Автор Тема:  Може ли на бебе да се постави ваксина за хепатит B за възрастни  (Прочетена 2080 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sos

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте на всички ползващи този прекрасен форум! Искам да споделя моите проблеми свързани с ваксинацията на 6 месечното ми дете и ако може някой да ми помогне! На детето ми е поставено имуноглоболин още при раждането заедно с ваксината за хепатит Б, на първият месец също има поставена ваксина и ето тук вече идва големия проблем....още преди два месеца се чу че нашето здравно министерство имат проблем с доставките на ваксина за хепатит б за деца, аз реших да се подсигуря и купих ваксина за хепатит б енержикс  само, че на нея пище, че е за възрастни и е 1,0 мл. днес отивам да бият ваксината на малкия и личната казва, че неможе тъй като тя била за възрастни и, че на бебетата се биело 0,5 мл а тя нямяло как да го направи толкова. Личната звъна и на своя позната от ХЕИ и тя изрично и каза да не я бие немога да разбера защо? Моля някой ако се е сблъсквал със същия проблем да пише или ако някои знае откъде мога да си набавя детската ваксина за хептит б да пише! Май освен имуноглоболин вече ще трябва и да си набавяме и ваксина за хепатит б за деца от чужбина  :angry3:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей,
Според мен не трябва да слагаш на бебето тази ваксина. И аз знам за този проблем с ваксините за хепатит Б, само че по последни данни бях останал с впечатлението, че вече е разрешен. Ако все още има проблем със снабдяването с детски Енжерикс, по-добрия вариант е да изчакаш.
Много по-важно е, че първите две дози на ваксината са поставени навреме, те реално изграждат основно имунитета, третата подсигурява, че той е достатъчно висок. В действителност, необходимия имунитет е възможно да се изгради дори и след две дози, но уточнявам, че третата доза е силно препоръчителна.
Ето как се изгражда имунитета след всяка една от дозите при бебетата:
Защита* при бебета след всяка една доза:
1-ва доза: 16% - 40% защита
2-ра доза: 80% - 95% защита
3-та доза: 98% - 100% защита
* За защитено се приема бебето с anti-HBs титър за антитела от 10 mIU/mL или по-висок

Така, че не е толкова рисковано да изчакаш, докато не намериш детската ваксина (най-вероятно бебето ти вече има достатъчно висок имунитет), много по-рисковано е да избързаш и да му поставиш тази за възрастни.
Отделно, ако погледнеш препоръките на д-р Бърди, той споменава дори, че има такава препоръка, да се постави третата доза 7 или 8 месеца след първата, а не 5 месеца след нея:
1.Не. Напротив. За Хеп Б ваксината, трета доза на 7 или 8 месеца от първата е с по-добър ефект.
Така, че поне според мен трудно може да се говори за проблем, когато има забавяне с месец-два при поставянето на третата доза на бебето, стига първите две да са поставени когато трябва. При третата доза по-скоро важи правилото, по-добре забавяне, отколкото по-ранно поставяне.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен sos

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Благодаря ти Радо за отговора, много полезна ми е информацията, която си написал. Вече се чуствам по-спокойна  :dance:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007