Автор Тема:  Разрешено ли е медицински работник с хроничен хепатит да практикува в България  (Прочетена 4342 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neva

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравеите на всички. Имам хроничен хепатит Б. Живея и работя в Германия. Искам да попитам дали знае някои дали с хроничен хепатит може да се работи в областа на медицината в  България. Аз работя тук в тази област немога да ви го обясня с точна дума защото в Б ългария няма такава професия, но е близко до мед сестра само че работя във всички отдели на спешна мед помощ при катастрофи спешни случаи с две думи първа помощ във всички случаи. Казва се rettungs assistentin. Тук съвсем не го виждат толкова критично както разбирам от много от вас е в България. Просто трябва да внимавам малко повече и да работя с 2 чифта ръкавици. Много бих исксла да знам дали е възможно да се работи в България с хроничен хепатит като мед работник. Благодаря ви предварително.
« Последна редакция: Март 31, 2010, 21:07:49 от Радослав Русинов »

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравеите на всички.
« Отговор #1 -: Март 30, 2010, 20:02:42 »
В Бг много от мед.работници са с хепатит Б и това не им е проблем. По тревожно е, че много от тях не са притеснени за здравето си.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен neva

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Март 30, 2010, 20:17:24 »
Аз също не се лекувам според личния ми лекар няма нужда поне за сега. Ходя на всеки 6 месеца на изследване и засега всичко е в рамките на нормалното. Не се размножава вируса, само сам вирусоносител.

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #3 -: Март 30, 2010, 22:46:09 »
Аааа,
ако на още някого му се прииска да си дойде в България, ще взема да повярвам в рецесията.
Защо, по същество, ти е важно да знаеш какво можеш да правиш в България.
И искаш ли по същество да ти кажем какво те чака, ако все пак някога ти се наложи лечение?

Дани
Hang in there.

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #4 -: Март 30, 2010, 23:03:57 »
Не ти трябва да започваш тук лечение. Толкова е несигурно всичко. Започваш и не се знае дали няма да прекъснеш по някое време по вина на Здравната каса. Не ти трябват такива рискове.  Непрекъснато за нещо треперим - или протоколите ще се забавят и хората ще останат без лекарства, или личната ще е излязла в отпуск когато ти е дошло времето за рецепта, а друг лекар не може да ти я изпише, или ще има забавяне на доставките от страна на дистрибуторите.  Цялото лечение е съпътствано от всевъзможни проблеми.
Препоръчвам ти да прочетеш блоgа на altair  и след това едва ли ще помислиш за връщане в Бг.
http://hepatitis-minded.blogspot.com/
« Последна редакция: Март 30, 2010, 23:11:00 от anita »

Неактивен pamche

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 980
    • Профил
« Отговор #5 -: Март 31, 2010, 10:19:45 »
Лекувай се в Испания ...или където и да е другаде, само не и в българия . Тук трудно отпускат лечение , трудно ти дават направления за изследвания , на средата на лечението има голяма вероятност да ти го прецакат с бюрократични дреболии и още доста други негативи .

Успех с началото на лечението .
Известен с това , че не е известен !

Неактивен neva

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Март 31, 2010, 11:31:21 »
 Всъщност въпросът ми беше дали мога да работя в България  в областа на медицината, а не да се лекувам, като мед лице съм наясно с нашата здравна система въпреки, че от много години сам зад граница. Но си мисля,  че може би ще искам някои ден да се завърна в България, не мисля че ще искам цял живот да остана в Германия.  Тук са много либерални и толерантни към болните от хепатит почти няма никаква дискриминация за разлика от България, както по ваши думи в други теми разбирам. Искам да знам дали е разрешено да се работи или има някаква точка която забранява това в мед област имам предвид/мед сестра, акушерка итн/. Благодаря предварително.

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #7 -: Март 31, 2010, 14:13:41 »
Няма законова забрана да работиш като мед.работник. За медицинско за работа не се правят изследвания за хепатит.
Разчита се на самосъзнанието на мед. лице да ползва лични предпазни средства както да предпазва себе си така и тези, които обслужва.

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #8 -: Март 31, 2010, 20:00:36 »
Да, ясно, че мислиш да работиш в България, за което явно няма проблем.
Просто аз се замислих какво би станало, ако работиш в България (тоест живееш тук) и, пази, Боже, се наложи все пак да се лекуваш.
Та затова...
Дани
Hang in there.

Неактивен neva

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря ви много, тук за да работиш като мед лице ти трябва задалжително ваксина срещу хепатит а и б  и следователно ти правят и изследване, просто ако имаш хронично заболяване трябва да взимаш по големи мерки за сигурност, за да не заразиш някои, като примерно 2 чифта ръкавици. Но не мога да си обясня защо в България не правят изобщо такова изследване,  ако има нещо мед работник трябва да знае че е болен, за да пази пациентите, нищо чудно, че има толкова много заразени хора аз също незнам от къде го имам, но за съжаление не можем съществено да променим нещата. Просто се научих да живея с това. Успех на всички и Благодаря.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Всъщност, да уточня, че никой от нас не знае дали реално има някаква нормативна уредба в България, която да е свързана с медицински работници, които имат хроничен хепатит.
Все пак, ако няма такава обща нормативна уредба, е възможно да има някакво изискване за ваксинация или за допълнителни защитни мерки, които например да са за конкретна болница.
В крайна сметка е важно точно в конкретното болнично заведение, в което евентуално ще започнеш работа, дали също няма свои вътрешни изсквания.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен neva

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря за инфото. :smile:  Искрено се надявам  някои  ден и при нас нещата да се оправят. Повече оптимизъм за всички  и късмет.                                                                                                                                                                                                 Нева.                                                                                                                                                                                   

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007