Автор Тема:  Вече 100% съм част от вашите редици. Да се запознаем.  (Прочетена 16400 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AlienA

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 31
  • Dum spiro spero.
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Най-близките ми хора знаят. Казах им още след първия положителен тест. Не знаят приятелите ми и близките на мъжа ми. Не знам как е при вас, но на тези хора мисля да спестя всички подробности. Поне до когато това е възможно. Искам първо да разбера дали има поражения от хепатита, дали съм активна и дали съм заразна. Явно няма да ми се размине биопсията.   :pardon: И все пак, нека да видим първо ПСР-а и другите изследвания. Иначе размерите на черния дроб са ми ок. Нямам и уголемяване на далака. Не спирам да се надявам, че нещата не са чак толкова зле. Само това все още ме крепи. Разбира се, вие тук също. :clap3:

Някой от вас успял ли е да разбере откъде точно се е сдобил с Хепатит Б? За мен този въпрос е пълна мистерия.  :shocked1:

Не мога и не мога да го проумея! Как така нямам симптоми, защо не съм изкарала остър хепатит, защо мъжът ми не е заразен щом се предава по полов път, защо ензимите ми са ОК и видеозонът ми е ОК? Защото докторите хем не са особено притеснени, хем ме пращат на биопсия, хем ми казват да продължа да си живея живота. Д-р Ханджиев не ми забрани алкохола, каза, че той няма отношение. Не ми забраниха и секса без презерватив.  Не е нормална болест това... няма никаква логика...  :fool3:

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 342
  • "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Неуспешно
За алкохола съм твърдо НЕ.Дори като ходих при доц.Антонов той ми каза да го спра и каза и бирата е алкохол няма една няма две.А относно как си го лепнала хепатита мисля че повечето от нас незнаят и не си напрягай ума да си спомниш по добре мисли какво ще правиш от тук нататък това е по важно. :good:

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 219
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C

Alien, въпросът "откъде съм го лепнала" не правилен. Ако му се оставиш ще се изтормозиш. Правилния въпрос е " на коя дата да си насроча биопсията?".

Аз лично, не съм казала на никого, само съпругът ми знае и служители на здравохранение. Не смятам да казвам нито на мойте родители, нито на неговите, нито на приятели. Колкото да ми тежи, няма да ми олекне ако им каже. Не съм прокажена, но такава ще се почувствам ако кажа на когото и да е, защото със самата новина за моето заболяване, трябва да им обяснявам надълго и нашироко цялата инфо от сайта. това е неареално. Не мога да съм сигурна че ще бъдат на моя страна, по-скоро срещу мен.  Не мога да ги обвинявам. Аз самата нищичко не знаех, какви са тия антетела, умирам ли, кога, как ще боли ли...   :fool3: Никой не знае за хепатита толкова добре колкото до. Антонов, Радо и съфорумците :wink3: Това ще ти е достатъчно.

По този повод мога да спомена, че след като моралния  дълг ме призова да информирам зъболекаря ми, той ме попита как са близките ми. Аха да се отпусна, че е на моя страна, той добави "Не смяташ ли че страно, че те са здрави, а ти си се заразила?  Да знаеш, не се заразява всеки който се сблъсква с хепатита". Никакво споделяне! Някой ден, дай бог, дай интерферон+рибавирин, ще се излекуваме, няма де се събуждаме с мисълтта  за хепатит, почти! ще забравим за него, а няма да ни е хубаво, ако хората ще продължат ни гледат с особен поглед.
Това е от мен. Още веднъж успех и вярвай в нашата подкрепа.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
Чудя се дали ако резултатите ми от ПСР са под 10 000 копия, ще се наложи биопсия. Изобщо, има ли някакъв начин да се избегне биопсията?

Също така, ще се радвам ако някой ми разясни какво точно означава да си активен или некативен вирусоносител и кой е най-добрият възможен изход от заразяването с Хепатит Б? Възможно ли е напълно изчистване от вируса, в случай, че е хроничен? Докторът ми каза, че може изобщо да не се приложи никакво лечение. Означава ли това, че ще мога да водя нормален начин на живот, както преди?

Много въпроси станаха, дано не съм ви досадила. Предполагам, че с тази информация ще бъдем полезни и на много други хора, които си задават същите въпроси.
Здравей,
На страницата на ХепАктив има много материали, които ще ти помогнат да си отговориш на повечето въпроси. Като за начало можеш да започнеш с лист-фактите за хепатит Б: Хепатит В: Лист факти.
Твоите ниски ензими най-вероятно говорят за неактивен хроничен хепатит Б, което обаче може да се докаже, след като си направиш всички необходими изследвания и бъдеш наблюдавана за период от 3 до 6 месеца. Сега най-важното е да се успокоиш, да научиш колкото можеш повече за болестта и да посетиш достатъчно сериозен специалист точно по това заболяване. Д-р Ханджиев е един от лекарите, специалисти в тази област, за които има много добри отзиви, както и за целия екип от лекари на доц. Кацаров от ВМА. Така, че мисля, че се движиш в правилната посока  :smile:
Относно биопсията можеш да прочетеш тази статия: Чернодробна биопсия. Мисля, че се страхуваш прекалено много от тази манипулация, повече, отколкото трябва.
Ако се окажеш неактивен носител, то биопсия може и да не ти се прави, но това ще го преценят лекарите.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен AlienA

• Немедицинско лице
  • **
  • Dum spiro spero.
    • Профил
Радо, много ти благодаря! Успя да ме обнадеждиш (като светъл лъч премина през тъмните ми мисли).   :dance:

Линкът ми беше много полезен. От него разбрах, че за биопсия не се налага хоспитализация, а тук поне двама души споменаха, че са прекарали няколко денонощия в болница. Чудя се, откъде идва това разминаване.  :chat:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2698
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Разминаването може би идва от факта, че статията не е писана от нас , а сме я превеждали директно от други сайтове. Когато има разминавания в изискванията за чуждите страни и България нямаме право да нанасяме корекции в самата статия, просто информацията която ни касае нас я има във форума и всеки който се интересува, чете мненията на другите съфорумци които вече са минали по този път  :girl_wink:
С две думи- по клинична пътека биопсията има 5 леглодни. Първата нощ се спи задължително там, а следващите ако си в добри отношения с лекарите, можеш да прекараш в къщи. Биопсията не е страшна, никак даже, така че хич не се притеснявай ако ти се наложи да си направиш.

• Профил
    • My Home Page
Линкът ми беше много полезен. От него разбрах, че за биопсия не се налага хоспитализация, а тук поне двама души споменаха, че са прекарали няколко денонощия в болница. Чудя се, откъде идва това разминаване.  :chat:
Имаш предвид тази статия ли: Чернодробна биопсия, сега специално я прегледах, не можах да видя някъде да се говори за хоспитализация или за конкретен престой в болница, който е нужен за интервенцията.
Ако си чела някой от лист-фактите, те са превеждани и са информативни, но не са адаптирани в такива детайли, като брой дни в, които се лежи в болница.

Поздрави,
Радо

Неактивен rumi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 75
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
И аз съм на това мнение да не се натоварват хората около вас ,за вмомента знаят само съпруга ми и майка ми ,други не съм натоварвала от това на мен няма да ми стане по леко ,но тях малко ли много ли им се променя и техния живот не искам да изглеждам умираща в техните очи .Въпреки че за в момента почти със всички се карам ,в момента за тях съм станала съвсем коренно различен човек с една дума ме обвиняват че съм станала голяма скандалджийка само скандали всеки ден вдигам но по добре това да си мислят отколкото за другото,аз и без това вече живота ми е коренно променен още някоя и друга обида ще издържа, па дано след 2 септември  след преключване  на лечението се появи същия предишен човек който бях, за сега предпочитам да си остана за тях много лоша отколкото да разберат за проблема ми ,предпочитам сама да се лутам в този омагьосан кръг ,и да изляза от него сама да не вкарвам  в него други.Защото се движим точно в такъв днеска зле утре ще е по добре.

Най-хубавият ден - днешния-28 СЕПТЕМВРИ 2010.
В живота има неща за които си струва да се бориш до край!

Неактивен AlienA

• Немедицинско лице
  • **
  • Dum spiro spero.
    • Профил
Радо, да от Лист Фактите прочетох, че обикновено не се налага хоспитализация. Като цяло изпитвам ужас от болници, иглата и упойката не ме плашат изобщо, но ако се наложи ще трябва да стисна зъби и да поостана в клиника.  :pardon:

Руми, не се паникьосвай! Знам какво ти е, защото самата аз минавам през всичко това в момента. Днес ще отида при личния ми лекар за направление и започвам лека-полека да минавам през всички процедури. Сега трябва да сме спокойни и да продължим живота си нормално, защото лошите мисли още повече усложняват ситуацията. Знам, че не е лесно. Много добре го знам. Хората около мен непрекъснато се опитват да ме разведряват и аз правя всичко възможно да не мисля за болестта. Прегръщам те успокоително.  :hug1:

Неактивен sunshine

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
Мдам, и аз като Руми съм информирала много тесен кръг от хора, който почти изключваше семейсвто и рода, защото си знам стоката - баба ми както е с единия крак пътник, значеше и другия да й го засиля, а майка ми е велика параноичка - това би й скъсило живота с поне 10 години...

А от малцината много близки хора, които знаеха, така и никой не разбра напълно през какво преминавам и дай боже никога да не им се налага. А и не бих искала всички да се отнасят с мен съжалително като с обречена на сигурна смърт. Хепатитът в хорските очи наистина е много изопачен, но за това не са виновни те, а здравната ни система.
Шест месеца се оправдавах, че съм преуморена, че имам много работа, че май нещо се разболявам и номерът мина успешно.

Но съм твърдо на мнение, че медицинските работници и козметиците трябва задължително да се информират. И въобще не ми пука като колко прокажена ще ме гледат, важното е, че хигиената рязко се засилва.  :girl_wink:

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
  • Публикации: 299
    • Профил
Относно биопсията, искам да кажа, че моята я правиха във ВМА/д-р Ханджиев/ - приеха ме сутринта, направиха кръвни изследвания и кардиограма, след обяд направиха биопсията и на другия ден сутринта - около 10 часа ме пуснаха да си ходя. Пътувах до Русе и нямах никакви проблеми. Желая ти сили и търпение за да се справиш с проблемите. Успех. :doubleup: Рени

Неактивен AlienA

• Немедицинско лице
  • **
  • Dum spiro spero.
    • Профил
Насрочих си час при д-р Антонов от болница Св. И. Рилски за другата седмица. Стискайте палци!  :ashamed2:

Чудя се преди ПСР дали има нужда си правя други изследвания, за да не ме върне набързо доктора и после пак да чакам. Ще ми се да съм "оборудвана" с всичко необходимо. В момента разполагам с два положителни теста на HBsAg от две различни лаборатории, хематологични резултати и биохимични резултати (вкл. ASAT, ALAT, ALP, GGT), снимка от ехограф и съответните измервания и направление N 3 от личния лекар + една кошница с въпроси и притеснения  :mocking:.

Не съм си изследвала още HBeAg. Наистина ли няма нужда от Anti-HBs-total?

Ако някой се сети за нещо важно, моля за съвети.   :girl_in_love:

• Профил
    • My Home Page
Здравей,
Не знам кое е по-правилното. Ако искаш, можеш да си направиш и другите изследвания, но това значи да си пуснеш HBeAg, anti-HBe, и anti-HBc total. С тях ще имаш информация и за това хроничен ли е хепатита, както и дали си HBeAg-положителна, или не. Но тези изследвания ще ти струват 50-60 лева, затова вариант е просто да изчакаш и да видиш какво ще каже доц. Антонов, когато се видиш с него.

Поздрави,
Радо

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
  • Публикации: 342
  • "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
Според мен си направи и тези изследвания, за които питаш хубаво е да ги види и тях.Много добре си направила като си записала час при доц.Антонов ще останеш мн.доволна.Там ПРС теста мисля, че струва около 150 лв. поне толкова беше през април когато го правих аз и съпругата ми така, че да го имаш в предвид. :good:

Неактивен AlienA

• Немедицинско лице
  • **
  • Dum spiro spero.
    • Профил
Здравейте,

Радо, все пак мисля да направя изследванията, които ти ми посочи, защото не бих искала да ме връщат за тях. При д-р Антонов се чака минимум седмица за нов час. Още утре ще ги пусна и ще пиша тук.

dimizano  :shocked1: Мислех, че ПСР се поема от здравната каса, когато отидеш с направление. Много хора са писали тук, че биопсия и ПСР се поемат от фонда. Откъде идва моето объркване?   :book_read:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007