храна  :whistle: за 114лв няма значение къде ще ти сложат първата доза после с направлението за ПСР пак можеш да идеш в Иван Рилски. Успех и отивай в Токуда въобще не го мисли! тел на Балабанска е : 0884 933 162

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #147 -: Август 24, 2010, 21:27:10 »
Здравей Ивка изпратих ти ЛС

Неактивен qiqi

• Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #148 -: Август 24, 2010, 22:26:03 »
Всъщност Ивка е права,не се знае дали няма да си платиш и ПСР-а,така че няма значение къде ще ти поставвят първия пегасис,а пък и след като си плащаш кой ще ти дири сметка.Вярно е че доц.Антонов ти е поел случая,но за 500лв.какво толкова ще ти наблюдават и какви ще са тези изследвания.За в момента ПСР-ите в рилски се заплащат,минала седмица си правих.

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #149 -: Август 24, 2010, 23:04:15 »
Ами не е толкова просто да се преместя при друг лекар защото има неща, които ме спират да го направя.А дори и да отида в друга болница пак ще трябва да дам пари заради орязването на тези бюджети, които били орязани от преди две седмици и за това не приемат пациенти по здравна каса. :sad3:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007