Автор Тема:  Върнати документи поради непълни изследвания при кандидатстване за Виреад  (Прочетена 2306 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fedra

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте,
тъй като чакам вече доста време за viread подаден протокол през ноември 2009 получих писмо че ми искат допълнителни изследвания вирусни маркери и хистологията от биопсията да е на отделна бланка (същият текст го има и в епикризата) , но както и да е пуснах маркерите отново и нещо съвсем се обърках:
- Hbsag (+)
- Hbeag (-)
- anti HBeag (+)
- antiHbcIgM (-)
- antiHbcIgG (+)
Това последното не разбирам защо е положително    :sad3:     
Поне Hbeag e останал отрицателен защото още от диагностицирането ми през 1999 до скоро беше положителен. Промени се на 5 месец от лечението с Пегасис, което от своя страна прекратих на 6 месец тъй като имах високи нива на  HBV DNA.
И сега ще подам отново документи за Виреад. Който си подготвя протоколи да има впредвид.
Благодаря предварително!!
« Последна редакция: Март 02, 2010, 19:53:52 от Радослав Русинов »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей,
За диагностиката на хепатит Б можеш да ползваш тези две статии:
- Диагностика на хепатит B
- Маркери за хепатит В инфекция
Според изследванията имаш HbeAg-отрицателен хроничен хепатит Б.
Това, че си направил т. нар. HBeAg-сероконверсия, е хубаво, което е един от търсените ефекти при лечението на HbeAg-положителен хепатит Б (какъвто е бил твоя хепатит преди лечението с Пегасис).
За да се ориентираш във фазите на хроничния хепатит, можеш да прочетеш и това ръководство: Ръководство за управление на хроничния хепатит В - AASLD 2009. Това ръководство ще ти помогне и да се ориентираш в това какви са опциите за лечение и какво трябва да се прави при различните фази на хепатит Б.

А относно върнатите документи, от експертната комисия в НЗОК ли са ти върнали документите за още изследвания? Защото по принцип, работата на служителите в РЗОК е именно да не позволят да не бъдат подадени документи, които са нужни при взимането на решение от експертната комисия.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен fedra

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Благодаря ти Радо за линка!
Относно документите да от експертната комисия ги върнаха, друг е въпроса че имам изследвания за вирусни маркери.Така и не разбрах точно какво искат и ги пуснах всички наново, след което ще ги подам и още месец два чакане .
Ако не друго поне на търпение трябва да се научим!
Хубав ден!

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 299
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит C
Може би са били стари изследванията за вирусните маркери. Аз като си подавах документите и служителката в РЗОК ме върна да си направя наново изследването точно за вирусния маркер, нищо че имах, но беше доста отдавна правено. Обяснението беше, че в НЗОК държат тези изследвания да са актуални.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007