Автор Тема:  Бременна съм и с положителен тест за HBsAg  (Прочетена 2781 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anelian

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте и от мен,

искам да споделя и моето притеснение в този страхотен форум.
Със съпруга ми се подготвяме за инвитро и изведнъж се оказва, че аз имам положителен резултат на HBsAg и страшно много се отчаях,докато не поподнах на Сдружението и този страхотен сайт.
Искам да попитам  някой има ли представа дали тези стойности : 27,96 на моя вирус HBsAg към кои тип на хепатит Б се отнасями дали ще  има опасност за бъдещо забременяване ,подлежа ли на някаква процедура на лечение и как точно да постъпя ?
Като лекаря при който се подготвяме за инвитро веднага ме изпрати при доц.Антонов от Клиника "Св.Иван Рилски" София,къде ми пуснаха няколко изследвания за другите показатели,но те ще станат следващата седмица,а аз съм много притеснена.
В понеделник и съпругът ми ще ходи на изследвания за HBsAg.

Благодаря предварително за отговорите!

Анелия
« Последна редакция: Май 14, 2010, 22:32:30 от Радослав Русинов »

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
Re: HBsAg
« Отговор #1 -: Май 14, 2010, 17:14:38 »
Здравей, Анелия!

Добре дошла във форума! Хубаво е, че лекаря, който те подготвя за инвитро веднага те е пратил на правилното място. След като вече си в ръцете на доц. Антонов, трябва да си сигурна, че ще бъде направено всичко, което трябва.
Носителството на антигена все още не означава, че вирусът е активен. Изследването, което трябва да се направи, за да се установи това е HBV DNA - то показва дали вирусът се размножава и колко са копията му в 1 мл. кръв.
Успокой се и изчакай да станат готови всички изследвания, които ти са назначени и чак тогава и ние можем да ти дадем някакъв съвет, ако ги споделиш с нас.

Поздрави,
Мери

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен anelian

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
Re: HBsAg
« Отговор #2 -: Май 14, 2010, 17:26:01 »
Привет Мери,
Много,много ти благодаря за съвета!
Това ще направя ще изчкам другият четвъртък да излязат всички резултати и след това веднага ще пиша.
Просто така изведнъж ми дойде тази новина за HBsAg,точно след една лапароскопия предния месец,която е подготовка за инвитрото и сега ми направиха виросология, която показа + резултат.
Но ще пиша веднага, защото така се чуствам по добреи имам по вече кураж.
Благодаря,

Анелия

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007