Автор Тема:  Заразяване с хепатит по време на бременността  (Прочетена 11608 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен melanib

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Случаят е следният.
Преди 3 дни майка ми постъпи в инфекциозно отделение със съмнение за хепатит. Преди да постъпи и пуснаха следните изследвания:
- Асат - 1135.4
- Алат-1886
- Общ билирубин 212.5
- Директен билирубин - 62.24
- и кръвна картина която беше добра
Има и добре изразена жълтеница. Инфекционистката каза, че при такива високи стойности най-вероятно се касаело за хепатит А, но сега и правят други изследвания, за да се установи какъв точно е хепатита.
Това, което също много ме притеснява е, че аз съм бременна в 8-ми месец и всички доктори казват, че трябвало да изчакам да видим при нея какво щяло да излезе, каквото било станало станало и не са ми пускали никакви изследвания, да съм се наблюдавала за симптоми.
Вие какво мислите не трябва ли и аз да си направя веднага изследвания?
На едно място прочетох, че много рядко се придавала на бебето, на друго че се придава, не знам какво да правя и ми е много притеснено.
« Последна редакция: Юни 20, 2010, 14:27:00 от Радослав Русинов »

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Моля за съвет
« Отговор #1 -: Юни 20, 2010, 13:45:38 »
Здравей.
В момента наистина е по-добре да се изчакат изследванията на майка ти.
Знам, че ти е притеснено, но ето някои разсъждения, които да те успокоят. Това, че се била контактна с майка си (заедно ли живеете?) още не означава, че си се заразила. Често при добра домашна и лична хигиена болестта не обхваща цялото домакинство. Освен това от заразяването до доказването на инфекция чрез кръв тест трябва да минат между 2 и 4 седмици. Така че наистина ти остава само да се наблюдаваш (мисля, че предписват на близките едни лентички да си тестуват урината всяка сутрин, ама това не ми е много ясно). В допълнение към това, вирусът на хепатит А (горещо се молим да е той, а не някой друг) не преминава през плацентата и не би трябвало да има риск за бебето.
Ако все пак мислиш, че някакво изследване би ти създало душевен конфорт, пусни си биохимия - ще видиш как ти е черният дроб в момента.

Стискам палци всичко да е наред при майка ти и ти да не си се заразила.

Дани
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Юни 20, 2010, 14:24:14 »
Здравей,
Би могла да си направиш веднага ваксина за хепатит А и B, в първите дни след евентуалното заразяване, тя би могла да предотврати разболяването при теб. Но тук има един друг казус, можеш ли докато си бременна да си сложиш ваксина. Поне за ваксината за хепатит B, доколкото чета, няма проблем да се ваксинираш. Ето, можеш да погледнеш тази статия: Hepatitis B in Pregnancy.
Моят съвет е да се консултираш с личния ти лекар, както и с гинеколога си и ако те ти кажат, че тя не е противопоказна за бременността, да си поставиш ваксина максимално бързо. Иначе, другия вариант е да седиш и да чакаш да се разболееш от остър хепатит по време на бременността, а това може да е много опасно за бебето.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен melanib

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря ви за бързите отговори.Да живеем заедно с майка ми.Инфекционистката с която говорих ми каза,че дори и да поставим ваксина,докато изградя някакъв имунитет,ако съм се заразила вече е късно.Тя не е в градът и във вторник като се прибере пак ще се срещна с нея,дотогава се надявам да са излезли и резултатите на майка ми.Пуснати са в петък сутринта.

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 20, 2010, 16:11:45 »
Иначе, другия вариант е да седиш и да чакаш да се разболееш от остър хепатит по време на бременността, а това може да е много опасно за бебето.

Поздрави,
Радо

Ради,
нищо от това, което прочетох, преди да публикувам отговор не ме доведе до твоето заключение, особено що се отнася до хепатит А.. Или не съм чела внимателно, или не съм намерила адекватни източници. Ще ми споделиш ли твоите източници!?

Дани
Hang in there.

• Профил
    • My Home Page
Цитирах по памет, като имах предвид главно хепатит B. Но сега се порових и в учебниците и не виждам сериозни противопоказания за плода, освен риска от заразяване, който обаче може да се избегне с ваксиниране.
Иначе от тази статия, която цитирах по-горе може да цитирам един пасаж, който съобщава само за ирск от преждевременно раждане:
Цитат
HBV infection does not appear to be cause birth defects, but there appears to be a higher incidence of low birth weight among infants born to mothers with acute infection during pregnancy [3]. In one small study acute maternal hepatitis (type B or nontype B) had no effect on the incidence of congenital malformations, stillbirths, abortions, or intrauterine malnutrition. However, acute hepatitis did increase the incidence of prematurity [4].

Тук мога да цитирам още две книги:
Цитат
Chronic Viral Hepatitis: Diagnosis and Therapeutics (Clinical Gastroenterology)
...
Viral Hepatitis, A Through E, In Pregnancy
...
Viral hepatitis A through D does not manifest differently in pregnant women compared to men or nonpregnant women. Also, the laboratory manifestations are similar in pregnant and nonpregnant populations (1). In developed countries, maternal mortality from fulminant hepatic failure is low, about 1.2% (2, 8). However, reports from India (9), the Middle East (10), and Africa (11) describe disease of greater severity, often leading to fulminant hepatitis, particularly in the third trimester, with maternal mortality rates of about 30%. Studies in Israel have shown a reduction in mortality among pregnant women with viral hepatitis during pregnancy as socioeconomic class in the country has risen (12). The higher mortality in underdeveloped countries may be due to poor nutritional status and inadequate prenatal care.
...

Цитат
Viral Hepatitis, 3rd Edition
...
Hepatitis A in pregnancy
Unlike hepatitis E in pregnancy, hepatitis A is not associated with increased mortality in pregnant women.[71,72] In the large food-borne outbreak of hepatitis A in Shanghai involving almost 311 000 cases and including >5000 pregnant women, there was no increase in morbidity or mortality associated with pregnancy.[73] Furthermore, there is no evidence that HAV infection causes chromosomal abnormalities or fetal deformities and there are only a few reports of HAV transmission to the newborn.[74–78]
...
Hepatitis B virus (HBV) - Transmission
...
Some 70% of mothers with acute hepatitis B during pregnancy may transmit the virus if infection occurs during the third trimester of pregnancy, and 90% will do so if it occurs within 8 days of delivery. There is no increased risk of abortion or malformation.

В българските учебници по хепатология пише подобни неща.

Ако има риск, то риска е за майката. Така, че ще се поправя, твърдението ми горе не мога да го подкрепя с конкретни източници.

Поздрави,
Радо

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
Благодаря ти, Ради.
Напоследък взех да се съмнявам в преценката си по-често отколкото е здравословно..

Но това уточнение ще е полезно най-вече за Мелани, защото в нейното положение не е добре да се паникьосва излишно.
Аз съм съгласна, че всичко в тази ситуация трябва да се мисли много внимателно, но място за паника няма. Просто трябва да се предприемат някои добре обмислени, съгласувани със специалисти и премерени стъпки. Това е.

Дани

Hang in there.

Неактивен melanib

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря и на двама ви за бързите отговори.В началото много се бях панирала,сега сякаш съм малко по спокойна.От преждевременно раждане много не се притеснявам,защото аз след 5 дни влизам в девети месец и бебчо си е достатъчно развит за да се роди.Това което прочетох е ,че при такъв случай ваксината на бебето трябвало да се постави на 6-тия час след раждането,а не на 12-тия както е обикновенно.Ще говоря за това с гинеколога ми.Надявам се утре да излязат най-после резултатите,че поне да сме наясно какъв е хепатита и отново ще се срещна с инфекционистката да видим какво ще ме посъветва.
Иначе майка ми каза,че и вливали глюкоза и пие някакви хапчета.Утре щели и на ехограф да я гледат.Те досега 2 пъти са я гледали и всичко беше нормално,нямаше някакви отклонения.
Благодаря още веднъж.

• Профил
    • My Home Page
Да, аз вече превантивно се опитвам да споменавам най-лошите варианти, защото понякога само така успявам (поне тук във форума) да накарам някой да направи максималното за здравето си. Разбира се, не казвам, че това е универсален подход, затова гледам да не прекалявам с използването му, но явно може би този път се опитах да стресна Мелани повече, отколкото е нужно.

Само да добавя една статия от любимците ни от Puls.bg, само, че този път редактора на статията е лекар:
Хепатит В - обща информация - Част 7  - Съществува ли риск за плода при развитие на хепатит В по време на бременност?
Тук споменават за известен риск за плода. Мисля, че най-добрия вариант е консултация с гинеколог и хепатолог за да се уточни съществува ли риск и за майката, и за бебето, ако случайно тя развие остър хепатит A или B преди раждането. Според мен трябва да се обсъди и варианта за поставяне на ваксина, има ли опасност от поставянето и, и дали е добра идея да се сложи - важно е да се чуе мнението на лекарите.

Поздрави,
Радо

• Профил
    • My Home Page
Още нещо, което искам да кажа на Мелани. Според медицински източник от 2009 година, който сега чета, дори се препоръчва т.нар. постекспозиционна профилактика с ваксина и хепатит B имуноглобулин за бременни жени. Няма данни ваксината да причинява каквито и да е странични ефекти, нито върху бебето, нито върху бременната майка.
Надявам се с помощта на лекарите-специалисти да вземеш най-доброто решение за теб и за бебето!

Поздрави,
Радо

Неактивен melanib

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря за информацията и помоща.Гинекологът ми не препоръчва ваксина,както и инфекционистката тя поради причината която писах по горе.Гамаглоболини също,единствено ако при мен се проявяло нещо ранно слагане на ваксина на бебето.
Все още не знаем какъв е хепатита,то голямо чакане на тези изследвания,може и чак в петък да излезели.Черния дроб бил леко увеличен,нормално за състоянието и.Това само са ни казали.
При мен не съм забелязала нищо за сега.Първо урината ли почва да се променя?
Май ми остава да запаля една свещ и да се моля да не съм се заразила и аз,след като според лекарите нищо не мога да направя.

• Профил
    • My Home Page
Здравей, ако имаш предвид това изказване на инфекционистката:
Инфекционистката с която говорих ми каза,че дори и да поставим ваксина,докато изградя някакъв имунитет,ако съм се заразила вече е късно.
то не е съвсем вярно. Ваксината е препоръчителна в случай на т.нар. експозиция (излагане) на вируса. Разбира се, ако се потвърди, че става въпрос за хепатит B. Говорим за излагане на вируса, което се е случило в последните няколко дни или седмица, за да може да се разчита на ваксината. Не знам каква е причината толкова да се забави резултата от изследването, но в нормална лаборатория то излиза за един ден. Съответно, колкото по-рано разбереш дали е хепатит B, толкова по-добре.
Но както и да е, дано наистина си се заразила, защото с тази скорост, с която се случват нещата след още няколко дни може и да няма голям смисъл от ваксина.
Относно това изказване, че в случай, че си се заразила единствено е препоръчително само ранно слагане на ваксината, също не мисля, че е достатъчно, за да си спокойна. Ако наистина проявиш симптоми и т.н. при раждането задължително трябва да си намериш и хепатит Б имуноглобулин (HBIG), който да се постави на бебето. А ранното поставяне на ваксината, в първите 12-24 часа след раждането по принцип е препоръчително, а в случай, че ти се разболееш от остър хепатит Б, е абсолютно задължително.
Относно симптомите, можеш да прочетеш статията за хепатит B на нашия сайт. Можеш да си пускаш изследване за HBsAg, както и да си следиш чернодробните ензими, те ще са един от първите индикатори, че си се заразила.

Поздрави,
Радо

Неактивен melanib

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравейте,днес най-накрая излязоха тези изследвание,което май ни обърка още повече.За хепатит А и Б са отрицателни,за Ц не били правили и аз не знам защо.Сега щели да правят за Ц и за някакви други щамове,понеже имало и други разновидности на хепатита.Доктора се съмнявал да е Ц понеже на нея не са и правени никакви манипулации при които да я заразят,не е ходила и на зъболекар поне от 1 година.Единствено са и взимали кръв за изследвания,а там нали уж ползват еднократни игли и спринцовки.Да не сме се притеснявали,била се повлиявала от лечението,вече не е така жълта,не се чуства отпаднала.За нас също нямало място за притеснение.Дали са ни едни лентички за урина,да се следим със тях.В крайна сметка можело и да не се окаже хепатит.
Не знам и аз вече на какво да вярваме и с кого да се консултираме.

• Профил
    • My Home Page
Здравей, Мелани,
Не знам наистина каква е причината да не успеят да открият нищо, но във всеки случай скоростта, с която правят серологичните изследвания е отчайваща. Не знам и каква може да е причината да не включат и изследване за хепатит C, сега сигурно пак са казали, че и то ще стане след 5 дни?!?
Според мен обаче е абсолютно задължително да се установи от какво е болна майка ти, вече става въпрос не само за твоето здраве и това на бебето, а и за нейното. Изчакайте да излязат и другите изследвания и ако лекарите не могат да я диагностицират, сменете болницата!

Поздрави,
Радо

Неактивен melanib

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравей Радо,
За съжаление се оказа прав за изследванията.Все още не знаем нищо.Уж щяха днес да излязат,сега пък утре,ако имаш нерви чакаи си.Притеснявам се че може да се окаже Ц.От всичко което прочетох не можах да разбера възможно ли е да е заразена преди години и сега да се проявява(защото като се връщам поне година назад не е имало при нея никакви рискови манипулации,освен вземането на кръв) и при тези симптоми при нея това остър хепатит ли ще е.
Иначе си я ликували от хепатит,пиела кам 30 хапчета на ден и всеки ден системи глюкоза.Утре щели да и пуснат изследване за чернодробните ензими и ако били добри да я изписват.Направо докато установят какво ти е ,могат да те уморят.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
Цитат
От всичко което прочетох не можах да разбера възможно ли е да е заразена преди години и сега да се проявява(защото като се връщам поне година назад не е имало при нея никакви рискови манипулации,освен вземането на кръв) и при тези симптоми при нея това остър хепатит ли ще е.

Здравей!
При мен хепатита се прояви по същия начин както при майка ти. Оказа се, че го имам от 10-15 години и добре, че се прояви по този начин иначе и до ден днешен нямаше да знам, че имам хепатит С.

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
Мелани острият хепатит си е остър хепатит, независимо с каква буква е отзад. И дали въобще е с буква, щото има и токсичен, а и алкохолен такъв (не че нещо, не ме разбирай погрешно), а и автоимунен такъв. Въпросът е дали изобщо е вирусен хепатит.
Така че поне за това не се притеснявай - лекуват си я добре.
Пък кой хепатит ще излезе накрая - не е толкоз спешно да се знае. Или поне така е в очите на лекарите.
Спокойно и търпение - ще се разбере в един момент.
В създалата се ситуация хепатит Ц не е най-лошият вариант, даже никак не е лош... В смисъл, ако ще е хепатит и няма да е А, поне да е Ц.

Дани

Hang in there.

• Профил
    • My Home Page
Мелани, със сигурност трябва да разберете каква е причината за състоянието на майка ти. Много ми е интересно как без да са я диагностицирали си провеждат лечение, че дори и ще я изпишат без диагноза, просто чудесно.
След като я изпишат, я запишете за преглед при някой от известните ни хепатолози, за да може да и се постави диагноза. При хроничния хепатит B има периоди на реактивация на вируса, когато се случва да се прояви дори жълтеница. При хроничния хепатит C също е възможно да има такива периоди, но доколкото знам, това се случва по-рядко и трябва да е предизвикано от нещо конкретно.
Напълно е възможно причината изобщо да не е вирусен хепатит, и точно затова се нуждаете от диагноза.

Поздрави,
Радо

Неактивен melanib

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравейте,
Май наистина ще си я изпишат без диагноза.Преди малко се обади и каза,че утре я изписвали.Днес и пуснаха контролни изследвания за чернодробните ензими,доктора казал че са добри,без да каже какви са стойностите.Не знам ще ги напишат ли в епикризата.Утре сутринта уж щели да излязат и другите,затова какво точно е.Сутринта на визитацията казали,че не било толкова важно какав бил хепатита,всички се лекували по един и същ начин.Направо да се хванеш за главата.
Като излезе ще видим при кого да отидем и да и направим нови изследвания.Ние сме от Стара Загора,ако знаете добър хепатолог от тук,ще ви бъда благодарна да ми кажете.Благодаря

• Профил
    • My Home Page
Сутринта на визитацията казали,че не било толкова важно какав бил хепатита,всички се лекували по един и същ начин.
Реално никой от вирусните хепатити не се лекува по време на острата фаза, ако пациента постъпи в инфекциозна клиника. Изхода от острия хепатит реално не зависи от това, което правят в клиниката. В такива случаи вливат глюкоза, понякога хепатопротектор, или пък дават хепатопротектор за пиене. Всички тези неща целят по-бързото сваляне на ензимите и подсилване на работата на черния дроб. Така, че тези методи облекчават състоянието на пациента, но не го лекуват. Така, че в тези случаи е грешно да се използва думата "лечение". Но както и да е.

Ние сме от Стара Загора,ако знаете добър хепатолог от тук,ще ви бъда благодарна да ми кажете.
Оттук можеш да вземеш контакти на центъра в Стара Загора: Центровете за лечение на хронични вирусни хепатити в България. Аз знам доста хора от Стара Загора, обаче не се сещам поне за един, който да се лекува там  :pardon:

Поздрави,
Радо

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил

Аз знам доста хора от Стара Загора, обаче не се сещам поне за един, който да се лекува там  :pardon:

Ради,
не е точно така.
Поне двама човека споделиха за докторка, която съвсем грамотно подхожда, помага на хората със съвети за необходимите стъпки и .... ги праща за второ мнение при някой от софийската троица.
Ивка и Олеся са минали през нея (струва ми се), ама нямам сили да се ровя.

Дани
Hang in there.

• Профил
    • My Home Page
Да, тя ги пренасочва към София, поне доколкото знам. Мелани попита за мнение и аз го казах  :smile:
Това, което имах предвид е, че не знам човек, който да е минал оттам и да не е отишъл след това в София. Не знам някой от форума да е с лекуващ лекар от болницата в Стара Загора.

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
Спор няма, че хроничните вирусни хепатити се лекуват предимно в София.
Някои варненци избират да се лекуват във Варна, но това доста че е грешен избор.
Все пак дори и човек да се лекува в София, е добре да има в родния си град някой, който поназнайва за вирусните хепатити. И в този смисъл контактът с тази лекарка би бил полезен. 

Ако изобщо става дума за вирусен хепатит...Ще видим в епикризата.

Дани

Hang in there.

Неактивен melanib

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравейте,
Не писах доста време т.к. нямаше нищо ново.Майка ми я изписаха преди една седмица,но едва днес ни дадоха епикризата.Диагноза - Хепатитис виралис СМV + EBV. Прочетох,че това са не-хепатитни вируси причиняващи хепатит,но не ми стана много ясно.Естествено лекуващия доктор никакви разяснения не даде и на мен не ми е много ясно,тя сега изчистена ли е от тези вируси или си остава носител.Каква е вероятността да се заразим и ние,възможно ли е даже в момента да сме заразени без да имаме някакви симптоми.Притеснява ме това ,че се придава и чрез плацента и кърма.
В болницата са я лекували с натриев хлорид,глюкоза,трансметил,карзил,неуробекс,вит.Ц,мезим форте,урсофалк.След изписването и пуснаха контролни изследвания на Асат и Алат,които са напълно в норма и казаха да взима само карсил.
Утре мислим да се срещнем с една инфекционистка,която ми я препоръча моя гинеколог,че да видим какво ще ни каже.Ще ви бъда благодарна и на вас ако ми разясните нещо повече за тези вируси

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2702
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Хроничен хепатит B
Цитат
Betaherpesviruses – към тази група принадлежи Human herpesvirus 5 или Cytomegalovirus (CMV). Този вирус е силно патогенен за човека, а инфекцията варира от латентна до тежко увреждане на жизнено важни органи и системи – CMV ембриопатии и фетопатии. Развиват се енцефалит, ретинит, CMV пневмония, увреждане на черния дроб с иктерен синдром и хепатоспленомегалия. CMV инфекция се среща много често при трансплантирани пациенти (чернодробна и бъбречна трансплантация), както и при НІV-позитивни или с разгъната клинична картина на СПИН. CMV инфекцията е сериозен проблем и заслужава да се представят клиничните прояви на този вирус в самостоятелна публикация. 

Към тази подгрупа на херпесните вируси е включен и Human herpesvirus 6, открит през 1986 г. в лабораторията на R. Gallo, принадлежащ към Roseolavirus. Този вирус причинява четвърта и шеста болест, синдром на Rosal–Dofman, СПИН-свързан синдром и синдром на хроничната умора. 
Gammaherpesviruses – към тази група принадлежи Human herpesvirus 4 (Epstein-Barr virus/EBV). Този вирус причинява инфекциозната мононуклеоза, заболяване с полиорганно засягане (ангинозна форма, жлезнонодуларна, чернодробна, белодробна, бъбречна форма и засягане на ЦНС). Последните проучвания доказват, че вирусът остава до 6 месеца след клиничните прояви на заболяването, а полиорганното засягане заслужава отделно разглеждане. 

ЕВV причинява лимфом на Burkitt, назофарингеален карцином, Т-клетъчен лимфом (лимфом на Hodgkin), назален Т-клетъчен лимфом. 
източник: http://www.medinfo-bg.com/?page=statiq&id=778
В Уикипедия: http://en.wikipedia.org/wiki/Epstein-Barr_virus
http://melodylasercenter.blog.bg/technology/2009/05/17/infekciia-s-citomegalen-virus-cmv.335921

Как са установени ЕВV и CMV? И как така лекаря не ви е дал обяснение? И да взима само Карзил?  За пореден път се убеждавам, че в България на никой не му пука.
Не оставяйте така положението и наистина отидете при инфекционист, който надявам се ще ви обърне повече внимание.

Късмет!
Силвана

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
Силве,
така представени нещата звучат стряскащо.
Аз също попрочетох - и двата вируса се срещат в латентно състояние у огромен процент хора. Да, при отслабена имунна система могат да доведат до усложненията, които цитираш, но рискът е горе-долу като усложнения при всеки грипен вирус.

В смисъл ЕБВ не води до лимфом на Бъркит, и прочие страхотии в 100 процента от случаите, а в мнооого редки случаи.

Но, Мелани,
като цяло е хубаво да се допитате до двама (поне( специалисти, защото поне е ясно, че ако наистина иде реч за тези вируси, майка ти е с отслабена имунна система и това заслужава повишено внимание.

Успех,
Дани
Hang in there.

Неактивен melanib

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Аз съвсем се притесних като прочетох повече за този вирус CMV(цитомегаловирус).От всичко прочетено разбирам,че аз може да съм се заразила и да нямам никакви симптоми,а вирусът се предава на плода и често води до различни увреждания.
Утре имаме час при гастроентеролог и инфекционист и с моя гинеколог,ще видя какво ще кажат и тримата и най-вече ще настоявам за изледвания при мен.Този тъпанар от инфекциозното отделение само каза на майка ми в деня когато я изписваха имаш си два вируса и нищо повече,при положение че сто пъти го питахме каква е опасността за мен и най-вече за бебето.

• Профил
    • My Home Page
За допълнителна информация можеш да прочетеш и тази статия, в която има информация за CMV и EBV хепатита: Не-хепатитни вируси, причиняващи хепатит.
Не знам обаче какво допълнително да те посъветвам, според мен най-добре може да помогне инфекционист, който има опит с тези два вируса.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2702
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Хроничен хепатит B
Силве,
така представени нещата звучат стряскащо.
Аз също попрочетох - и двата вируса се срещат в латентно състояние у огромен процент хора. Да, при отслабена имунна система могат да доведат до усложненията, които цитираш, но рискът е горе-долу като усложнения при всеки грипен вирус.

В смисъл ЕБВ не води до лимфом на Бъркит, и прочие страхотии в 100 процента от случаите, а в мнооого редки случаи.

Но, Мелани,
като цяло е хубаво да се допитате до двама (поне( специалисти, защото поне е ясно, че ако наистина иде реч за тези вируси, майка ти е с отслабена имунна система и това заслужава повишено внимание.

Успех,
Дани

Предполагам Дани, но нито съм писала статиите, нито пък съм ги подбрала нарочно, че да всявам излишна паника.
Според мен, когато става дума за по-рядко срещани вируси, е добре човек да има не едно, а две наум и да отиде на второ мнение, отколкото да се задоволи с даденото с половин уста.  :doc:
Въпреки това, се извинявам на Мелани, ако съм я притеснила допълнително  :ashamed2:

Неактивен melanib

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравейте,
Изследванията ми за този Цитомегаловирус са добри IgM отрицателни и IgG положителни.Важното е че първия показател е отрицателен,показвал наличието на сегашна инфекция,това че втория е положителен означавало че в миналото съм се срещала с вируса незнайно кога.Не било притеснително,много бил разпространен този вирус и при добра имунна система минавал като лека настинка ,а може и без симптоми.Поуспокоих се малко и остава да чакаме появата на бебока другата седмица вече по спокойно.
Майка ми също е добре,изследванията и са в норма,черният дроб е добре не бил увеличен вече.Да си пиела карсила, другите лекарства нямало нужда да ги пиела повече.Почивка,диета и ще я следят всеки месец.Това казаха гастроентероложката и инфекционистката с която се консултирахме.
Благодаря на всички ви за съветите и помоща

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007