Автор Тема:   Възможност за предотвратяване на заболяване от хепатит С, след инфектиране  (Прочетена 2840 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен speed_fan

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте на всички във форума.
Радвам се, че можем да споделяме тревогите и добрите новини заедно тук.   :clap:

Аз съм нов член и наистина не знам как да започна.  :ashamed2:
Изчетох много от публикациите ви преди да се престраша да се регистрирам и срещнах много полезна информация, но нищо конкретно за моя въпрос.

Ето и моята хепатит С история:
В края на по-миналата седмица посетих ХЕИ в града в който живея и си пуснах профилактични изследвания. Когато на 15.09.2010 отидох да си получа резултата бях леко казано шокиран, след като лаборантката не откри изследването ми в общия куп и след претърсване го изнамери в хладилника и каза :
-Резултата е граничен, ще повторим изследването. Ела на 21.09.2010 пак да провериш.
Това беше новината, която преобърна живота ми за една седмица, най-дългата седмица в чакане и надежди, равносметки, и внимание към нещата които всекидневно прескачаме в ежедневието си.
Седмицата мина и вчера отидох пак ... Тогава получих резултат - ОТРИЦАТЕЛЕН. Казаха ми след един месец пак на изследване.
Вярно, че мечтаех за този резултат и когато го видях ми олекна с една идея, но до колкото прочетох в Интернет, това може и нищо да не означава и в крайна сметка да съм заразен с вируса.

Та ако трябва да премина към въпроса директно:

Ако все пак съм инфектиран, но все още съм в инкубационен период или нещо такова, има ли начин или лечение, чрез които мога да предотвратя заболяването и развитието му?  :fight:
Или просто да чакам смирено и каквото тестовете покажат следващите месеци!  :whistle:
От кабинета в ХЕИ ми казаха да си взема "някакви имуностимуланти"...
Има ли други изследвания които могат по-точно да диагностицират състоянието ми?
И има ли кабинети или специалисти във Варна към които мога да се обърна в това състояние?

Също така, знае ли се от какво друго може да реагира теста който правят в ХЕИ, и съответно дали това, че е показал граничен резултат, означава гаранция за наличие на вируса, или може да е в резултат от употреба на медикаменти, наркотици, ваксина за хепатит А и В и други?  :shocked1:

Надявам се, че въпросите ми не звучат прекалено неясно или объркано, ако е така моля да ме извините, но нямам опит във форум-обществата, а определено съм стресиран от това, което може би ми предстои, ако след време теста покаже положителен резултат.  :sick:

Благодаря ви предварително и се надявам да не съм бил прекалено далеч от същността на въпроса.

« Последна редакция: Септември 22, 2010, 22:24:07 от speed_fan »

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Повечето лаборатории правят изследвания за хепатит С. Цената е около 13-15 лв. Провери в Лаборекспрес и Надежда.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен ivka81

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
Изследванията които правят в лабораториите за Хепатит Ц е за антитела срещу вируса.Това показава че в даден момент организма ти се е срещнал с вируса на хеп Ц но това не означава че си развил болеста,или че тя е станала хронична. Та ако искаш да си сигурен във цялата картинка отиди и си плати един ПСР ако имаш възможност разбира се защото струва около 200 лв заедно с генотипизирането мисля. Този ПСР или HCV RNK ще покаже дали вирусът е в теб и се размножава. Някои който е от Варна да се включи за лабораториите които правят ПСР-а. Дано съм ти била полезна.

Ивелина

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Ако се съмняваш за инкубационен период, трябва да помислиш дали си имал изобщо случки, при които би могло да стане заразяване в последните три месеца, да речем.

Така или иначе, всъщност няма какво да направиш, освен да изчакаш и да повториш изследването за антитела. Междувременно можеш да опиташ да не товариш имунната си система и черния си дроб.

Дани
Hang in there.

Неактивен speed_fan

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря ви за отговорите.

Тестът ми за антитела първо беше граничен, а повторния отрицателен, но както разбирам факта, че е реагирал означава, че вирусът е в мен  :angry3:

Първоначално си казах: - Е, явно тестът се е объркал, не съм имал рискови контакти, но после прочетох, че вирът най-често се предава по кръвен път, дори без сексуални контакти, което ме притесни, тъй като практически всеки може да се зарази във фризьорския салон, на маникюр, при споделяне на дори не венозни наркотици, рани и  кръвен контакт със заразен...

Ще се опитам да стигна до ПСР, без значение по кой ред, но това което срещнах из форума е, че ако е с направление се чака към един месец, което си е живо наказание а и не знам дали за месец, не е възможно да се промени картинката и то към по - лошо.
Случайно да сте наясно, ако си го платя в ВМА или друго място, колко се чака?

Отново благодаря на всички които отговориха.  :flowers:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2716
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей,

има два начина:

1. обаждаш се  в болницата "Х" и си запазваш ден за хоспитализация. Взимаш направление от Джипи, отиваш, лежиш три дни колкото е по клинична пътека и там ти правят безплатен ПСР. В зависимост от болницата, резултата излиза между седмица и две.

2. отделяш едни 200 лв. и си го правиш в " Иван Рилски" например. Там резултата излиза за между 2 и 5 работни дни.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
Вместо да се тръшкаш 200 лв. изчакай още месец-два и си пусни за антитела поне в 2 лаборатории във Варна и тогава ако излезе положителен ще ти назначат безплатен ПСР. Пожелавам ти да е отрицателен и да нямаш грижи повече. За няколко месеца нищо фатално не би ти се случило. За хора преживяващи шока от тази новина за хепатита е малко трудно да се успокоят, но старите съфорумци ще ме подкрепят, че прибързаността не е най-добрата в случая.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Тестът ми за антитела първо беше граничен, а повторния отрицателен, но както разбирам факта, че е реагирал означава, че вирусът е в мен  :angry3:
Това, че теста ти е бил в сивата зона нищо не значи. Това не значи автоматично, че имаш хепатит C. За да си с хепатит C първо трябва да дадеш положителен резултат за антитела (който ти е отрицателен в момента) и освен това трябва да имаш положителен ПСР (HCV-РНК изследването).
За момента нямаш сериозни основания за притеснение, имаш един тест за антитела в сивата зона и един отрицателен.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен speed_fan

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
 Да, прави сте, че малко съм прибързал с диагнозата която си бях определил. Консултирах се с личния ли лекар и ми пусна изследвания и за сега всичко е наред. Надявам се и за напред да е така.

Факт е, че когато изчетеш форумите, сайтовете и изгледащ всичко по темата в "ю туб" определено се стресиращ и дори шокираш, но дори благодарение на вас и това че човек може да сподели и говори по темата, го кара да се чувства по-добре.

Много ви благодаря за безрезервната подкрепа и съветите.

:flowers:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007