Автор Тема:  Нов във форума  (Прочетена 16925 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен agv70

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
Нов във форума
« -: Юни 18, 2010, 09:38:29 »
Здравейте!
Баща ми е носител на австралийски антиген. Той е на 68 години и не е лекуван.
Единственото лекарсво което е пил вече повече от 20 години е Карзил. И при него , както при повечето от Вас е открит антигена при изследване за кръводаряване.
Личната му лекарка следи нивата на АЛАТ и АСАТ , но нищо друго не се случва.
Преди години (поне 10) ходи във Варна , правиха му биопсия  и тогава искаше да почне лечение с интерферон. Незнам какво се случи , но лечение не се проведе въпреки , че е отговарял на изискванията.
Чувствам се виновна , че до сега не се задълбочих в тази материя и не се опитах да му помогна.
Сега се надявам , че не е  късно. Той е с желязодефицитна анемия и едно положително изследване за кръв в изпражненията. След гастроскопия му казали , че всичко в стомаха е спокойно , има само леко възпаление на дванадесетопръсника.
Аз живея на 500км. и ми е трудно да получа по-подробна информация за вида на неговия вирус , а и баща ми упорито пренебрегва темата и не желае да говори за това , а още по-малко да предприеме нещо. Незнам как да го убедя , а и незнам дали има надежда за човек на 68 години да бъде лекуван..... Ще се опитам да събера възможно най-пълна информация от изследванията му , ще Ви ги покажа и се надявам да ми помогнете със съвет кое е най-доброто за него......Моля Ви !

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Нов във форума
« Отговор #1 -: Юни 18, 2010, 10:29:54 »
Здравей и добре дошла във форума!
Не знам какви изследвания си е правил баща ти и при какви специалист е бил, затова като за начало съвета ми е да се насочите към някой от тези специализирани центрове: Центровете за лечение. Там съответно случая ще поеме някой специалист в областта на хроничните вирусни хепатити.
Относно лечението, със сигурност лекаря няма да му препоръча интерферон, поради възрастта му. Може би ще трябва да му се направи биопсия, за да се прецени дали има увреждане на черния дроб. Или пъй ако се прецени, че увреждането може би е по-сериозно, тогава няма да му направят биопсия, а може би ще му направят друго изследване, за да видят какви усложнения има.
Дори и да се установят усложнения, в момента има варианти с лечение с антивирусни лекарства, които могат да се вземат доживот, и които няма да позволят на заболяването да прогресира повече.
Така, че съвета ми е да се насочите към специалист, който ще може да прецени какво е състоянието на баща ти.
Но за тази цел ще трябва да говориш с него и да го убедиш да се реши на тази стъпка, без неговото желание нищо няма да можеш да направиш.
А между другото, можеш ли да кажеш какво е констатирала биопсията, която му е правена преди 10 години?

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен agv70

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 18, 2010, 10:45:26 »
Благодаря ти Радо , че се отзова толкова бързо!
От това , което е преценил ,че трябва да знам  мога да ти кажа само нещо от рода "няма живи вируси" , незнам доколко е смислено това  но ще се опитам да разбера повече.
За центровете видях ,че в Бургас няма такъв  , но аз съм София , така че може би тук ще дойде ако успеем да го убедим.
Моля , ако има някой който е на възраст близка до тази на баща ми или има  близък с този проблем да сподели с мен как се справя!
« Последна редакция: Юни 18, 2010, 12:22:55 от agv70 »

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #3 -: Юни 18, 2010, 10:50:28 »

От това , което е преценил ,че трябва да знам  мога да ти кажа само нещо от рода "няма живи вируси" , незнам доколко е смислено това  но ще се опитам да разбера повече.
Това е интересен израз наистина, но все пак не е важно той дали има "живи вируси", а какво става с черния му дроб, именно затова го попитай какво пише в резултатите от биопсията му отпреди 10 години.

Неактивен agv70

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 23, 2010, 09:00:38 »
Моля , кажете къде е по-добре да запиша час за преглед на баща ми - при проф.Чернев или при доц.Антонов? Някой има ли впечатления от д-р Владимиров в ИСУЛ?
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 09:08:31 от agv70 »

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 342
  • "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #5 -: Юни 23, 2010, 10:13:15 »
Здравей,с много добри впечатления съм от доц.Антонов.Той говори малко но прави много.Това е един доказан специалист.За другите нямам мнение.Нека приятелите от форума,които имат опит от тях да ти помогнат. Успех  :bravo2:

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #6 -: Юни 23, 2010, 11:12:41 »
Здравей,
Не мога да препоръчам конкретно някой от тях, защото няма да е коректно към останалите лекари, но си се насочила правилно, нужен ти е доказан специалист в тази конкретна област. Изобщо всеки лекар, който сме обсъждали във форума и прочетеш добри думи за него от хора във форума, мога да го препоръчам.
За д-р Владимиров не си спомням някой да е казвал нещо във форума, но предполагам той е от екипа на доц. Генов, който работи в ИСУЛ. Аз съм с много добри впечатления от доц. Генов като специалист хепатолог, освен това доколкото имам представа, той има богат опит с пациенти с хроничен хепатит B и напреднално чернодробно заболяване. Така, че вариант е и доц. Генов и/или лекар от неговия екип.

Поздрави,
Радо

Неактивен agv70

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #7 -: Юни 23, 2010, 11:30:17 »
Най - вероятно е той:
http://www.isul.eu/rak_vladimirov.htm

Личната на баща ми  му го препоръчва. Притеснявам се че от нещата описани в профила му , той е специализирал :
"Ендоскопска диагностика и лечение на заболяванията на хранопровод, стомах, дуоденум, жлъчни пътища, панкреас; ГЕРБ, ептични заболявания, инфекция с Helicobacter pylori, тумори на ГИТ, заболявания на панкреаса, заболявания на жлъчните пътища. Тема на дисертационен труд: “Ендоскопско лечение на обструкциите на жлъчните пътища”

може би се измества проблема - лекарите в Бургас убеждават баща ми че проблема с кръвоизлива е от аспирин. Да не сгреша , като му запиша час при доктор , който не е точно хепатолог?

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #8 -: Юни 23, 2010, 11:34:47 »
А, това е доц. Владимиров, защото ти написа д-р и аз не обърнах внимание на фамилията. Със сигурност е много сериозен специалист. Не знам обаче доколко той се занимава с хронични вирусни хепатити. От друга страна той е гастроентеролог и добър специалист, така, че няма да сгрешите да отидете при него, според мен, най-малкото той ще ви каже дали има някакъв друг проблем, различен от хепатита, и отделно ще ви насочи към специалист за хепатита, ако прецени, че той е основната причина.

Неактивен agv70

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #9 -: Юни 25, 2010, 10:45:24 »
Незнам защо и как , но след дълго лутане и съобразяване с дати и желания записах час за преглед на баща ми в Токуда за Д-р Петров , на 07 юли!
Незнам дали е хепатолог , но направлението от личната е за гастроентеролог.
Дано не съм сгрешила

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #10 -: Юни 25, 2010, 11:23:00 »
В Токуда с пациентите с хронични вирусни хепатити се занимават д-р Балабанска и д-р Цонев. Надявам се, че д-р Петров ще ви насочи към тях.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #11 -: Юни 25, 2010, 17:33:12 »
Д-р Петров е един от най-добрите гастроентеролози. Много добър диагностик. Предполагам, че ще ви насочи към д-р Балабанска или д-р Цонев.

Неактивен agv70

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #12 -: Юни 28, 2010, 15:48:20 »
Д-р Петров е един от най-добрите гастроентеролози. Много добър диагностик. Предполагам, че ще ви насочи към д-р Балабанска или д-р Цонев.

Анита , благодаря ти , че се включи с отговор на моите терзания! Прочетох , че си приключила с лечението и ти желая да си победител в неравната битка!  :doubleup:
Това , което наклони везните за Токуда е факта ,че са експедитивни ,а за хора които пътуват от провинцията това е от огромно значение.

Неактивен agv70

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #13 -: Юли 09, 2010, 08:41:08 »
След като баща ми мина прегледа в Токуда , му бяха пуснати изследвания на HBV -DNA -PCR  и HBeAg.
За HBeAg резултата е NONREACTIVE-(предполагам че това е резултата ), което в неговия случай сврзвам с нещо протечено тук:
 Някои възрастни имат НВV, който може да се размножава без “е” антиген. Този вид инфекция се нарича HBeAg-отрицателен хепатит В. Някои хора с този вид инфекция може и да имат “е” антитяло и пак да имат много вируси на хепатит В в организма си. Моля Ви кажете ми греша ли?

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #14 -: Юли 09, 2010, 09:58:35 »
Да, възможно е при HBeAg-отрицателен хепатит В да има висока репликация на вируса, но по-често тези хора са неактивни носители.
Според мен по-важното в случая за баща ти е да се установи дали има увреждане на черния дроб, с оглед възрастта му и дългия период, за който се предполага, че той има заболяването.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007