Автор Тема:  Толкова ме е страх?  (Прочетена 2923 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен elena55

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Толкова ме е страх?
« -: Юли 08, 2010, 01:36:13 »
Здравейте! Аз също съм един от новите членове на сайта.
    Аз съм на 20 год.Майка ми и баща ми са се разделили когато съм била на 1 година и всеки един от тях създаде ново семейство и аз останах
някаде по средата и ме отгледаха баба и дядо.След като завърших училище дойдох в Гърция с надеждата за по добър живот.Намерих си
хубава работа.
     Всичко бешв добре,докато преди няколко дни научих,че имам австралийски антиген HBsAG  .Направих си изследвания на кръвта и лекарката
ми каза да не се притеснявам,че всичко ще се оправи.Трябва да си направя изследвания на черният дроб,за да видим в какво състояние  и
да разберем как се развиват нещата.Майка ми преди 4 години също разбра че има този австралийски антиген и най вероятно съм го наследила
от нея,но не сме сигурни,но ако е така това означава,че имам хроничен.
     Толкова ме е страх,чуствам се толкова сама.Майка ми и баща ми както си личи немога да разчитам на тях.Всичко се срути и загуби смисъл.
Страх ме е да не загубя работата си,защото иначе незнам какво ще правя.Винаги съм била силна,а сега се чуствам толкова толкова безсилна,
Тук живея сама,нямам много приярели и ме страх да им споделя.Винаги съм била оптимиска,но чуствам как понякога ме изоставя.Толкова ме е
страх от тази нейзвестност.Не съм много запозната с този вирус ,но и с всеки прочетен ред се плаша все повече.
  Единственото нещо което ми дава кураж,че имам работата и мога да направя нещо.
   Не си мислете ,че съм някоя лигла или пък,че търся съжаление,НЕ Е ТАКА...Знам,че има хора който са много по зле от мен.
Извинявам се,може би и тази статия не е за тук,но просто съм толкова объркана и незнам към кого да се обърна.Толкова не страх от тази
незвестност и още повече,че се чуствам сама. :sad3:
    Единственето нещо за което ви моля е да ми кажете как да преборя с този страх,за да мога да продължа?
 Благодаря ви предварително ... :smile:

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Толкова ме е страх?
« Отговор #1 -: Юли 08, 2010, 06:20:26 »
Здравей, Елена.
Това, че се страхувяш е най-нормалното нещо, когато научиш ,че  имаш австралийски антиген.Аз бях скована от този страх почти две години, но с времето го преодолях и вече като се събуждам първата ми мисъл на за хепатита.Опрусни се на страха дай си време.Ако ти се плаче плачи, ако изпитваш гняв изрази го не подтискай емоцийте си.
Тук във форума ще намериш подкрепата от която имаш нужда във всяко едно отношение.
Голяма част от хората мислят, че болестите са нещо лошо с времето разбрах , че те са ни пратени за да преодкрием себе си и да си променим.Това как да живееш в подтиснатост  и самосъжеляие или с вяра и любов ти сам избираш.
Сега за теб е важно да разбереш какво е точно състоянието ти.Дали си само носител (което е най-добрия варият) или вируса е активен.Нужно еда си направиш изследвания , да почетеш повече с болеста да я опознаеш , да си дадеш време да свикнеш с мисълта за  австралийския антиген.
Как да се справиш със страха едва ли някой може да ти даде съвет това е нещо, което правиш сам за всеки начина е различен.
Аз се разделих със старите си навици проминих начина си на живот и просто един ден се събудих и вече бях толкова изморена от всичко, че осъзнах, че повече не се страхувам и живота ми е прекрасен точно такъв какъвто е с хепатит.
Усмихвай се по- често това лекува. :smile:
Късмет,
Меги

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Юли 08, 2010, 20:25:16 »
Здравей Елена, разбирам как се чувстваш, така действа новината за хепатита, особено ако до този момент съсвем основателно си се мислил за напълно здрав човек, и изведнъж започнеш да поглъщаш огромни количества медицинска информация включително за усложния от хепатита, чернодробни заболявания, смъртност и т.н. непривични неща за съзнанието на един млад човек. Лошо е да си сам в такъв момент, но ето ти си намерила този форум и вече няма да си толкова сама. Аз получих нещо като язва от нервния стрес и много четене и мислене по въпроса като научих, което ми усложни живота повече отколкото хепатита го беше направил до този момент. Ще ти трябва време както ти е казала и Меги, но след месеци или година ще свикнеш с мисълта и ще забележиш че живота си продължава и има много по-лоши неща които могат да те сполетят. Ти дори не знаеш какво е състоянието ти - тепърва ти предстои да се изследваш. Доста лекарства изникват напоследък и много повече се обръща внимание на хепатитите, така че трябва да превърнеш узнаването на проблема в позитив а не негатив, за да можеш да направиш най-доброто за твоето здраве от сега нататък. Хубаво е че имаш работа и не виждам защо се притесняваш да не я загубиш, няма причина за това, като излезеш от първоначалния шок всичко ще си тръгне (почти) по старому. Така че спокойно, толкова много хора живеят с това.   

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #3 -: Юли 08, 2010, 22:59:07 »
Елена,
в началото всичко е шокиращо.
Аз, например, бях изумена от контраста между лековатото отношение на личната си лекарка и други, неспециализирали в хепатологията хора, и това, което четях във форума и в интернет. Имаше го и изкушението да повярвам на личната си лекарка и да не се задълбочавам. И онези денонощия, които прекарах, четейки в нета, и усещането, че затъвам в прекалено много информация. Сковаваше ме и фактът, че явно ми предстоят години, в които нон стоп ще се занимавам с клиники, лаборатории, здравни осигуровки, здравна каса, социално подпомагане. Когато отидохме да планираме първия прием на съпруга ми и лекарката каза нещо от рода, "ще се опознаем доста с времето", имах усещането, че махам за сбогом на целия си живот.

Но пък за последните 20 месеца научих, че мога да се справям с неща, за които не съм и помисляла преди. Станах и човек, който не приема "не" за отговор. Разбрах, че човек може да направи всичко, стига да иска да го направи наистина. Случва ми се разни хора да ми размахват пръст и да ме критикуват/поучават, а аз да се усмихвам любезно и да си мисля "хм, аз съм изчистила ХЦВ неусетно, на път да докарам и съпруга си до изчистване, ти ли ще ми се опреш сега, тъй както си ми се разврякал(а) насреща). Въобще, станах алпинистка.

И ти ще станеш  алпинистка. Но  ти трябва време.

Дани

Hang in there.

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #4 -: Юли 09, 2010, 01:21:19 »
Здравей!

Нормално е да се чувстваш така. Страх, безпомощност, безориентираност... Всеки е минал през това. Лека полека, нещата ще се подредят и ще продължиш живота си, даже на моменти ще забравяш за Хепатита. Първо направи всички нужни изследвания, а след това ще знаеш и как да действаш с него. Лошо е това че си сама в такъв момент, но форума е тук и винаги можеш да получиш подкрепа.

Поздрави!

Неактивен pamche

• Публикации: 980
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #5 -: Юли 09, 2010, 06:43:20 »
Здрасти,
В началото и аз като разбрах ,не повярвах , много се депресирах и незнаех какво да очаквам , постепенно с времето,след като се позапознаеш със състоянието си и с хепатита по принцип нещата се пооспокояват и живота си тръгва по старому ...е остава една малка лампичка някаде в теб да свети постоянно и да ти напомня ,но се оказва ,че могат да се направят доста неща за подтискане и изчистване на вируса.

Желая ти успех и не се предавай.
Известен с това , че не е известен !

Неактивен Аника

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1160
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #6 -: Юли 09, 2010, 20:26:13 »
Елена, и аз искам да те подкрепя.
Тук всички ще се радваме заедно с теб на всеки мъничък успех в борбата ти с болестта. Намерила си много приятели - ще мине малко време и ще го разбереш, както аз го разбрах!
Колкото по-бързо приемеш фактите - толкова по-лесно ще вървиш напред. Всички сме изпитвали чувствата, които бошуват в душата ти.
Аз когато разбрах за хепатита се чувствах, като премазана от товарен влак.
НО както ме посъветва един съфорумец - "Гледай бързо да се изправиш, защото идва следващият" Факт е!
Но ние ще вървим с теб и ще ти помагаме! Аз когато се обезсърча, защото има и такива моменти препрочитам постовете на вече излекувалите се - много помага. Радостта, че някой се е отървал от болестта е много зареждаща. Късмет и смело напред! Живота все пак е хубав!
 :flowers:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007