Автор Тема:  И аз започнах лечение  (Прочетена 107528 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivka81

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: И аз започнах лечение
« Отговор #150 -: Ноември 05, 2010, 17:16:07 »
Вече с мойто ПКК съм на ръба на отчаянието- левкоцити 1,5 тромбоцити 67,хемоглобин 100,ТСХ и  асат,алат в норма. Сложих 2 седмици по ред 135mcg пегасис и сигурно заради това. Не откривам Балабанска и незнам дали да слагам утре даже и 90 mcg.Просто нещата вече ми се изплъзват и губя нервите си по пътя.

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #151 -: Ноември 05, 2010, 20:01:19 »
Аз мисля да си сложиш 90 утре.

Дани
Hang in there.

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 219
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #152 -: Ноември 05, 2010, 20:28:02 »
Ивка, непремено 90мг!!!

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #153 -: Ноември 05, 2010, 23:03:26 »
Доста са паднали. Слагай 90, ама е най-добре ако успееш да се свържеш с лекарката. То при вас е вече късно де, дано си успяла да говориш с нея.

Дано намерите начин да ги вдигнете тези показатели и да ги стабилизирате.

Стискам палци за отрицателен ПСР! Успех! :flowers:
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 23:08:34 от irka »

Неактивен pamche

• Публикации: 980
    • Профил
« Отговор #154 -: Ноември 06, 2010, 19:15:46 »
Ивке  обезателно трябва да се погрижиш за показателите си , говори с лекара си питай го за инжекциите "неупожен" за дигане на левкоцитите , за намаляване на дозата и въобще натегни го да даде мнение какво да правиш.

Успех
Известен с това , че не е известен !

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #155 -: Ноември 12, 2010, 12:35:53 »
И така ,след като миналата седмица бях на ръба с мойта кръвна картинка,тая седмица незнам въобще как ще е положението но все пак... сложих 90mcg без да съм говорила тогава с Балабанска била 2 седмици извън страната...Та в понеделник се чухме с нея и каза добре си наравила за 90mcg/ми то вече и без тва съм 1/2 самолечител с тия телефонни консултации/ Петната по гърдите не ми минават явно продължавам да съм с ниски тромбоцити. Но както и да е ...нещо положително в цялата история... Понеже в Псанец Пловдив ми пускат ПСР-а, а резултата ще го пратят на Балабанска им писах едно писмо и ми дадоха код за on-line проверка на резултата с дадата до която резултата трябва да е готов. Еми няма да треперя и да чакам излязал ли е не е ли ?..ама къв ли е резултата?... а директно всеки ден мога да си цукам и да си видя кво е положението...

П.С
Преди няколко седмици си говорихме с Ванчето, и обсъждахме темата за кърменето при майки с Хепатит Б и Ц, знам че има много укоражаващи данни и насърчаване за кърмене,но страха да не навредиш на детето си е трудно преодолим. Това което мисля че съм споделяла е, че съществува банка за майчина кърма, с която съм водила кореспонденция и ме увериха, че на майки със нашия статус се осигурява безплатно кърма за новороденото до 6 месец на неговия разстеж.Така че алтернатива за нас има, но тя не е широко популяризирана. Например Държавните АГ центрове трябва да предоставят тази информация на родилки в нашето положение. Мисля че има нужда от създаване на контакт м/у АГ отделенията и тази Банка за МК адреса на сайта е следния http://bankazamaichinakarma.hit.bg/  Молбата ми е към администраторите на сайта и форума ако считате за необходимо може и от Ваша страна да се направи връзка с тях за да знаят повече майки носители на вируса на Хепатит ,че и за нашите деца има добра алтернатива за здраво начало.

Поздрави и слънчев ноемврийски ден!

Ивето

Неактивен joro

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 354
    • Профил
« Отговор #156 -: Ноември 12, 2010, 14:22:57 »
Ива, скоро и ние се бяхме спречкали с този проблем, нали имам бебе на 2 месеца, и още не бяхме на ясно дали жена ми има хепатит Ц та поразпитахме, значи не бяхме на ясно защото на родилките пускат само маркер за хепатит Б а за Ц, не. А и се оказа, че жена ми така или иначе няма кърма и бях навит да я купуваме даже. Нашата педиатърка, която ни е доста близка, ни посъветва, въобще да не се занимаваме с тези банки, един от доводите беше, че няма гаранции дали някоя от дарителките не е с хепатит Ц (защото ги изследват само за Б, както и жена ми не я бяха изследвали при раждането), тоест дори жена ми да имаше хепатит, май се оказваше по малкото зло, защото основните донори били разни циганки които си продават кърмата, а там не било съвсем ясно от какво може да са болни, изследванията които им правели далеч немогло да обхванат всички болести, които могло да се предадат. За това избрахме изкуственото хранене, като сметнахме плюсовете на кърмата и риска с чужди донори… то ако толкова държиш на кърмата май е по-безопасно да си го кърмиш ти, може би за това не е разпространено това с безплатната кърма, защото лекарите не го препоръчват, е все пак, хора всякакви и приоритети всякакви, ама все пак незнам точно хора като нас, които са се сблъсквали с подобна болест, дали биха поели такъв риск за детето, заради преекспонирания проблем с изкуственото хранене
      То, има доста малоумни хора дори вече почват масово да се отричат ваксините, и някой майки не си ваксинират децата защото било вредно, сега ако попитаме някой съфорумец с хепатит Б дали иска да му е била сложена „вредната” ваксина за хепатит Б като дете и сега да е здрав … на дали някой ще каже, че по добре че не е ваксиниран, ние лично поради горчивия ни опит с хепатита, нашето го ваксинирахме максимално, не само задължителните а и доброволните ваксини (платените), ретровирусна и още 2 маи бяха допълнителни 
« Последна редакция: Ноември 12, 2010, 14:28:05 от joro »

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #157 -: Ноември 12, 2010, 14:27:59 »
Напълно се съгласявам Жоро с теб,абсолютно резонен те намирам в ситуацията. Прав си ако не са достатъчни изследвнаията на донорките разбира се че изкуственото хранене е приоритет както беше и за мен самата. Вярно е че на много родилки не се пуска Хеп. Ц ,само ако набл/даващия АГ те изпрати в РИОКОЗ за първи изслдвания за бременни тогава може да си сигурен че са ти пуснали и за Ц иначе никоя лаборатория не пуска хеп.Ц на родилки от задължителните изслдевания. Това е другия проблем всички АГ клиники трябва да изискват ЗАДЪЛЖИТЕЛНО хепатитен маркер за Ц.

Ивето

Неактивен Аника

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #158 -: Ноември 12, 2010, 15:11:08 »
Тук ще се намеся, защото когато става въпрос за бременни жени и назначените им изследвания, тихата ми лудост започва да взима връх и да избива неконтролируемо  :angry3: :angry3: :angry3:

Не знам що за малоумие е, бременна жена да не бъде изследвана за хепатит С  :shocked1: :shocked1: :shocked1:

Аз например, ако ме бяха изследвали за хепатит С, още през 2007 г., когато лежах в "Тина Киркова", първо за задържане, после за абразио, след това се наложи лапароскопия - изкарах 20 дни в болницата, щях още тогава да знам за хепатита и вместо да хвърлям хиляди левове за стимулации и АРТ процедури щях да започна лечението си по-навреме ...
Направо издивявам, когато става въпрос за такива малоумщини на родното ни здравеопазване и за тази ми лудост определено не е виновен интерферона  :sad3:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Dragica

• Немедицинско лице
  • Публикации: 259
  • Няма невъзможни неща
    • Профил
« Отговор #159 -: Ноември 12, 2010, 15:42:08 »
Еее,ми така е абсолютно. И аз нямам никаква представа що за малоумие е да няма практика в нито една болница да се изследват хората за хепатит Ц. Единствено за Б изследват.Направо да се чудиш? И на мен отдавна да ми бяха открили хепатита ама..........добре че накрая се сетиха...................

Неактивен joro

• Немедицинско лице
  • Публикации: 354
    • Профил
« Отговор #160 -: Ноември 12, 2010, 17:26:51 »
Ами това е заради мнението на 90% от докторите, тези малоумници твърдят, че няма как да си болен от Ц без да имаш или да си прекарал Б и за това правят само антитела за Б, това го твърдеше гиниколога на жена ми, а и тая Чавиушан от Токуда която всъщност е гастоентеролог, просто нямам думи, на нашата географска ширина държава няма, всеки прави каквото си мисли че е отдачно, и всеки знае всичко, и просто тук не трябва да се вярва на никои и на нищо, както се казва, рака да пипне око да види, иначе сме загубени, налага ни се да четем за всичко и да отбираме от всичко,  ако искаме да изкараме поне до 60   

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #161 -: Ноември 12, 2010, 22:29:45 »
Това което мисля че съм споделяла е, че съществува банка за майчина кърма, с която съм водила кореспонденция и ме увериха, че на майки със нашия статус се осигурява безплатно кърма за новороденото до 6 месец на неговия разстеж.Така че алтернатива за нас има, но тя не е широко популяризирана. Например Държавните АГ центрове трябва да предоставят тази информация на родилки в нашето положение. Мисля че има нужда от създаване на контакт м/у АГ отделенията и тази Банка за МК адреса на сайта е следния http://bankazamaichinakarma.hit.bg/  Молбата ми е към администраторите на сайта и форума ако считате за необходимо може и от Ваша страна да се направи връзка с тях за да знаят повече майки носители на вируса на Хепатит ,че и за нашите деца има добра алтернатива за здраво начало.
Иве, би ли пояснила как точно си представяш осъществяването на тази идея. Как ние да се свържем и да кажем на всеки един АГ център, че могат да дадат тази информация на бременните с хепатит Б, които няма да кърмят децата си. Как точно ще ги информираме и как, с листовки, или по някакъв друг начин. Защото дори и да приемем, че ще прозвъним всички АГ центрове и ще им кажем за тази възможност, то как ще сме сигурни, че това ще стигне до бременните жени.
Вариантът, който аз виждам, е да напишем някъде на явно място във форума тази информация, за да могат да я откриват повече хора.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #162 -: Ноември 13, 2010, 00:23:48 »
Ивка, дано малко са се качили кръвните ти показатели и да спреш да се тревожиш.

Що се отнася за банката за кърма, знам, че има хора които я използват и са страшно благодарни за нея. Моя позната беше донор на кърма и ми споделяше, че е страшна занимавка - непрекъснато изследвания им правили, проверявали хигиената и пр. Та не знам коя немарлива жена би се наела и да успее да им мине през ситото. Трябва да си доста сериозен и постоянен.

Друг е въпроса, че след всичко случило се с мен, не бих взела кърма от друга жена. Без да знам, че имам Хепатит С, две бременностти изкарах, два пъти съм кърмила децата си по 1 година, ама поне си е била моята кърма, ми ако се случи от нечия друга, непроверена кърма?! Колкото и да е малък процента на вероятност, все пак съществува.

Иначе е добре тази информация да стига до повече родилки, ама те лекарите в болниците не обясняват как да кърмиш правилно ти самата, пък камо ли да ти дадат  инфо за банка за кърма.

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #163 -: Ноември 13, 2010, 09:06:54 »
Да Радо мислих си за някаъв вид брошури които да се рапространяват по АГ центровете, за да може бъдещата майка да има избор,а не да е задължена да храни изкуствено своето дете.Мисля че правят достъчно изследвания на донорките,но..наистина съмненията ги има. Идеята за поставяне като инфо във форума може би е най- удачна. Просто е добре когато има някакви вариянти те да се коментират и за тях да се знае а след това всеки сам за себе си да вземе решение.Ако преди 1 г някой ме беше светнал по въпроса щях да използвам услугите на тази банка за майчина кърма. Това е моята идея-информираност-избора остава индивидуален.

Ирка Благодаря за загрижеността за мойто ПКК но картинката е леко по различна от миналата седмица. Левкоцити 1,8 Тромбоцити 96  :dance: Хемоглобин 110  :dance: Направо съм перфектна,но това е заради 1/2 Пегасис,вече се убедих че никви витамини и Герисани и пчелни неща не помагат.От 2 седмици не пия нищо освен рибавирина и си слагам пегасиса резултата в ПККто не е различен.

Хубав ден!

Ивето

Неактивен ivka81

• генотип 1b
    • Профил
« Отговор #164 -: Ноември 13, 2010, 09:47:01 »
Сега като се замисля,по важния проблем свързан с бремеността е всички родилки да се изследват ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за хеп.Ц,не само за Б. Или по скоро АГ специалистите да насочват родилките задължително към безплатните кабинети към РИОКОЗ,а не с направления към някои лаборатории които не правят хеп.Ц антитела.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007