Автор Тема:  Масово боядисване на хепатитните с ЖЪЛТА БОЯ....!@№$%$№?  (Прочетена 8389 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Niya

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 34
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Остър хепатит C
Относно хеп А трябва да ви кажа ,че в 11 или 12 клас имах съученичка, която се разболя от А и 1-2 месеца беше в болница. Интересното тук е причината, тя непрекъснато пипаше улични животни, мръсотии, кофи за боклук и всякакви такива неща, при положение че тя самата беше изключително чист човек от добро семейство, но просто си имаше афинитет към пипането на всякакви нечисти неща и го правеше СЪЗНАТЕЛНО и независимо от предупрежденията на околните.  :shocked1: а това е човек на 17-18 години...

Неактивен jylteni4kav

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно завършенo
  • Статус: Хроничен хепатит C
А, ето защо кучетата не виждали цветове - за да са по-толерантни към голдън ритрийвърите!  :smile:

Кучешката реклама май ще гласи: Ухапит - и жълтите изглеждат като лабрадори!

Неактивен Niya

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 34
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Статус: Остър хепатит C
скоро чух по тв някаква смешка: "Новина- в радомирската болница черен дроб отхвърли алкохолик"   :laugh:  Направо щях да падна от смях, сигурно и нашите черни дробчета им се иска да ни отхвърлят милите  :mocking:

Неактивен ivka81

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
Прочетох на всички коментарите и да си призная не занех че има темичка за тая реклама. От както са я пуснали всеки път като я видя и се чувствам като прокажена. Съжалявам обаче мен ме обижда, незнам може да съм си създала комплекс заради Хепатита, но ме кара да се "завирам в ъгала" има и други начини да мотивираш и рекламираш.

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Успешнo
За пръв път като гледах рекламата и аз се стресирах и ми стана  обидно. После обаче като се размислих промених мнението си.
Рекламата е насочена към здрави хора и трябва да е стресираща. Няма как иначе да бъдат накарани да се замислят. Ние се отъждествяваме както беше казал някой със злодея , които заразява, но това не е така. Заразяват тези, които незнаят, че са болни.
Така, че ползата от рекламата е двойна. Голяма част от решилите се да се ваксинират ще се изследват и вече ще разберат, че са заразени, а другите ще се предпазят от заразяване.
Така, че мили хора не се отъждествявайте със заразяващите :smile:

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен krasivan

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит B
Преди време попаднах на 1 рекламна картичка против дискриминирането на хомосексуалистите,направи ми силно впечатление посланието и-„Внимавай срещу кого говориш(или ругаеш-не помня точно)-той може да е твоя брат,син или най-добър приятел!"
Точно такива мисля,че би било добре да са и посланията на рекламите пропагандиращи ваксинирането срещу хепатит било А или Б.Нека да са стряскащи,но не с това,че видиш ли някой непознат сервитьор-злодей ще те зарази нарочно,а че това може да е примерно твоя син докато му превързваш рана.Той пък да се е заразил от най-добрия си приятел от детинството или пък от гаджето си-отличничката на гимназията,заразена при посещение при стонатолог и т.н.Не е необходимо да се насажда впечатлението,че ние които знаем сеем зарази умишлено,а че по-скоро тези които НЕ знаят са потенциално опасни.Нека има стимул хората да се изследват по-често и непременно да се ваксинират,защото това не е само болест на наркомани и леки жени(защото това е масовото мнение),а че може да сполети и най-добрите семейства.
И като заключение -гледах един рекламен клип в Кат-Бургас преди време докато чаках на опашката.Младо семейство с малко момиченце-5-6 годишно ,шофира по красив планински път.Бащата е уверен в себе си шофьор,кара внимателно,а детето си играе отзад БЕЗ колан.В един момент нещо става и той рязко набива спирачка-детето изхвърча през предното стъкло....това може да се случи на всеки,независимо колко е внимателен,за това вземи всички предпазни мерки !!!Ето това е силно внушение и показва,колко близо до всеки от нас е опасността!

Неактивен desikost

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит B
Тази реклама с жълтата боя изглежда толкова безрижна както и двамата,които седят,вечерят си и се усмихват.Едва ли ще накара някой в обществото, в което живеем да се ваксинира.Веднага ще се намерят познати,които"добре усведомени"ще обяснят че от ваксината може и да се се заразиш наистина"И след това какво ще правиш?"Има една друга реклама,незнам дали сте я гледали-Един човек в бяла престилка е сложил пред себе си машинка за месо с черен дроб в нея и докато още дроба пулсира той го смила на една водниста,лепкава,слузеста каша.Рекламата е кратка и поучителна :book_read:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007