Автор Тема:  Бременна с HbSAg(+)  (Прочетена 7365 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен krasivan

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Бременна с HbSAg(+)
« -: Април 18, 2010, 00:45:24 »
Здравейте,ето ме и мен-29 годишна жена,бременна в 12г.с.(почти 3 месец),не пуша,не пия алкохол.
В петък ми пуснаха стандартните изследвания при бременност и  резултата ми плесна сериозен шамар- HbSAg(+).Абсолютно всичко друго е в норми(леко понижен хемоглобин,левкоцити-9,1 при норми до 10,5).Никога не съм боледувала от хепатит,не съм имала и симптоми,които да ме насочат към такъв проблем.
Миналата есен направих един спонтанен аборт и детето ,което нося сега е много желано.Като видях резултатите си много се притесних-позвъних на личната лекарка и на гинеколога си,но и двете ми отговориха,че няма повод за притеснение.,което не ме успокои изобщо.
Снощи цяла нощ съм чела за проблема в интернет и тук във форума и реших още днес да си пусна изследване и за другите маркери.Резултата е следния:

Асат-13,27 U/l
Алат-12,67 U/l
ГГТ-13,83 U/l
AntiHbe-положителен
HbeAg-отрицателен
AntiHbS-41.28 mlU/ml
AntiHbc IgM-отрицателен

Изключително съм притеснена,цял ден не съм спряла да плача,като най-много се тревожа за бебето.Четох,че трябва да си осигуря анти Б имуноглобулин и смятам да се заема с въпроса още в понеделник.Отделно задължително искам да се консултирам със специалист,но не съм сигурна към кого да се обърна.
Аз съм от Бургас,най -близо ми е Варна,но от това,което е писала друга бременна участничка във форума преди време останах с впечатление,че и там както тук в Бургас си гледат работата през пръсти.
Моля Ви,дайте ми съвет към кого да се обърна?
Бях твърдо решена,че искам да раждам нормално без никакви анестезии,за да дам на бебчо едно естесвено начало на живот,а сега какво- май ще го обрека за цял живот...Мислите ли,че с най-нисък риск от предаване на вируса е секциото и изкуственото хранене на бебето или има шанс да раждам нормално и след ваксинацията бебето ни да е здраво?
Пропуснах да напиша ,че съпругът ми е бил ваксиниран като студент,но са му поставили само 2 ваксини (и аз не знам защо само 2).Той ще си пусне изследвания в понеделник.
Извинявам се предварително,ако съм ви натоварила,но се чувставам страшно уплашена за бебчето ни и имах нужда да споделя с някой ,който е доста по-наясно от мен самата с тази коварна болест.
Поздрави,Краси.

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Бременна с HbSAg(+)
« Отговор #1 -: Април 18, 2010, 12:34:45 »
Здравей,
добре дошла.
Първо се успокой - наистина не е приятно, но пък решение има и ти ще направиш всичко необходимо бебето ти да е здраво.

Дани
Hang in there.

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 342
  • "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #2 -: Април 18, 2010, 20:21:12 »
Здравей и от мен.Според мен не е нужно да се притисняваш много, защото при нас се случи нещо подобно само че ние не сме знаели за хепатита и благодарение на ваксинацията която се прави от 1992г. на всички новородени за хепатит Б да заразиш детето си е минимална.Така че по-спокойно важното е че си разбрала и от тук нататък ще вземеш мерки.

Неактивен krasivan

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Април 18, 2010, 21:05:07 »
Благодаря Ви за отговорите  :flowers:
Днес съм вече малко по-спокойна,макар че почти не съм станала от компютъра за да търся информации.Свързах се с моя много близка приятелка-специализант при доц.Антонов и тя ще ми съдейства за среща с него.
Днес за първи път имах и среща с близки хора след като научих новината-доста неловко се чувствах,сякаш на лицето ми е изисано какво точно крия.Но за сега ще изчакам да ги информирам докато не излезнат всички изследвания.

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #4 -: Април 18, 2010, 21:16:04 »
Eто,
вече си направила една стъпка в правилната посока - избор на специалист. Може и от Бургас до София да ти се вижа далече, но в този форум има консенсус по въпроса - в по-малките градове (т.е. всички след Пловдив) специалистите не са много в крак с новите неща.

Дани
Hang in there.

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #5 -: Април 19, 2010, 06:51:22 »
Добре дошла!
Нормално е да си изплашена,така е бил всеки с положителен австралийски антиген,а при теб страха е двоен, заради  бебето!
Предполагам доцента ще ти пусне ,като за начало изследването ПСР(HBV-ДНК),което ще измери копията на вируса в милилитър кръв,после ще реши какво се случва нататък!
Във форума има и други дами,с открит хепатит по време на бременността,и въпреки това тя протича нормално и бебетата се ваксинират след раждането,така че няма повод за притеснение!

А ако знаеш как се радваме на бебетата във форума :baby3: :girl_in_love:!Чакаме и твоето вече!

Поздрави,Тедибон
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен galq

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #6 -: Април 19, 2010, 07:06:06 »
Здравей Краси,
Добре дошла и от мен във форума!Виждам ,че първата крачка си направила,така че-спокойно.В положението в което си сега притесненинето ти е най-малко желано.Дано всичко е наред и се окаже ,че си само носитл.Желая ти от все сърце да родиш здраво бебче! :baby: Права е Теди с голямо нетърпение очакваме форумските бебета. :baby3:
Желая ти лек и спокоен ден!
Галя

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #7 -: Април 19, 2010, 08:25:23 »
Здравей и от мен, нормално е да се чувстваш така, когато ти се стовари  такава диагноза, точно когато очакваш най-хубавото нещо в живота да ти се случи. Никой не е подготвен за хепатита, но добрата новина поне е, че чернодробните ти показатели ми изглеждат перфектни – т. е. изглежда поне на теб вирусът не ти е навредил, въпреки, че това очевидно не е, което те тревожи в момента. Хубавото е, че са го открили сега за да се вземат всички необходими мерки за минимизират риска за бебето, който и без това не особено голям, но ти си се насочила към най-добрите в това отношение. Много хора са като теб, за съжаление и толкова млади хора и бъдещи и настоящи майки,  така че не се чувствай, че криеш някаква особена тайна. Аз също ти стискам палци!

Неактивен Аника

• Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #8 -: Април 19, 2010, 09:21:11 »
И аз да ти кажа добре дошла!  :flowers:
Аз съм от скоро с диагноза хроничен хепатит и ако не бях намерила този форум съм убедена, че нащата щях да ги виждам още по-зле! Тук подкрепа и съвет ще ти дадат много добри и отзивчиви хора. Не се притеснявай да питаш - отговор и решение ще намериш. Поздравление за първата стъпка - сигурна съм, че с доц. Антонов и с помоща на приятелите от форума ще намериш вярното решение!
Късмет, лека бременност и здраво детенце на финала!
И аз очаквам твоето слънчице да се роди с нетърпение  :baby3:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #9 -: Април 19, 2010, 13:23:32 »
Здравей, и от мен ! Така познато ми е всичко за което говориш емоции и чувства. Не се Тревожи и на мен в 12 г.с ме сюрпризираха с Хепатит само че Ц. Знам какеи неща ти минават през главата. С бебо всичко ще е наред, ще видиш. Ще ти споделя моя опит относно раждането и кърменето,но повтарям че аз съм със Ц, родих по нормален начин  40 г.с по уговорка с АГ-та ми,със предизвикване на родов процес на системи с окситоцин... на единадесетия час се появи Тя,моят ангел спасител. Не съм я кърмила, заради страхове да не я заразя и по съвет на АГ-та ми. Сигурна съм че децата ни въпреки всичко което се случва на нас ще растът здрави и щастливи.

Желая ти смелост, търпение и късмет!!!!

Ивелина :flowers:

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен krasivan

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: Април 20, 2010, 11:19:52 »
Благодаря Ви ,приятели за топлите думи и куража,който ми вдъхнахте! :flying_kiss:
Вчера съпругът ми си пусна изследвания и резултата е:
 HbSAg-отрицателен
antiHbSAg-6.18 mlU/ml
 Поне за него се успокоихме ,че е ОК.Но сега се чудя тези нива на антиHbSAg-дали не са ниски и дали има нужда от реваксиниране?
Отделно някъде прочетох,че ваксината поставяна на децата при раждане се поизчерпва към 7 годишна възраст-това значи ли е трябва да препоръчам на мои близки с дете в 3 клас,да и направят отново ваксиниране?

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
« Отговор #11 -: Април 20, 2010, 13:28:10 »
На деца до 18г възраст се води имунизационене календар,и реваксинациите се правят по него. Поне това е мое мнение,ако някой смята да се реимунизира трябва да се изследва преди това, както и по преценка след това на специалист.

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #12 -: Април 20, 2010, 23:00:26 »
Но сега се чудя тези нива на антиHbSAg-дали не са ниски и дали има нужда от реваксиниране?
Отделно някъде прочетох,че ваксината поставяна на децата при раждане се поизчерпва към 7 годишна възраст-това значи ли е трябва да препоръчам на мои близки с дете в 3 клас,да и направят отново ваксиниране?
Здравей!
Казусът с реваксинацията няма еднозначно решение, поне според различните специалисти. Ето в тази тема можеш да прочетеш на едно място различните гледни точки и да прецениш как е най-добре да постъпиш: Re: Здравейте!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #13 -: Април 21, 2010, 08:11:58 »
Благодаря Ви ,приятели за топлите думи и куража,който ми вдъхнахте! :flying_kiss:
Вчера съпругът ми си пусна изследвания и резултата е:
 HbSAg-отрицателен
antiHbSAg-6.18 mlU/ml
 Поне за него се успокоихме ,че е ОК.Но сега се чудя тези нива на антиHbSAg-дали не са ниски ...

Според мен си много права,ниски са тези нива,би могъл да се ваксинира,но лекар е добре да каже -ново трикратно ,или еднократно ваксиниране му е нужно!

Поздрави,Тедибон

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #14 -: Април 21, 2010, 08:45:27 »
Ако се реши да се прави реваксинация, тя се прави само с една бустерна доза, не е нужно да се правят отново 3 дози  :wink3:
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007