Автор Тема:  Хепатит С и интимните контакти  (Прочетена 6073 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен LaSombra

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 54
    • Профил
    • Размисли на Сянката
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Хепатит С и интимните контакти
« -: Ноември 17, 2007, 22:35:02 »
Откакто разбрах че съм болен от хепатит С съм казвал за това на всичките си партньорки и никоя не е променила отношението си към мен, нито пък е настоявала да използваме презервативи. Любопитно ми обаче да чуя вашено мнение и как вие постъпвате. Бихте ли казали на партньора/партньорката си че сте болни, ако нямате намерение за сериозна връзка? Подчертавам сериозна, защото някой който не проявява разбиране и е склонен да ви напусне заради това едва ли си заслужава да се нарече "сериозен"  :)

Досега не съм се сблъсквал с подобен проблем, главно защото не съм имал несериозна връзка, но все пак ми е интересно да чуя и вашето мнение. Например, по време на почивка, когато знаете, че така или иначе цялата работа няма да продължи повече от седмица? Смятате ли че след като вероятността да заразите другия е минимална, си заслужава да го информирате? Мен лично ме притеснява, че ако партньорката ми впоследствие се зарази, или е болна без да го знае и след време го открие, ще обвини мен, тъй като повечето хора не знаят че вирусът се предава трудно по полов път.

Разбира се, наясно съм с опасностите на секса без предпазни средства с непознат партньор, така че ако решите да отговорите, не ми ги изтъквайте :)
"Ако държиш всичко под контрол, значи не караш достатъчно бързо"
Стърлинг Моc

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2706
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Хепатит С и интимните контакти
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2007, 22:47:21 »
...."нито пък е настоявала да използваме презервативи."....странно....  ::) ::) ::)

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен LaSombra

• Немедицинско лице
    • Профил
    • Размисли на Сянката
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2007, 10:15:35 »
Ами явно досега само на такива момичета съм попадал :) Все пак подчертавам, че са взимали сами това решение, след като съм им обяснявал какви са опасностите :)
Стърлинг Моc

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2706
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2007, 10:57:37 »
ами честно да ти кажа, това че те не са запознати с хепатита като цяло, донякъде оправдава нежеланието им да ползват,но си мисля, че поне ти трябва да настояваш за презерватив. Все пак ти си носител и носиш отговорност и за тяхното здраве , нали така?

Неактивен LaSombra

• Немедицинско лице
    • Профил
    • Размисли на Сянката
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2007, 11:56:58 »
Ами нали затова съм запонал тази тема -- да чуя и вашето мнение :)
Стърлинг Моc

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2007, 09:22:56 »
 Аз лично съм на мнение, че двама човека като започват връзка или просто имат сексуална взаимоотношения трябва да се използват презервативи. Без значение дали човек знае, че е болен от хепатит С или не! Особено за един болен с хепатит С да добави към проблемите си и СПИН, хепатит В, сифилис, хламидии.... Да ти напомня това, че си болен от една много сериозна болест не те предпазва от другите.

Щом не влизаш в сериозни връзки, няма какво да обясняваш според мене. Използваш презервативи, най-малкото заради себе си! Вече ако имаш сериозна връзка, пускате си изследвания за полово предавани болести и.....

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 389
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #6 -: Ноември 19, 2007, 15:28:52 »
С приятеля ми винаги сме правили секс с презерватив - по настояване и на двамата.
Аз му бях казала че съм болна от хепатит С в началото на връзката ни и му обясних всичко.
Инъче преди това имах една несериозна връзка и сметнах че не е нужно да давам излишна информация,разбираа се контакта беше с предпазни средства.
Общо взето мнението ми е че ние който сме болни трябва задължително да пазим другите,въпреки че болестта се предава трудно по полов път.

Цитат
Мен лично ме притеснява, че ако партньорката ми впоследствие се зарази, или е болна без да го знае и след време го открие, ще обвини мен, тъй като повечето хора не знаят че вирусът се предава трудно по полов път
Ако това ми се случи на мен бих казала на човека да се информира добре преди да си мисли и обвинява когото и да било
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен pumuckl

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #7 -: Ноември 19, 2007, 23:23:57 »
Аз така съм се наплашил от тия болести, че ако легна с някоя мацка, която има Ц - то тва значи че съм се поболял по нея. Няма такъв комплимент. Но ако не бях минал през това и не знаех за какво иде реч, не би ми пукало. То тя долната ми глава отдавна е доказала, че е по-"умна" от горната. Нали така си натресох и хепатита де... :-\

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2007, 18:22:05 »
И аз да се изкажа по темата :)
Моето мнение е, че ако става въпрос за краткотрайна връзка или да го наречем с правилните думи - неангажиращ секс, човек не е длъжен да каже че има хепатит C. По-важното е двамата партньори задължително да използват презерватив, който ще ги предпази не само от хепатит. Няма смисъл да предупреждавате някой, че има 1% вероятност да го заразите с хепатит C по полов път, като даже това важи само за случаите, когато не се използва презерватив.
Помислете си колко други болести могат да се предадат между двамата партньори, при които вероятността от заразяване е доста повече от 1%.
Ако обаче говорим за болест, която се предава по полов път, тогава въпроса е по-деликатен и решението ще е доста по-трудно, тъй като въпреки, че се използва презерватив става въпрос за полово предавана болест. В такъв случай не знам как точно бих постъпил.
А иначе, ако имате сериозна връзка, мисля че истинските взаимотношения между двама души изискват те да бъдат честни и искрени един спрямо друг, така че мисля че партньора трябва да знае. Пак остава въпроса дали да се ползва презерватив или не, това си е лично решение на двамата души, но за да са спокойни и двамата, по-нормално е да се използва презерватив.
Като чета останалите мнения, общо взето моето съвпада с тях :)

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен rosica

• Немедицинско лице
  • Публикации: 62
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #9 -: Февруари 08, 2008, 21:03:54 »
Всички ние знаем,че хепатит ц се предава по кръвен път.Възможно е да се предаде и по полов път,но при груб и бурен секс свързан с охлузвания,кръв.Използвай презерватив при случайни контакти.Ако имаш постоянна партньорка информирай я!

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2008, 22:44:07 »
Допускам, че жените по лесно могат да се заразят по полов път. Помислете само калко много жени има, които имат миниатюрни ранички на шийката на матката, без дори да подозират затова. Освен това на вас момичета не ви ли се е случвало да си мислите , че цикълът ви е свършил, а след сексуален контакт да текне отново, простете за откровенността, но е така. Аз лично предпочитам презерватива и е добре според мен да се информира партньора. Все пак болестите са много, а една сериозна болест е напълно достатъчна. Жалко наистина, но е така.

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2008, 00:55:38 »
:Макар ,че не съм толкова запозната с "С" хепатитите,мисля,че партньорите трябва да знаят за подобни болести и да вземат мерки!И ,ако  успееш да се опазиш от заразяване по време на секс, кой може да ти гарантира,че при зъболечение няма да ти го предадат?Вярвам ,може и тъпо да звучи,че ако ти е писано ,трудно би го предотвратил!

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #12 -: Февруари 09, 2008, 05:08:36 »
Здравейте!
Ние, още от самото начало на връзката с приятелят ми, който е от близо 15 години с хроничен хепатит "Б", не използвахме никакъв подобен тип предпазни мерки (като презерватив например). Една година правехме секс редовно и аз дори не знаех, че той има това заболяване. След като разбрах за наличието на хепатит "С" в моята кръв, а това стана горе-долу година след началото на нашата връзка, веднага му казах и той категорично отказва до ден днешен да ползваме предпазни мерки. Казва, че не го е страх от това, че мога да го заразя.
Относно темата, че той на мен не беше споменал за неговия хепатит, не искам да коментирам, защото и аз самата не мога да си обясня мотивите му за премълчаната важна и болезнена истина. Той до такава степен е игнорирал това заболяване, че понякога дори забравя, че го има. Не ще и да чува за лекари, прегледи, анализи, а камо-ли за лечение със силни странични ефекти. Казва, че е здрав и когато му е писано, тогава ще мре. С това се приключва и темата. Така или иначе, аз не се бях заразила през тази една година бурен любовен период. Веднага , обаче се ваксинирах срещу вируса на хепатит "Б". Както знаете ваксина срещу вируса на хепатит "С", все още не е изработена, така че за него все още си остава риска аз да му го предам, както Роси спомена, най-вероятно чрез някоя съвсем малка и незабележима раничка, защото аз продължавам да твърдя, че само чрез лигавицата, този тип вирус не може да се предава. Това си е мое мнение. Чувала съм по-скоро, че ако се прави анален секс, тогава действително има по-голям риск за предаване на болестта.
Това е от мен.
Желая на всички ви здраве и успех!
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен rosica

• Немедицинско лице
  • Публикации: 62
    • Профил
« Отговор #13 -: Февруари 11, 2008, 18:55:10 »
Здравейте всички!
Искам да споделя с вас,че имам хепатит ц от 1997 год.(всъщност тогава го откриха,а съм заразена още през 1985 год)Била съм през тези години с няколко мъже,които знаеха за болестта ми.Сега се лекувам,но преди това накарах един от тях да се изследва.Оказа се отрицателен.С него не съм използвала презерватив ,но не съм и правила никога анален секс.Бях с този мъж 7 години.Собственият ми съпруг е здрав.Пиша това ,защото съм убедена ,че ц хепатита се предава по кръвен път!По полов може ,но рядко.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007