Автор Тема:  Какво ли значат мойте изследвания !?! - Дано някой помогне!  (Прочетена 2691 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nqkoi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 5
  • Да живем по добре заедно!
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей те,
На 29 години съм, в края на миналата година установих при постъпването ми в болница с диагноза - "кървяща язва", смисъл калцирахме я. Но тя не проблем след това ми правиха изследвания и установих че имам хепатит Б.
През декември месец 2009 г., направих изследвания който показаха това:

HBsAg - положителен
анти HCV - отрицателен
HBeAg - отрицателен

След това разбрах че трябва да направа и биопсия за по реална представа на увреждането на черния дроб и самия Хепатит Б.
И така през месец юни  на 09 , тази година ходих в ВМА и ми правиха биопсия, преди да потапя ми наложиха някои изследвания който са:
Освен пална кръвна и доколкото разбрах клиничната химия е важната от изследванията на кръвта. и така да споделя първо тях:

КЛИНИЧНА ХИМИЯ       Резултат    Мярка     Долна гр.   Горна гр.     Патолог.

Общ белтък                      70            g/l              62               82                    -
Албумин                            54,4          g/l              35               53                   Н
Билирубин - общ              12,0          mmol /l       3.4             21.0                -
АСАТ                                  27              U/l             0                 40                  -
АЛАТ                                  41              U/l             0                 40                  Н
ПТ                                      35              U/l             0                 50                   -
АФ                                     210

Също направих и това:
Хормони                    Резултат           Единици           Референти стойности        Метод           

TSH                             0.83                    uIU/ml                   0.27 - 4.2                       ECLIA
TAT / anti - TG           <10.00                    IU/ml                      0 - 115                        ECLIA
MAT / anti - TPO          13                         IU/ml                       0 - 34                         ECLIA

HIV 1 \ 2                       - отрицателен                                                                        ELISA
Anti-HDV/Хепатит Д     - отрицателен                                                                        ELISA

ДНК/ PHK PCR Анализ
Хепатит Б / HBV / ДНК количествен:                     Резултат             Единици           Референтни граници

в IU/ml            3607/ 3.5 log10       IU/ml               - с TaqMan Real Time PCR
                                                      в copies/ml     18 973/ 4.2 log10    copeis/ml         - с TaqMan Real Time PCR

Това бяха изплезванията който направих преди биопсията, някои от тях разбирам някои не, но нали за това сме тук всички. И резултат от биопсията ми е:
В самата биопсия - хистопатологичното изследвани накрая пише:
Диагноза: Хроничен хепатит с минимална хистологична активност и изразена фиброза - A1 F3

И така е моята история до тук, дано някои ми обясни какво ли значат всички тези изследвания, дали някой и имал подобни резултати.
Или някои е провел лечение с дадено лекарство с подобни данни,
Може би питам неща които ги пише из целия форум но мисля че не се сърдите.
Всички мнения особено на хора с лечение и вида на лечението, с подобни на моите резултати , ще съм им безкрайно благодарен.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей, Светлине,
От изследвания се вижда, че имаш т.нар. неактивен хроничен хепатит B - HbeAg-отрицателен, с АЛАТ в горна граница, и вирусен товар под 10 000 IU/mL. Все пак да уточня, че за да се потвърди това, трябва лекарите да те наблюдават и да ти пускат изследвания поне 6 месеца.
Въпреки, че в момента хепатита ти не е много активен, от данните за фиброзата се вижда, че вече е нанесъл достатъчно сериозни поражения, явно това не е било така за дълъг период. Заради високата фиброза (Ф3) е явно, че трябва да започнеш лечение, защото увреждането на черния ти дроб вече е доста сериозно и то трябва да се стопира. Виждам в другата тема, която си стартирал, че ще ти изписват нуклеозиден аналог, но по този въпрос ще пиша отделно там.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007