Автор Тема:  Моето лечение  (Прочетена 173424 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен qiqi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Моето лечение
« Отговор #15 -: Август 22, 2010, 18:52:10 »
Трябва да ти даде направление,тук 20 там 20,да им се не знаят оправданията.На мен един път в месеца ми дава личната и веднъж гастроентеролог,аз продължавам да си ги пускам на всяка четна инжекция.

Неактивен Panzer

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 134
  • ...лошо момче...
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #16 -: Август 22, 2010, 21:09:52 »
Руми ,с Блага дума и внимание се постига всичко.аз доста успях да удължа времето в което ПКК и останалите кръвни изследвания се правят...почти до 6-тия месец избутах, но и Докторите са прави понякога--как да дадат нещо което го нямат :laugh1:

Най добре си направи табличка с подчертани в червено дати за изследванията и ги закачи на календара ....сама ще видиш че това е най-доброто за да си освободиш мислите от тези задачи...а това много необходимо при лечението .

Друго какво--ми стискам палци....даже ми стана мило като ти четох постовете за 1-вата и 2-рата инжекция...сетих се за себе си преди година)

успех ) :doubleup:
HCV genotype -1+3

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #17 -: Август 22, 2010, 21:19:14 »
Така е,но като отказват няма да им се молим.Специално моят личен,толкова мого настоявах в края на 2008г да мипусне пълни кръвни изследвания за профилактика икато ги направих дори не ги разгледа обстойно.Още тогава АЛАТ и АСАТ са били супер високи-над200.Забелязал ги чак в края на 2009г. Накара ме да ги повторя след една година и така открих хепатита ,който по думите на проф. Чернев е над десет годишен. Несменям личния лекар,защото соро в началото на2008г направих това. Моят -настоящият ми каза ,че се живее и с хепатита за дасе оправдае за неадекватната си реак ция.Всички знаем, че виновен лекар-НЯМА, засъжаление.                                                                                                                                                                                        Искам да споделя малко за ефектите при мен. Не вдигам температура, глава ме боли само първият ден след инжекцията, болят ме много венците и ми се  възпалиха лимфните възли под брадата-те също болят.Все пак аз съм в самото начало и ще очаквам още изненади. С поздрав Руми.

Неактивен Panzer

• Немедицинско лице
  • ...лошо момче...
    • Профил
« Отговор #18 -: Август 22, 2010, 22:31:02 »
така .....Значи лимфата и на мен ми се поду...при това така се поду че ....по-добре да не описвам :ashamed2:.(много добре се сещам какво се оказа впоследствие...
просто чувствителността на зъбите е толкова намалена че самата ти няма да усещаш нищо...сто процента съм сигурен че е гнойна кистичка някъде
..а в момента в който я махнат (Дано не е ,но при мен така беше) --ще забравиш на секундата :good:.

Не се притеснявай -виж колко хора сме тука и всички съм сигурен са го минали това... :wink3:
Може би ще забележиш че и венците ти ще се отдръпнат малко ,затова ги мий и изплаквай винаги след хранене :smile:Само да уточня че сега
 като прочетох се сетих---под кистичка нямам предвид някакво си образувание, а съвсем миатюрна по малка от глава на карфица(Не Топлийка)
торбичка с гной...

ще мине , :doubleup:
HCV genotype -1+3

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #19 -: Август 22, 2010, 22:44:13 »
Тези кистички  как се откриват. То при мен тогава ги има под всички зъби. Трудно отхапвам дори пъпеш.

Неактивен Panzer

• Немедицинско лице
  • ...лошо момче...
    • Профил
« Отговор #20 -: Август 22, 2010, 23:38:59 »
"Тогава" ги няма) :wink3:....ей ...сега почвам да съжалявам че го казах... :oops:

като отидеш на зъболекар ще му опишеш всичко най-подробно ...каква е болката:топла,пареща,остра,тъпа ,постоянна ,понякога,поради определени храни/напитки...появява се вечер/сутрин...абсолютно всичко....той ще те прати на панорамна снимка предполагам и после ще реши какво и как)

Просто не стой така ..колкото повече стоиш без адекватни мерки ..толкова повече ще се подува
HCV genotype -1+3

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #21 -: Август 23, 2010, 08:52:06 »
За възпалени венци можеш да пробваш жабуркане с отвара от смрадлика. Плюе се, не се гълта, защото е много опасно за стомаха. Във всяка аптека има и на опаковката пише как се приготвя, как се съхранява и защо точно не се гълта. Има и едни води - биодент мисля, те също помагат. Ама и на зъболекар трябва да идеш.

Дани
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #22 -: Август 23, 2010, 13:52:45 »
Четох почти на всички резултатите от изследванията и заключенията и ми прави впечетление, че из между тях има доста с по-високо вирусно натоварване от моето,а севодят умерена илисредна вирусна натовареност.Моята виримия е -555000.Пишат я в заключението-високка-активност-А3.Колко копия са това и може ли да е вярно това твърдение? Моля, ако знаете нещо да ми отговорите.
Здравей, Руми,
Връзката между т. нар. хистологична активност на вируса и вирусния товар (ПСР-а) не е абсолютно директна. Т.е. няма таблица, която да казва, че при даден вирусен товар, тогава имаш активност А2 например.
Хистологичната активност измерва как се отразява на черния дроб активността на вируса вътре в него, неговото размножаване, какви увреждания предизвиква то в момента. Това е процес, който тече в момента в черния дроб и има индикации, по които хистолозоте разбират колко активен е той. А съответно, когато вирусния товар е по-висок, тогава е и по-вероятно, вируса да има по-голяма хистологична активност. Това е идеята, но не трябва да търсиш някаква директна връзка между стойността на ПСР-а и активността в резултатите на биопсията.
Не забравяй също, че ПСР-а не се запазва с константни стойности постоянно, понякога неговите стойности се променят значително за много кратки периоди от време. Именно затова, по-важно е да се види хистологичната активност, защото тя показва, че в момента вируса предизвиква активен процес на увреждане в черния дроб.
Фиброзата съответно показва какво е направила тази активност в дългосрочен аспект, колко много се е увредил като цяло черния дроб.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #23 -: Август 23, 2010, 14:25:13 »
Радо, благодаря много. Разбрах вече,че поражениата на дроба ми са сериозни, защото хепатита ми е  отмного време.     
Търся връзка между вирусното натоварване и активноста-А3,тъй като при мен го пишат високо,а според таблиците с данни и според лекарите в Александровска-то е умерено. Това не ме успокоява твърде ,но все пак. Дзадачавам се ина последните си резултати от Александровска болница-учудващо в норма,дори и АЛАТ И АСАТ само тромбоцитите са пониски. Такива резултати съм нямала от две години и то без да съм пила никакви лекарства. Само да не са ми объркали резултатите с някой други. поздрав Руми

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #24 -: Август 24, 2010, 11:39:09 »
Руми, важното е че започваш лечение!
Каквото и да се случва в момента с черния ти дроб, ти ще направиш най-доброто, което можеш да направиш в момента, да се лекуваш!
Стискам палци скоро да започнеш и лечението да е успешно!

Поздрави,
Радо

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #25 -: Август 24, 2010, 15:36:46 »
Радо, аз вече съм започнала лечение. Днес трябва да поставя третата инжекция. Направих изследванията след втората седмица от лечението. Ето как изглеждат резултатите:

изходни:
Хемоглобин: 139(120/160);       127(120/160)
Левкоцити:   5.9(3.5/10.5);        4.7(4.1/10.9)
Еритроцити: 4.17(3.7/5.3);        4.28(4.2/6.3)
Тромбоцити: 108(130/360)        165(140/440)
АСАТ:             26(5/40)                152.5(0/37)
АЛАТ              38(5/40)                165.14(0/42)
ГГТ:                76(5/30)                50.86(11/50)
Алкална фосфатаза: 42(42/98) 131.13(30/115)
МЦВ:              99.7(82/96)           84.4(80/97)
МЦХ:              33.4(27/33)           31.9(26/32)
Мцхц:            335(300/360)        378(310/360)

Моля, коментирайте.
 Моля да

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #26 -: Август 24, 2010, 21:56:15 »
А, извинявай Руми, моя грешка!
Разделих темата ти и я преместих в раздела "На лечение съм".

От изследванията ти не става ясно кои са изходните и кои сегашните. Но тъй като знам, че си започнала с чернодробни ензими около 200, приемам, че тези отдясно са ти изходните.
Значи имаш по-висок хемоглобин, което е чудесно. Левкоцитите и те са по-високи от изходните и са в нормата, което пак е добре. Тромбоцитите са с различни референтни граници, не знам каква е причината. Ако си си пускала изследванията в друга лаборатория, това не е правилно. Трябва да си правию изследванията само в една лаборатория, за да можеш да сравняваш резултатите.
Тромбоцитите ти са започнали да падат, на което трябва да обърнеш специално внимание! Прочети статията на д-р Балабанска: Левкопения и тромбоцитопения при лечение с Интерферон. В нея подробно е описано какво да се прави при падане на тромбоцитите по време на лечение. Освен това можеш да се разровиш във форума и да потърсиш за теми, в които проблема с тромбоцитите е обсъждан, доста хора се сблъскват с този проблем.
Чернодробните ти ензими са паднали и вече са малко под нормата, което е чудесна новина!

Поздрави,
Радо

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #27 -: Август 25, 2010, 07:11:47 »
Радо,изходните изследвания са от ляво ,а последните са от дясно. Да ,наистина са от две различни лаборатории, но няма как да е по друг начин -първите са от Александровска болница преди поставяне на първия интерферон,а вторите са от Русе, защото аз съм от там. Те са след втората инжекция.

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #28 -: Август 25, 2010, 14:39:10 »
Да, моя грешка значи  :smile:
Тогава значи тромбоцитите ти са се качили, но са си в нормата, така че с тях всичко е наред за момента.
Хемоглобинът и левкоцитите са спаднали, но много малко и за момента всичко е ок с тях.
Чернодробните ензими са скочили, което може да се случи в началото на лечението, не значи, че има някакъв проблем.
Така, че за момента всичко е под контрол, според мен.

Поздрави,
Радо

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #29 -: Август 25, 2010, 17:45:03 »
Радо, много ти благодаря за бързия отговор, но искам да попитам дали е грешно дасравнявам резултати от изследвания от две различни болници

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007