Автор Тема:  sunshine след лечението  (Прочетена 35947 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sunshine

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
sunshine след лечението
« -: Юни 21, 2010, 20:16:33 »
Здравейте!

Еха, ето ме и мен в този раздел!!!  :girl_dance: :girl_dance:  :girl_dance:

Да припомня - на 8.6.2010 се сдобих с първи отрицателен ПСР след 24 седмици лечение на генотип 3.

Сега, след като интерферонът окончателно ме пусна, незабавно ме тръшна стомашно-чревен вирус и пак страдам и беснея. Не стига, че отново съм с температура и треска, ами не мога да ям и почти нищо.

Та, като се има в предвид и топлинния ми удар преди седмица, мога да кажа, че съвсем не усещам, че вече не съм на интерферон, хе хе. Сякаш тялото ми постоянно се опитва да си набави някаква емоция, която да доведе до синтез на интерферон, доставяйки си някакво непонятно за мен извратено удоволствие! :angry2: (Или просто имунната ми система е мноооого изтощена..)

В резултат на естествените интерферонови атаки косата ми се скубе все така.
Хроничната свръх-умора обаче изчезна, понякога съм пушка, но все още никакво физическо натоварване не ми понася.
Все още ми се вие свят и често ми е замаяно, предполагам защото кръвните показатели не са се стабилизирали.

От днес в продължение на месец ще пия 2х1 BIOZIN - имуностимулатор, съдържащ Лактоферин, Ехинацея, Инозитол и Цинк. Моля за отзиви, ако някой има опит с него.

:flowers:

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: sunshine след лечението
« Отговор #1 -: Юни 21, 2010, 22:38:25 »
Даам,
няма как всичко да се оправи като с магическа пръчка, просветлението след интерферона идвало постепенно (така са споделяли няколко човека).

Така че карай полека и не бъди нетърпелива.

За стомашно-чревния вирус няма по-добро лечение от гладуването, или поне аз до този извод съм стигнала. Аз се справям най-добре, когато карам 24 часа само на течности - вода, чай, оризова вода, айран - и сведа движенията си само до необходимите за посещение в тоалетната. Ако те тресе, вероятно си се дехидратирала, продават едни прахчета за рехидратиране в аптеките - на мен ми помагат.

Нещото, които ще пиеш един месец, сама ли си го реши или някой ти го предписа?
Най-добрата ми приятелка се кълне в ехинацеята и редовно през зимата си повишава имунитета с нея. Истина е, че напоследък успява да прекъсне настинките си в зародиш, а преди правеше бронхити и пневмонии три дни след като кихнеше пет пъти последователно.

Дани
Hang in there.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Публикации: 2930
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #2 -: Юни 22, 2010, 07:44:39 »
ОоооОоооОО, Слънце честито ти пак  :girl_wink:

Болната тема на всички жени е косата- не се надявай на чудо толкова скоро; ще минат 1, 2 месеца преди да престане окончателно да се скубе, а около година и половина , две преди да възвърне предишният си блясък и сила. Ако искаш, взимай някакви витаминки за коса, кожа и нокти ( но може би пък ще се дублират със съставките в това което пиеш)  и си прави натурални маски- зехтин+ яйце + нещо друго. Ако се боядисваш, може да преминеш на билкова боя- много щади косъма без съмнение. В общи линии ти трябва повечко търпение и тва е. То ти трябва и по принцип докато чакаш да си станеш пак старата ти, няма да е толкова бързо :)
Наслаждавай се на края на лечението, на хубавите резултати и си планирай някъде една хубава лятна почивчица  :fun:

Неактивен cvetna

• Публикации: 578
  • pure pleasure seeker
    • Профил
« Отговор #3 -: Юни 22, 2010, 11:06:49 »
Слънце, аз си мисля, че хората с С ги пуска по-бавно след лечението заради Копегуса. Чиста химия си е и си трябва време, докато се изчисти от тялото и почнеш да влизаш в час.
Но това си е моя теория, де, да видим какви ще ги пея след още 6 инжекции  :laugh:
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен sunshine

• генотип 3
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 22, 2010, 23:16:59 »
След като се намрънках вчера (и след като днес стомашно-чревния приятел придоби затихващи функции  :wink3:), съвсем отговорно мога да заявя, че се чувствам мнооогоооо, МНОООГООО по-добре, отколкото през интерфероновите месеци.

Мъглата се вдига с всеки изминал час, чак аз се изумявам колко съм активна и находчива по време на работни срещи. Концентрацията ми се покачва. Голямата, вселенска умора и нейният верен спътник апатията ги няма. Гнусното главоболие и вцепененост от зори до мрак ги няма. Хората около мен казват, че съм си възвърнала цвета на кожата. Най-близките виждат промяната и в темперамента ми. Имам прилично количество енергия. Това вирусче и прегряването ми изглеждат като шегички в сравнение с интерфероновата сага.  :mocking:

А пък как ми се живееее, ама малко трябва да намаля скоростта, машината не е готова още.

Дани, не мога да стоя гладна, полудявам от глад, понякога повече ме боли корема от глад, отколкото от коликите. Ама със стоическа диета и Ентерол вече ми минава. Биозина ми го изписа джипката, след като попитах дали не е добра идея да пийна някой МОЩЕН имуностимулант. Този за първи път го чувам, но тя много го похвали.

Силве, ох тази коса... :crying2:, но няма как, още месец-2 ще изтърпя. Като цяло ми е добре косата, не е опадала видимо много, успях да я опазя прилично, но нали само 6 месеца беше тормоза. Ще взема да помисля какви витамини мога да кльопам.., макар че честно казано, като си помисля за хапчета в шкафа и пиене под строй и искам да бягам.

Тош, не знам за копегуса, аз нали го спрях още преди последната инжекция, но не съм усетила промяна.. Но може би неговото действие е по-размито откъм конкретика, знам ли, пък и нали на неговата листовка нищо не пише, ако се прилага самостоятелно какво ще ти се случи (нали не се прилага).  :pardon:
След последната инжекция ще искаш да летиш, ще видиш!  :girl_wink:

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 219
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #5 -: Юни 27, 2010, 08:17:00 »

Sunshine, поздрави за успешния финал и дано успееш да си възстановиш косата.

Във връзка с предстоящото ми лечение искам да те попитам, доколкото си спомням, ти май беше оставила дупка около 3 седмици. Запази ли се тя до края или се стопи?

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #6 -: Юни 27, 2010, 12:23:23 »

Sunshine, поздрави за успешния финал и дано успееш да си възстановиш косата.

Във връзка с предстоящото ми лечение искам да те попитам, доколкото си спомням, ти май беше оставила дупка около 3 седмици. Запази ли се тя до края или се стопи?

Моята дупка беше от 2 седмици. При 24 седмично лечение не е необходима по голяма дупка.  В края на лечението дупката се беше стопила с 2-3 дни само.  Това се получи последния месец заради многото почивни дни през май. Добре е да си разграфиш предварително календара с всички дни , в които трябва да си вземаш лекарствата и да се съобразиш навреме със съботите и неделите.

Неактивен Asy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 97
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #7 -: Юни 27, 2010, 12:31:14 »
Слънчице, ще се справим. :hungry_boy:

Неактивен sunshine

• генотип 3
    • Профил
« Отговор #8 -: Юли 01, 2010, 23:32:19 »
Августина, 2 седмици беше моята дупка, но и аз като Анита се лекувах 6 месеца и дупката почти не мръдна.

Аси, ох, аман ти казвам, още си пада.. Ти как се справяш, използваш ли някакви подсилватели?

За протокола - много съм добре. Вилнея с адска скорост. Изкарах 3 седмици нон стоп в пътуване (и вируси). Много ядове и много работа, ама хич не им се впечатлявам. Утре се прибирам от Рига и средата на идната седмица отивам на морееееееееееееееееее!!!  :happy:

П.С. Радо, искам емотикон по бански и с коктейл в ръка!  :girl_wink:

Неактивен ralka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 366
    • Профил
« Отговор #9 -: Юли 02, 2010, 10:11:39 »
Браво слънце, радвам се, че си добре.  :flowers:

За косата не знам дали си пробвала, но на мен по време на леченеието ми препоръчаха витамини пантогар, пих ги 6 месеца и от бруталното падане на косата няма и помен- много добре ми подействаха. Това беше единственото, което ми подейства, иначе пробвах всякакви шампоани, ампули, тривитаминоли и какво ли не , но поне при мен тц. не стана.

Весело моренце- може да се засечем и аз изчезвам края на другата седмица.   :girl_wink:

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #10 -: Юли 02, 2010, 22:12:01 »
Слънце, направо много се кефя на енергията и позитивима ти.
Прекрасна ваканция и почивка ти желая,и внимавай с коктейлите за да не паднеш от хамака :girl_wink:

Поздрави и здраве,
Теди

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 219
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #11 -: Юли 03, 2010, 23:03:47 »
Sunshine,
Много се радвам, че възстановяването ти върви с високи темпове.

Малко е гадничко, че те връщам в неприятното близко минало,  но какво стана с дозата на рибавирин? Намали ли на 800мг или продължи с предписаните 1000мг?  Аз също съм с генотип 3, около 55кг, а и съм с проблемен хемоглобин. Ако се срине до критични нива, ще се наложи да спра лечението, но с дозата  800мг ще му дам повече шанс.

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #12 -: Юли 04, 2010, 00:00:31 »
Августина,
не си мисли хемоглобина отсега. Първо, лечение не се спира ей така - паднал ти е много хемоглобинът, спирай. Всичко излиза от нормите достатъчно постепенно, за да може да се намяят дозите.
Като се притесняваш за хемоглобина, вземи си Герисан, капсули 150 мг. Десет дена пиеш по една, почиваш десет дена и пак пиеш десет дена. И... така до края на лечението

Дани
Hang in there.

Неактивен sunshine

• генотип 3
    • Профил
« Отговор #13 -: Юли 04, 2010, 00:18:24 »
Ралка, с тази коса аман - от днес започнах да пия Цинк-Биотин, според фармацефтката, която го е опитвала, тряба да има ефект още след първата седмица. А и все ми се струва, че трябва да спре скоро. Ще го пие месец него, ако няма много полза, ще почна Пантогар. Преди години в продължение на много време пиех Мерц, ноктите ми бяха като от стомана, ама ефект върху косата много нямаше.

Августина, колко ти е хемоглобина сега?
Дани те е упътила чудесно  :good:, мога само да добавя да наблягаш усърдно на мръвките и да се тъпчеш насила, ако трябва.
Аз от смирен почти-вегетарианец се превърнах по време на лечението във върло месоядно, хемоглобинът падна само до 106, (започнах с някъде 130), тромбоцитите се държаха. С други думи - рибавиринът не успя да ме тръшне, но пък интерферонът луда ме направи. След 2-рата ижекция ПКК-то ще си каже какво почва да те мори.

Теди, ау, много хубава картинка си ми постнала, благодаря, точно така си се представям! Е, коктейлите ще се безалкохолни ми се струва, ама карай. Между другото, ако си пийвам по една чаша вино в месеца, дали има кой знае какво значение се чудя?

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #14 -: Юли 05, 2010, 23:58:44 »
Между другото, ако си пийвам по една чаша вино в месеца, дали има кой знае какво значение се чудя?
Не, не мисля, че е проблем  :cheers: но все пак зависи колко месеца има в твоята календарна година  :laugh:
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007