Защо Здравната каса е спряла да издава протоколи за започване или продължаване на лечение

Автор Тема:  Защо Здравната каса е спряла да издава протоколи за започване или продължаване на лечение  (Прочетена 6297 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Проблема наистина е решен. На Тита са се обадили, че протоколите са пристигнали.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен nane

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Има близък с хепатит C
Здравейте,

И ние подадохме документи на 06.01 за 2-ри протокол и последва споменатото голямо забавяне, което от ЗК ни обясниха, че в " момента в БГ няма лекарство :shocked1:
Още на първата седмица, след обаждане от наша страна, ни казаха, че протокола е удобрен, но не могат да ни го дадат, което още повече ме шокира.

И след още 2 седмици (общо 20 дни )  ходене по мъките и закъснение на протокола, днес се обадиха и от утре ще си имаме протокол 2.

Изключително много се радвам на лекарите, които не стоят със скръсетени ръце, а са се погрижили пациентите да не прекъсват лечението си в такива случаи. Спокойно могат да кажат "ще чакаш", но не го правят.

Надявам се скоро да се обадят на всички чакащи!
 :flowers:

"Предпочитам невъзможното, което убеждава, пред възможното, което звучи неубедително!" - Аристотел

Неактивен Соня

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 37
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Привет!Протокола ми пристигна,но на дъщеря ми не,заради ТSH.

Неактивен Соня

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 37
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Привет,Радо!Моята одисея с протокола на дъщеря ми продължава.Вторият протокол го върнаха,заради високите стойности на TSH.Подадох ме нови документи -TSH е в норма,но вече един месец няма отговор.Наясно ли си на какъв период от време се разглеждат от комисията?

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Здравей, Соня!
Да уточним, става въпрос за протокола на дъщеря ти, която не е стартирала лечение, или за втория протокол на дъщеря ти?
Ако тя чака за одобрение, а не за втори протокол, то това чакане от един месец не е необичайно, има хора във форума, които чакаха почти 3 месеца за първия протокол. Иначе експертната комисия заседава поне 2 пъти месечно, не в това е основния проблем, а в подготовката и обработката на получените кандидатури и след одобрението, в подготовката и изпращането им. Просто трябва да изчакате още малко.
Със сигурност обаче забавянето на протоколите на дъщеря ти е причинено от други неща, не от бюрократичните спънки, които бяха причината за забавянията на вторите протоколи. Затова, ако проблемите с протоколите на дъщеря ти продължават, отвори нова тема в този раздел, а и не се притеснявай да ми пишеш на лични, или да ми звъннеш, аз мога да се опитам да проверя докъде са стигнали в НЗОК. Но пак уточнявам, забавяне от един месец на първи протокол не е проблем.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
Ради, става въпрос за продължаване на лечението на дъщеря й.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Да, май си права, аз изчетох постовете на Соня от тази тема, но в тях не ставаше много ясно. Сега обаче прегледах старите и постове и доколкото виждам, наистина става въпрос за продължаване на лечението.
Соня, звънни ми утре, за да ми продиктуваш личните данни на дъщеря ти, или ми ги напиши на лични съобщения. Аз ще се опитам да проверя докъде са стигнали нейните документи в НЗОК.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007