Автор Тема:  Ваксина и алкохол  (Прочетена 5935 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fifi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Ваксина и алкохол
« -: Юли 01, 2010, 22:10:45 »
Здравейте,
  Наскоро си сложих комбинирата ваксина на Твинрикс за Хепатит А и Хепатит Б.Скоро идва рожденния ден на братовчеда и ще има почерпка.В листовката на ваксината не видях изрично да пише,че след слагане на ваксината не е препоръчителна консумацията на алкохол,а и в интернет се разрових,и никъде нямаше информация дали е онасно,но все пак се надявам някой по-запознат,ако може да ми каже дали са опасни няколко бири или ракии след ваксинация.
  Другото което е,някъде четох, че 10% от ваксинираните не ги хваща ваксината(смисъл не получават имунитет)Това ми се видя доста голям процент и се чудя тези 10% не придобиват имунитет след първата доза,но на третата придобиват,или и след трите нямат?
   Благодаря предварително и се извинявам,ако са ми много странни въпросите!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Ваксина и алкохол
« Отговор #1 -: Юли 01, 2010, 23:26:09 »
Здравей,
Отговора на ваксината зависи от различни фактори, но един от основните е възрастта. Когато се поставят 3 дози на ваксината на 0-ви,1-ви, и 6-ти месец, статистиката е следната:
- при хора под 40-годишна възраст, достатъчно голямо количество антитела (т.е. приема се, че тези хора имат имунитет) се изграждат при 30%-55% от хората, след втората доза този процент скача на 75%, и на > 90% след третата доза.
- при хора над 40-годишна възраст, процента на хората изградили имунитет след третата доза спада под 90%.
- при хора над 60-годишна възраст, този процент спада на 75%.

Относно алкохола, не мисля, че може да е сериозен проблем, но съвета ми е да не прекаляваш.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен fifi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: Ваксина и алкохол
« Отговор #2 -: Юли 03, 2010, 18:04:31 »
Мерси за отговора!
   Под 40 съм,да се надяваме,че ще получа имунитет.А относно алкохола,доколкото знам ваксината действа като се инжектират части от вирусите и убити вируси,които нямат ДНК в тях и не се размножават,така организма има време да ги разучи и да си създаде анти-тела.И Според мен няма логика алкохола да пречи на организма да създава анти-тела.Освен ако не изпия една цистерна Търговище,че спирта в кръвта ми да е повече от кръвта,ама после в изтрезвителното ще ме изпомпват с помпа за подпочвени води.Чудя се дали не взаимодейства лошо с някои вещества във ваксината,но щеше да пише изрично да не се кебичи ракия след ваксината в листовката,а и вече минаха поне 10 дена от тогава.Днес ще направя тест с една бира пък ще видим!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007