Автор Тема:  И аз започнах лечение  (Прочетена 107517 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivka81

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: И аз започнах лечение
« Отговор #60 -: Септември 16, 2010, 13:35:55 »
Здравейте хора  :smile: Днес си пуснах ПКК и ДКК резултатите са следните:

Резултат                  Референтни
Левкоцити               2,0х10/мм                       3,5-10,5
Гранулоцити %      47                                     51-67%
лимфоцити %        49                                      22-40%
Моноцити%           4                                         4-8%
Еритроцити           3,83 х10 на12та/l              5,4+/- 0,8.10 на 12та/l
Хемоглобин              11,3g/dl                          14,+/-2,0 g/dl
MCV                           77 mm на 3та          87+/-  5мм на 3та
MCH                           29 pg                               29+/- 2,5pg
MCHC                         38,2g/dl                           34+/- 2,0 g/dl
RDW                          13,6            ???????????????? идея нямам какво е това
Тромбоцити              207 х 10на 9та/l              140-440 х 10 на 9та/l
MPV                           5,6                                    6-9 f/l
PCT  тромбокрит       0.116  %                              0.15-0.35%
PDW                          21,4                                    8,8-11.2         ?????????? Това идея нямам какво е

Ами като цяло май май пзакърпих положението обадих се на Др Балабанска в събота съм при нея с изследванията до сега но като цяло и тя много се зарадва че левкоцитите са се покачили макар и малко /за мен е направо успех/  :dance:
И ми даде съвет за Пегасиса като го слагам да запазвам половината инерферон т.е какво имампредвид да поставям от 180мг до 90мг и от 90мг да го прибирам в хладилника и следващия път от аптеката една инсулинова игличка и слагам останалото. Аз първата половина не я направих така,а изкарах съдържанието от 180-90 навън и останолто си го поставих. Като  направих опит да махна игли4ката обаче се счупи нараво стъклената част от спринцовката заедно с игличката. Някой правил ли е този вариант на Балабанска,не че се съмнявам в думите и ,но ще ми е много трудно с премахването на тази игличка и поставяне на нова...

Позвъних и м/у временно да уведомя мойта тука лекуваща в стара Загора каза ми мн добре 4е са се вдигнали значи продължаваш да не пиеш копегуса и пегасиса тази седмица на половина... :shocked1: Луда работа как да и обясня че аз послушах Балабанска и увеличих дозата на 4/щото тукашната ми го намали от 5 на 3/ и така казах и добре добре няма да го пия, и иска да си направя другата седмица пак изследвания и да и кажа кво е що е...ама аз като цяло звъня на Балабанска и слушам нея напътсвията и ми се отразиха.

Та това е отплеснах се  доста...

Успешен ден !

Ивелина

« Последна редакция: Септември 16, 2010, 22:16:25 от ivka27 »

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #61 -: Септември 16, 2010, 14:22:38 »
RDW  ширина на еритроцитното разпределение   референтни от 11,6-13,7%  PDW- аналогично само че при тромбоцитите

Сега разчетох и още от изследвнията си : /написани са на ръка/Мисля че тва е ДКК-то

Ео-еозинофилна клетка- 0,01        референтни от 0,02-0,04
Ly-0,59
Mo-0,03
St-0,10
Sg-0,27
 Това което написах първоначално в проценти за Gran%,LYC%,MON% Незнам каква връзка точно има с тези написани на ръка.Но всъщност даааааааа сега разбрах добре че е ей тва сайтче   http://www.firstmdl.com/Lab_analizi__Hematol.htm
Първоначалните резултати са освен в абсолютна стойиност а и отностително като % от общия брой на левкоцитите... ей с тоя Гугъл медицина ще изкараме еййй....

Ивелина
« Последна редакция: Септември 16, 2010, 14:28:28 от ivka27 »

Неактивен sunshine

• Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
« Отговор #62 -: Септември 16, 2010, 22:15:42 »
Ивка,
аз бях на наполовина намалена доза Пегасис 2 седмици и тогава го слагах така.
Половината си я джасвам, махам иглата, затапвам и обратно в хладилника. Другата половина на другата седмица с нова игла.  В резултат на което имах 1 инжекция повече и лечението се удължи с още една седмица.

Стискам палци всичко да се нормализира скоро! :good:

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #63 -: Септември 19, 2010, 15:55:24 »
Здравейте,вчера бях при др.Балабанска поуспокоиме и ми даде напътсвия как да си коригирам дозата в сравнение с движението на левкоцитите. Пак и изказвам голяма благодарност че ме прие в събота,не ми взе един лев за преглед и ми даде по Ла Рош бланка за ПСР който е в началото на ноември,кйто мога да направя във ВМА или в някоя лаборатория тук ако се съгласяти работят с Ла Рош. Ами това е ...просто исках да си го кажа на някой...

Хубав ден!
Ивелина

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #64 -: Септември 23, 2010, 14:05:55 »
Здавейте на всички!
За жалост радостта ми трая кратко след последните изследвания.Днешната ПКК е пак с левкоцити 1,8/при 2,0 мин седмица/,хемоглобина ми е 106 при 113 мин седмица ,тромбоцитите 155 при 207 мин. седмица. След срещата с др.Балабанска сложих 135mcg pegasys, сега като са пак така ще слагам пак 90 mcg, другата седмица ми каза да сложа пак 135mcg. Каза ако ги задържим на 1,8-2,0 левкоцитите ще слагаме 135mcg,малко си слабичка за тва така ти се отразява.хммммммм :whistle: чак пък слабичка... Но имам и други ядове не ми идва месечния цикъл. Вече си правих тест отрицателен е днес имам среща и с гинеколожката си... някой може ли нещо да сподели последния ми цикъл беше на 6 август. Тази седмица имам пуснато и СУЕ 1h Westergreen   20 mm като референтните са до 12mm. Леко е завишено,но дали е от лечението или има друг възпалителен процес незнам?

Ивелина

Неактивен Аника

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #65 -: Септември 23, 2010, 14:20:46 »
Здравей Иве,

с месечния цикъл май доста жени имат проблеми. В темата на Тита 70 някои от нас споделиха.
Проф. Петрова каза, че доста пациентки са споделили за проблеми. Даже се чудя дали не е удачно да се пусне отделна тема за това, но аз не смея. Моля, ако модераторите решат, че е удачно, да го направят.
За мен проблема е доста наболял - в момента търсим решение. Колко дни ти е закъснението? При мен още първия месец от началото на терапията МЦ закъсня с 10 дни, после имаше 6-7 дни само зацапване и завърши с тежък кръвоизлив. Не искам да те плаша с това, най-удачно е да те види твоята гинеколожка и моля те да споделиш мнението й. Стискам палци всичко да е наред.

Поздрави
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #66 -: Септември 23, 2010, 14:24:02 »
Ами много е 20 дни... да ще споделя какво ми е казал късния следобед съм при нея.

Ивелина

Неактивен Reni

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 299
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #67 -: Септември 23, 2010, 19:33:54 »
Здравей Иве и аз имах същия проблем през м. август - закъснение повече от 20 дни. След това пък почти 20 дни не спира. Ходих на гинеколог. Аз си мислех, че при мен проблемът може да е от възрастта, но изглежда има връзка и с лечението. Щом теста е отрицателен, изчакай още няколко дни без да се притесняваш. Консултация с гинеколог също ще бъде добре да се направи. Моята гинеколожка не се ангажира с мнение дали е от лечението, но пък овладя кръвоизлива и сега съм добре. Поздрави Рени

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 219
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #68 -: Септември 23, 2010, 20:32:35 »
Кръвоизлива да не би да е низките тромбоцити? Както и да е, съжалявам за за проблемите съпътстващи цикъла, при мен те винаги са ме нервирали дополнително.

При мен  откакто се помня никога не е имало редовен цикъл, особено от година и половина насам /сега знам че е било заради хепатита/, когато започнаха страни неща...
Страх ме беше да споделя да не уручасам, но откакто съм на интерферон, цикълът ми не само е редовен, но и изчезна съпътстващия дискомфорт. Този месец имаше закъснение с два дни, но това е нищо в сравнение с предишните ми проблеми. Много, много се надявам така да се запазят нещата при мен след излекуването ми!  :smile:

Неактивен Аника

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #69 -: Септември 23, 2010, 21:31:05 »
Кръвоизлива да не би да е низките тромбоцити? ...

Августина,  в последните резултати, които е публикувала, Ивка е със завидни тромбоците - 207.
Когато зададох този въпрос, при тромбоцити около 80-90 ми отговориха, че при такива тромбоцити може да се предприеме при необходимост и лека интервенция, т.е. достатъчни са за операция и кръвоизливите не са причинени от тези стойности на тромбоцитите. Стискам палци при теб нещата да са все така добре завинаги!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #70 -: Септември 23, 2010, 21:39:03 »
Здравейте,пиша за да ви кажа какво стана при гинеколога ми. Та думите и бяха" Природата го е измислила,когато го атакуваме с нещо организма,той се опитва да се самосъхранява да се предпазва т.е защо да хаби желязо ти и без тва си анемична от тва лечение" Възможно е да е в резултат на лечението,и отказа категорично да ми дава медикаменти за да ми го предизвиква но за всеки случей ако до октомври не ми се появи МЦ, да правя нов тест, но аз не съм бременна разбирате ли... Каза ми да чакам и ще чакам .Днес говорих с др. Балабанска за новите ми резултати,но забравих да я питам за това. Иначе тромбоцитите ми тази седмица са 155,но те са пак в границите въпреки че за седмица са паднали от 207.

Ивелина
« Последна редакция: Септември 23, 2010, 21:48:41 от ivka27 »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #71 -: Септември 25, 2010, 01:04:48 »
Даже се чудя дали не е удачно да се пусне отделна тема за това, но аз не смея. Моля, ако модераторите решат, че е удачно, да го направят.
Предлагам някоя от вас, които имате подобен проблем, да стартира нова тема. Аз ще я залепя да стои най-отгоре заедно с другите проблеми, които възникват по време на лечение. Отделно, след това ще е много добре всички, които вече писаха с подобен проблем, да пуснат отново пост в новата тема, за да се съберат на едно място целия опит, който имат жените от форума по темата.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #72 -: Септември 25, 2010, 14:37:08 »
Ани вече пусна нова тема, свързана с този проблем: Как лечението с интерферон и рибавирин влияят върху менструалния цикъл?.
Искам да помоля и останалите, които споделиха за същия проблем в тази тема, да споделят опита си и в новата тема. Така ще съберем на едно място целия опит и ще помогнем и на други жени на лечение, които ще се сблъскат със същите проблеми.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #73 -: Септември 30, 2010, 13:31:08 »
Здравейте!
Незнам какво да кажа,каквото и да пия нещата при мен не се повлияват особено,левкоцитите са ми 1,9 - мин седмица 1,8 хемоглобина ми 106, тромбоцитите само са ми нагоре 205 при 155 мин седмица. Пия по една шепа хапове,чайчета, тъпча за световно месо,което не обичам. Дали ще слагам 90 или 135 mcg Пегасис май не ми е от значение, за т'ва продължавам на 135, ако вдигна над 2 левкоцитите ще слагам 180mcg.Това не си го измислям Д-р Балабанска ми ги написа в табличка нещата и ги изпълнявам. Сега дойде ред да пробвам и с чубрица за левкоцитите  :mocking: гадостттттттт как ще го понеса незнам.. Няма ли на капсули чубрица .... :ashamed2:

Ивелина'

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #74 -: Септември 30, 2010, 15:16:58 »
Хора,днес се чух с моята тук в ст.загора гастро.... Тя милата е толкова притеснена, че съм с такива левкоцити вече толкова време и иска пак да ми спира лекарствата и Пегасиса и Копегуса  :fool3: Направо се чудя как да и казвам, дали въобще да и казвам,че аз до сега не съм спирала да си слагам инжекциите, че 2 пъти само съм слагала 1/2 Пегасис. Чух се м/у временно и с д-р Балабанска,която ми каза" Чудесно задържала си ги левкоцитите продължаваме на 135mcg Пегасис,следим левкоцитите и се чуваме". Питах я и за проблема с МЦ,каза нормално е чакаме,ще дойде. И така, в голяма дилема съм защото от другата седмица ще ходя да си искам болнични за ЛКК при Пенкова тук в Сз.. Кажете какво да правя, имам чувството че като ида при нея и я лъжа,а тя се държи много добре никога не е отказвала разговор винаги иска да ме улесни,ама като не е наясно с хепатитите???  :scream: 

Ровейки се в нета и търсейки всякви възможни илачи за подобряване на ПКК вижте какво открих... http://apteka.framar.bg/30015895/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD-%D1%86-%D1%88%D0%B8%D0%BF%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-500-%D0%BC%D0%B3-100  резонно ли е да пробвам или да си варя чайчетата със коприва и шипка, готова съм на всякви експерименти,подкрепяте или стига вече хапове....

Ивелина
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 15:35:14 от ivka27 »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007