Автор Тема:  Хроничен хепатит Б след направена ваксинация при раждането  (Прочетена 2998 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен viktori51

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
  • Имам близък с хепатит В
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте!И аз се престраших да ви пиша.При нас -майка болна от хепатит Б по време на бременост и то хроничен ,след  раждането на детето и проследяването му за вируса до навършване на 1 година не показа ,че има австралийски антиген и ПСР бе отрицателен.По  повод на една операция за херния
 на 1г.4м се установиха увеличени АСАТ и АЛАТ .Едва след това се появи и австралийския антиген и  ПСР даде положителн резултат и вече 14 години детето се бори с вируса.Другото ни дете е на 8 г. и е здраво.Разликата при двете деца е ,че първото е кърмено,а второто не е  .Вероятно заразяването е станало след раждането на детето.При кърмене се получи рагади на гърдите и явно това е спомогнало за това.Детето има ваксините след раждането.Лекувана е на 2г и 6 месеца с интерферон,но си носи вируса.За сега не и предлагано друго лечение.Дано при вас всичко е наред.Не се задоволявайте само с иследването на АСАТ и АЛАТ.Изследвайте се за антигена.Желая ви да сте здрави! :bravo2:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей, Виктория!
Съжалявам да науча за това, че детето ти, въпреки ваксинацията, е развило хроничен хепатит Б!
По принцип шанса това да стане, при спазване на схемата за ваксинация, е под 20%. Но риска се увеличава, майката има висок вирусен товар по време на бременността. Възможно е дъщеря ти да се е заразила чрез тези рагади по време на кърменето, наистина е трудно да се каже. Но това в крайна сметка в момента не е важно. Важно е какво друго може да се направи.
Разкажи малко повече за това какви изследвания сте и правили, при кой лекар се лекувахте, кой лекар ви наблюдава, правена ли е биопсия.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен viktori51

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
  • Имам близък с хепатит В
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравейте!Всяка година след това лечение се проследяват само чернодробни показатели-АСАТ,АЛАТ и ГГТ.Те са в норма.Лечението е във Варна при детски педиатър  тастроентеролог д.р.Георгиева.Миналата година по наше настояване е пуснат ПСР.Резултат е 20000.Казаха ни ,че не е страшно.Сега си пуснахме пак платено ПСР и чакаме резултат.Хепатита е негативен???Най интересното е,че лекарката ни каза при тази ситуация не е необходимо ново ПСР.Въпреки това го пуснахме .Дано да е  отрицателен....Можело в пуберитета да се изчисти,но Божа работа. :bravo2:
За сега ново лечение не било необходимо.Консултирана е в Токуда и там отговора е да се изчака...Е, ще чакаме...

• Профил
    • My Home Page
Здравей!
Да, след като последния ПСР е отрицателен, а предишния е бил само 20 000 (независимо дали е в копия/мл или е в IU/ml), това е добър знак. Хубаво е, че сте се консултирали и в Токуда.
Моят съвет е да не преставате с мониторинга и проследяването на хепатита. Пускайте всяка година ПСР, а да кажем на 6 месеца и АЛАТ. Помислете и за начин за установяването на степента на увреждане на черния дроб. Може би все още е рано за биопсия, но можете да потърсите вариант за неинвазивно изследване на фиброзата, например да си го направите в Букурещ. Важно е винаги да сте с едно наум и да имате предвид, че каквото и да ви казват лекарите, най-правилната стратегия е да сте по-подозрителни, отколкото те искат от вас. Историята на научните открития от последните 10 години доказа точно това - много догми и твърдения, в които лекарите са вярвали много твърдо преди 10 години, сега в доста от случаите са се оказали погрешни. Може да си убедена, че след 10 години така ще бъде и за някои от нещата, в които днес са твърдо убедени лекарите.

Поздрави,
Радо

Неактивен smiley

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
Здравей Виктори,

Аз имам един въпрос към теб за първото дете: когато направи една годинка правихте ли изследване на антителата и антигена или само чернодробните? Аз също съм в това положение и сърцето ми е свито......

• Профил
    • My Home Page
Здравей Виктори,

Аз имам един въпрос към теб за първото дете: когато направи една годинка правихте ли изследване на антителата и антигена или само чернодробните? Аз също съм в това положение и сърцето ми е свито......
Здравей,
Виктори не е влизала във форума в последните две седмици, затова според мен, е по-добре да и пишеш лично съобщение. Иначе не е ясно кога ще види поста ти и ще ти отговори.

Поздрави,
Радо

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007