Автор Тема:  Много ви моля помогнете ми!  (Прочетена 23878 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aleina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 66
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Много ви моля помогнете ми!
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2011, 14:33:47 »

Само за Токуда съм сигурна, че д-р Балабанска ще ви даде веднага направление за ПСР. Добре е да носите всички изследвания поне от 6 месеца назад. Аз минах с един преглед и ПСР в Токуда по Здравна каса

Искаш да кажеш,че може да се избегне лежането в болница? За ПСР може да се даде направление и да не се плаща, така ли?Аз разбрах,че само ако лежиш в болница ти излиза без пари...

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2011, 15:20:05 »
В Токуда така процедират. Поне при мен бе така, но ако някой по скоро е ходил при д-р Балабанска  или д-р Цонев да сподели.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2011, 15:44:12 »
Аз се лекувам в Александровска болница. Там си платих за три дни по 4.50лв, взеха ми кръв за изследването и по мое желание ме изписаха/пуснаха, уточнявам точно за това изследване/. За резултата  се чака около10-15 дни, а епикризата от болницата можеш да вземеш и на следващото ходене. Ако има къде да отседнеш, може да отидеш не по рано от третия ден, за който си платила. В тази болница, обаче може и да не ти признаят всички предходни изследвания от други места. Правят всичко отново в тяхни лаборатории.

Неактивен toni81

• Немедицинско лице
  • Публикации: 50
    • Профил
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2011, 19:05:27 »
Здравей и от мен ! Аз също съм от скоро във форума и случая е горе долу същия ,с една разлика -кръвна банка не ни уведоми ,че съпруга ми е  заразен.Разбрахме 5 години след това при ново кръводаряване .Стойностите на АЛАТ и АСАТ и при него бяха или в норма или малко над,но при ПСР се оказа ,че е с много висок вирусен товар .Моят съвет е да не губите време и да отидете на лекар и без друго после ще ви мотаят доста.Искренно ви пожелавам съпруга ти да е от щастливците ,които са се преборили сами с вируса .
А стимул може да му е детето . Ние имаме две ,едно на 8г. и едно на 9мес.Аз също бях доста уплашена ,но сега съм уверена ,че ще се справим с всичко ,само веднъж да отпуснат лечението.Децата ни имат нужда от двама здрави родители ,които да им помагат в живота ,затова нямаме право да се отказваме.

Неактивен ellena

• Немедицинско лице
  • Публикации: 68
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2011, 16:44:53 »
В Токуда д-р Балабанска дава направление за безплатен PCR без да е необходим болничен престой! Всички мои PCR-и досега (общо 3 на брой) са правени така, последният - в сряда! Тези направления са по програма на Roche, кръв се дава в поликлиниката на ВМА, каб. 217, при д-р Цветанска. Предишните бяха в други лаборатории, но в момента е там. Успех!
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 18:02:02 от ellena »

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #20 -: Февруари 11, 2011, 20:58:33 »
Още едно уточнение да внеса. Кръв може да се вземе и в лабораторията на Токуда и да се занесе при д-р Цветанска. За първия ПСР не го знаех та се връщах до ВМА да ми вземат кръв.

Неактивен aleina

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2011, 09:57:34 »
Сърдечно благодаря! Ще потърся координати на д-р Балабанска от Токуда.Има ли ги във форума?Ако не ги намеря моля някой да ми ги напише за да може още понеделник да запазвам час за когато има.Предполагам,че ще трябва да почакаме няколко седмици за прегледа...

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #22 -: Февруари 13, 2011, 21:54:17 »
Ще потърся координати на д-р Балабанска от Токуда.Има ли ги във форума?Ако не ги намеря моля някой да ми ги напише за да може още понеделник да запазвам час за когато има.
Можеш да ги вземеш оттук: Центровете за лечение на хронични вирусни хепатити в България.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен aleina

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #23 -: Юли 25, 2012, 21:10:19 »
Здравейте!

Много време не съм писала тук, но искам да ви кажа ,че съпругът ми най-накрая се съгласи да се лекува! :)
В нашия град ми взеха кръв за вирусното натоварване и пратиха материала в София. Обадиха се по телефона, че е високо вирусното натоварване, споменаха цифра около 1 650 000 и казаха, че е наложителна биопсия. В понеделник той постъпи в ИСУЛ при д-р Генов. Днес след обяд са му направили биопсията. Казали са му, че утре трябва да носи изследванията си някъде ( той така се изрази, а може и материал да трябва да занесе на друго място). Иначе резултати след 2 седмици.
Много исках да отида с него, защото предпочитам да съм там и да виждам какво става, но за да не чувстват децата липсата и на двама ни той не се съгласи.
Искам да ви питам: а сега какво?
какво става след биопсията? Колко време трябва да не ходи на работа? Някаква диета трябва л ида се спазва? На ТЕЛК трябва ли да минава?
По телефона му бяха казали, че с тази биопсия ще се прецени дали вируса подлежи на лечение.Така ли е?
А после, ако почне лечението какви са страничните ефекти от интерфероните? Всеки ден ли се слагат тия инжекции?
Ще съм благодарна на всичко, което ми кажете!
Малко се притеснявам дали той ще е добре....

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 649
    • Профил
« Отговор #24 -: Юли 25, 2012, 21:44:02 »
Резултатите от биопсията ще научите след две седмици до месец. Те ще покажат колко е увреден черния дроб и каква е активността на вируса. По принцип лечението е с пегилиран интерферон и рибавирин. Ако генотипът на вируса е 1, лечението е близо година, за генотип 2 и 3 е по-малко. При вас какъв е генотипът? Когато са готови всички изследвания, лекуващият лекар подготвя комплект документи, които подавате в РЗОК и които ще пъдат разгледани от комисия, която разрешава лечение. Това отнема около два месеца чакане. Като ви пристигнат протоколите, може да си заръчате лекарствата в избрана от вас аптека и да започнете лечението. Интерферонът се бие веднъж седмично, а рибавиринът се пие всеки ден. Спомена нещо за отсъстване от работа, но това изобщо не е наложително, ако мъжът ти се чувства добре. Страничните ефекти са най-разнообразни и почти във всяка тема във форума се говори за тях. Най-чести са температурата, умората и липсата на тонус. Срещат се втрисане и болки по мускулите и ставите. При всеки е различно и в различна степен. Но да си наясно, че заради това лечение съпругът ти има право на болнични. Колко точно в момента не се сещам. Ако е зле - да си ползва болничните, а не да пуска платен отпуск. За диетата - никакъв алкохол, да се ограничава мазното и пърженото. Храната трябва да е пълноценна, защото е част от терапията. Червено месо без мазното, червени плодове, зеленчуци-повече зелени, сурови ядки и много вода. Това го казвам, защото по време на лечението кръвните показатели се влошават и трябва да се задържат приемливи възможно най-дълго.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен пепи

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 241
  • Идва лятото,лятотоооооооооо!!!!!!
    • Профил
« Отговор #25 -: Юли 25, 2012, 21:45:48 »
Здравейте Аleina,
дотук всичко сте направили както трябва,и моят съвет е да успокоите/до колкото е възможно/ топката!
Ситуацията наистина е неприятна,но няма място за паники - само ще попречи!
Аз съм 3-ти месец на лечение с Интерферон + Рибавирин и нищо чак толкова страшно не се е получило!
Добре че съпругът ви е решил да се лекува,защото нелечението само влошава положението!
А с този вирусен товар,какъвто и да е резултата от биопсията /той ще ви покаже степеннта на увреждане на черният дроб/, според мен /е,аз не съм най-големият специалист/ ще ви предстои лечение с интерферон!
Той се поставя 1 път на седмица,а хапчетата се пият 2 пъти на ден!
При мен страничните ефекти се проявяват единствено в отпадналост,но аз си ходя на работа!
След биопсията ще трябва да направите изследване за определяне на Генотипа на вируса - според него лечението е 6м. или 12м.
Ще трябва да започне и по-здравословно хранене /във форума има доста информация/ но това след известно време се оказва доста приятно / аз сега се чудя как съм приемал някои "отврати"/
Задължително спира алкохола!
И просто приемайте нещата не като някаква гадна болест която е сполетяла "точно вас", а като едно препятствие в живота ви което просто трябва да се преодолее!
Ше се радвам ако съм помогнал с нещо! :wink3:

Неактивен aleina

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #26 -: Юли 25, 2012, 21:52:25 »
Благодаря ви за отделеното време!

А този ТЕЛК, за който са му споменали за какво е?
И бирата ли спада към "никакъв алкохол"?
Като разбрахме за тази болест се изследвах и аз и нямах вируса. Сега трябва ли пак да се изследвам, изхождайки от факта, че все пак съществува вероятност да се предава по полов път, колкото и малка да е тя?
За тази биопсия платихме иглата. Ще плати сигурно за престоя си в болницата. За едно от кръвните изследвания е платил 20 лв. За друго дават ли се пари?

Пак ви благодаря, наистина сте много мили!

Неактивен пепи

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 241
  • Идва лятото,лятотоооооооооо!!!!!!
    • Профил
« Отговор #27 -: Юли 25, 2012, 21:59:55 »
На ТЕЛК се ходи ако се ползват болнични повече от 6м. !
Желателно е дори и биричката да остави настрана - не е никак страшно и бързо се свиква - знам го от личен опит!
Не зная защо са ви взели пари за иглата - за всяко изследване си взимате направление от личният лекар,и в болницата се заплаща само потребителска такса за ден /около 5лв/!!!
За контролните кръвни картини които е желателно да си правите переодично - също можете да си вземате направления и да ви е безплатно!
Най важното: въоръжете се със СПОКОЙСТВИЕ и ТЪРПЕНИЕ !  :pardon:

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #28 -: Юли 25, 2012, 22:04:15 »
На ТЕЛК се ходи ако се ползват болнични повече от 6м. !

Това не е точно.
На ТЕЛК можеш да отидеш и когато искаш да ти документират степен на инвалидност и евентуално да ползваш всичко, което тази степен предполага.

Дани
Hang in there.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 649
    • Профил
« Отговор #29 -: Юли 26, 2012, 00:34:29 »
За бирата - никакви бири, това е моят съвет. И на мен не ми е яно защо сте плащали за тези неща. Кръвните изледвания, за които е писал Пепи, се правят веки месец, за да се следи състоянието на пациента заради тежкото лечение.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007