Автор Тема:  Лечение на Хепатит Б със Себиво  (Прочетена 9098 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Лечение на Хепатит Б със Себиво
« Отговор #15 -: Юли 24, 2011, 21:23:20 »
Ние с хепатит Б които сме на нуклеотиди/нуклеозиди сами си плащаме допълнителните хапчета. Болниците нямат практиката да дават оборотни таблетки, защото самите фармацевтични компании не им ги предоставят. И докато при хепатит С почти винаги има излишък на рибавирин, с нуклеотидите не е така и няма как да вземеш от друг пациент назаем.

Дидо,

освен проверката в ЗК за протокола, мога да те посъветвам е да провериш цената му в Румъния например и ако имаш възможност да се кооперираш с друг пациент за да си закупите една опаковка заедно / аз направих така за Виреад- цената му е с 200 лв. по-ниска там, като на мен реално 15-те хапчета ми излязоха 250 лв/. Но в никакъв, никакъв случай не го прекъсвай.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен qiqi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #16 -: Юли 24, 2011, 22:52:03 »
Не знаех Силви,че при вас не може.................

• Профил
« Отговор #17 -: Юли 25, 2011, 08:54:37 »
Ами ние сме си двойно прецакани- хем с по-упорития вирус, дето само в няколко % сдава багажа, че и на всичкото отгоре и лекарствата са ни кът.

Някоя по-конспиративна личност би нарекла това геноцид. / визирам ЗК/.

:turkeydance: :turkeydance:

п.с. Дидо,извинявай, че ти напъплихме темата.

Неактивен Dido D

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 29
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #18 -: Юли 25, 2011, 11:04:13 »
Силве, няма проблем да пълните темата :smile:.
Нали за това е форума. Да питаме и допълваме темите и инфрмацията.
Можеш ли да дадеш  линк за поръчка от Румъния, пък аз ще проверя дали го предлагат Sebivo-то. Имам време преди да поръчвам. Имам около 15 таблетки които съм спестил по време на лечение. От време навреме забавям приема с половин ден и така са ми останали таблетки. Просто не се усетих в началото да почна да пия медикамента по късно и се наложи с времето да си осигуря някаква дупка. Надявам се, че закъснението от половин ден не е фатално, а и общо взето вирусите са намалели въпреки забавянето от време на време.
За сега имам излишни таблетки, но изпия ли ги после трудно се наваксва. Общо взето 15-те таблетки съм ги спестил за 1 година.
Дано не ме забавят много. Принципно ако ми дадът протокола сега в Петък трябва да си взема новите таблетки. Чудя се дали да се обаждам в аптеката да го доставят за всеки случай, за да не се получи и от там забавяне.
Лошото е, че май Аз съм единствения с този аналог и комбинацията с някой друг е невъзможна. 874лв е цената на себивото тук. Ако в Румъния е по евтино с около 200лв ще е супер. И цяла опаковка да се наложи да платя няма да бъде зян.
Ние с хепатит Б които сме на нуклеотиди/нуклеозиди сами си плащаме допълнителните хапчета. Болниците нямат практиката да дават оборотни таблетки, защото самите фармацевтични компании не им ги предоставят. И докато при хепатит С почти винаги има излишък на рибавирин, с нуклеотидите не е така и няма как да вземеш от друг пациент назаем.
 [/u][/b]
Значи казваш да не се пробвам в Болницата да питам за оборотни таблетки?
А какво става ако от ЗК откажат да одобрят пациент за продължаване на лечение? Тогава спирането на медикамента е неизбежно :scream:.
« Последна редакция: Юли 25, 2011, 11:16:46 от Dido D »

• Профил
« Отговор #19 -: Юли 25, 2011, 11:16:45 »
Ами аз още снощи се опитах да го намеря по румънските аптечни сайтове, но без успех. Днес драснах по мейл на няколко от тях, надявам се да ми отговорят до ден,два.

Неактивен Dido D

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #20 -: Юли 26, 2011, 23:03:50 »
Здравейте.
Днес попитах в ЗК има ли някакво развитие с моя протокол. Оказа се, че дори и одобряване за 2-ри или 3-ти протокол (продължаване на лечението) се прави за до 2 месеца + технологично време за придвижване на документите  :angry3:. Направо си ме успокоиха дето се казва. Поне не излезе да са ме върнали за нещо и да не съм получил писъмце.
С лекарката не успях да се свържа. Утре пак ще се пробвам и дано не е отпуск. Не стига, че наблюдаващия ме Хепатолог е в  чужбина, пък и заместващата я като се окаже отпуск и удрям тотално на камък.
За сега съм спокоен де. Хапченца резервни имам дето се казва, ако трябва и опаковка нова ще си купя, но положението така хич не е добре.
Да вземат от касата да се усетят лекинко, че направо си се гаврят с нас. Даже факта че не съм първия, нито ще бъда последния направо ме вбесява.

Сорка за излиянията, но ако не се оплача тук то няма къде.

Неактивен Dido D

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #21 -: Август 15, 2011, 21:03:31 »
Здравейте.
Взех си хапченцата най накрая. Вече мога да си отдъхна. Но и хепатолозите във ВМА задвижиха нещата и осигуриха резервни хапченца. Тъкмо да отида да ги взема и ми звъннаха от здравната каса :smile:.  Дано повече не се налага такова чакане.

Неактивен amarela

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 128
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #22 -: Август 15, 2011, 21:07:36 »
 Радвам се, че хапчетата ти са налице навреме!   :congrats:

Неактивен Dido D

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #23 -: Април 08, 2017, 10:49:43 »
Привет на всичко с едно изтупване на прахоляка в темата. Дидо се завръща с нова репликация. След почти 6 години поддържане на ниски нива на вируса в мен (под лимита на детекция) нещата се влошиха. Вируса се завърна с пълна сила в края на 2016 с нива от 93IU през Октомври и 620 през Декември. Януари месец на 2017-та вируса вече беше с нива от 11064IU. Направиха ми тест за резистентност който се оказа положителен към Sebivo-то. То и друго не се очакваше.
Заради промените с пътеките и ползването на вече единствената пътека 076 нещата се случват много бавно. Нали трябва да се минат 30 дни от изписването. Преди като бяха 2 пътеки можеше за PCR и протоколи да се влезе в рамките на 10 дни дето се вика. Сега обаче лудницата е пълна за такива с промяна в лечението. Нещо хич не са помислили за ситуацията с подобни случаи.
Чернодробните ензими за сега са ми ниски понеже още пия Себиво-то. Въпреки резистентността поне на това май помага. Дано ми стигне до назначаването на новото лечение и отпускането от Здравната каса.
А като се сетя как ми помръдваше сърцето като видех резултат от PCR "Не се открива наличие на вирусна нуклеинова киселина". Знаех, че ще пия дълго време тия хапчуляци, но май това дълго ще е до живот.

За съжаление моето лечение със Себиво приключи неуспешно.

Активен болен-здрав

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 87
    • Профил
« Отговор #24 -: Април 08, 2017, 23:11:29 »
Кураж!!! Живота продължава!!!

Неактивен Dido D

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #25 -: Април 21, 2017, 21:41:28 »
Следващият курс ще бъде с Виреад. Днес подадох протоколите.

• Профил
« Отговор #26 -: Април 22, 2017, 11:51:59 »
Мисля, че това не е неочакван сценарии. Себивото е с нисък резистентен праг и почти всеки пациент в даден момент ще се наложи да превключи на тенофовир. Дано бързо ти отпуснат лечението. Успех и не унивай, всички сме в кюпа на доживотното лечение.

Неактивен Dido D

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #27 -: Юни 09, 2017, 17:38:13 »
Благодаря на всички за окуражителните думи! Силве, знам че лечението ще е доживот, а и така беше казала лекарката която ми изписа Себиво. Но нещо вече се поуморих с тия ходеници по болници. Аз съм търпелив и чинно и стоически понясям всички неудобства, но чакайки и редейки се за изследвания срещам толкова много изнервени хора и това изнервя и мен. А уж са по-отскоро на лечение т.е. не би трябвало да са загубили търпение. Налага се и да ги успокоявам. Даже срещнах пациенти, които ги е страх от това някой да разбере, че са болни от хепатит. Та ние не сме виновни и/или прокажени. Аз никога не съм се крил. Даже като разбрах уведомих всичките си колеги. Има вероятност да съм прихванал от работната среда, и беше редно всички да се съобразяват. Но както и да е.......

Сега и да се похваля. Ще има  :carate: в бъбреците :dance:. От днес вече имам първата опаковка на Виреад, която се оказа наполовината като цена спрямо Себивото. Въпреки повишилия се вирусен товар, мисля да направя дупка от месец и половина. Битката започва наново. Дано само да няма много странични ефекти.

Активен болен-здрав

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 87
    • Профил
« Отговор #28 -: Юни 12, 2017, 00:04:09 »
  Здравей!
Информирай ни, какво се случва през паузата (дупката)!?

Поздрави!

Неактивен Dido D

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #29 -: Октомври 11, 2017, 18:21:13 »
Здравейте.
Май ще взема да отворя нова тема, но все пак да постна малко данни.
От изследването на 1-ви PCR от протокола от дата 04.07.2017 - резултатите са следните:
Кръвни изследвания и биохимия ОК с отклонения в рамките на разумното. Само алкалната фосфатаза(ALP) нещо е 41 при минимална 80. Нищо не са ми казали.
Вирусният товар обаче изненадващо е спаднал до 2175IU/ml от 11064IU през Януари. Докато чаках за протокол, 2 месеца не съм пил Sebivo-то. След това Взех Viread-a, но не го почнах веднага.
Тези дни ще си взеама Viread-a и ще споделя резултата след грубо 5 месечна дупка без лечение.

Лошото е, че от здравната каса пак ще почнат да ни клатят с лекарствата. И без това аптеката все ме забавяше с 2-3 дни заради закъснели доставки (много се пие този Виреад), ами сега пак ще си го плащаме.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007