Автор Тема:  Много ви моля помогнете ми!  (Прочетена 24766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aleina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 66
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Много ви моля помогнете ми!
« Отговор #30 -: Юли 26, 2012, 09:51:17 »
Ще ви разкажа защо си платихме иглата.
Взехме направление от личната лекарка и отидохме на гастроентеролог, тъй като често се оплакваше, че го боли дроба , а и около година не беше си следил АСАТ и АЛАТ. НЕ обича иглите моя мъж и не можах да го накарам по-рано да отиде да даде кръв.
Лекарката, при която отидохме в нашия град, пусна тези изследвания, заедно с ГГТ. После каза, че са правили някаква конференция в Стара Загора точно по въпроса за хепатит Ц и имало някаква програма, в която може да се включи мъжа ми. За целта му направи един орален тест - обтри с една шпатула устата му отвътре и я потопи в някакъв разтвор. После чакахме 40 минути да отчете резултата. ( приличаше на тест за бременност). Каза, че това изследване отчита дали има Хепатит Ц в организма. ( най-новото в момента). Разбира се излезе положително и му каза сле д 2 дена да отиде при нея, за да му вземат кръв за изследване на вирусното натоварване. Тази кръв транспортираха в София.
След като резултатите бяха готови се обадиха и му казаха, че са лоши, че вируса е активен и трябва веднага да се направи биопсията. Лекарката тук ни беше казал, че ще заплатим 150 лв за иглата. Е, 160 лв е платил мъжа ми, но даже са го накарали да отиде сам да си я купи на адрес в кв. Лозенец. ( да не ви обяснявам какво е това за човек, който не познава града, а сме слушали истории за таксиметровите шофьори там). Но се оправи де.
Снощи си сложил телефона на прозореца и го включил да се зарежда. А той телефона като се зареди и вибрира. И през нощта да вземе да падне. Мъжът ми се стреснал и скочил рязко. В резултат цяла нощ с болки, силни болки каза.
Уж сутринта не го боляло вече.Голямо е магаре! :fight2:

След 2 седмици трябвало да отиде за резултатите. От сега водя преговори да отида и аз с него. Искам и аз да питам някои неща доктора. Но заради разходите по пътуването той се дърпа нещо.

Вие колко време след биопсията се върнахте на работа?

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 649
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #31 -: Юли 26, 2012, 10:13:12 »
За пръв път чувам да се купува игла и след биопсия да не се ходи на работа. Изискването е след биопсията да се остане в болницата до другия ден под наблюдение. Аз и това не направих и още същата вечер се прибрах вкъщи. И защо ще ходите на място за резултатите, по телефона не може ли да се обадите? Ако още не са готови, само дето ще сте се разкарвали. Не знам от кой град сте. На мен всичко по телефона ми се казваше и после ми се пратиха и документите.
Какво е депресия? Да си купиш обръч и да ти стане.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #32 -: Юли 26, 2012, 10:14:27 »
По голямо безумие от това не бях чувала. Биопсията е по клинична пътека и нищо не се заплаща. Болница ИСУЛ има договор  със НЗОК за лечение на хепатит и не би трябвало да искат каквито и да било пари.
Никой от нас не си е плащал за биопсия.
Най-добре си сменете болницата. Винаги можете да го направите. Това е ваше право.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен aleina

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #33 -: Юли 26, 2012, 11:09:41 »
Ами той за биопсията не е платил, а само за иглата. Не знам вече.
Преди малко ми се обади, че трябвало да отиде да занесе материал за изследване до друга болница, което също се заплащало, но не знаели колко. Само му казали, че е е три цифрена сумата. :scream:
А той вече почти няма пари и не знам какво ще стане.

От Сливен сме. Докторът е казал, че трябва да отиде да си вземе резултатите лично.
Д-р Генов - някой лекува ли се при него?

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #34 -: Юли 26, 2012, 11:17:41 »
Незнам това на какво прилича. Обади се в ЗК и подай сигнал. Обясни им за какво става въпрос.
Нямам спомен пациенти на ИСУЛ да са споделяли за плащане на каквото и да било.
Аз съм се лекувала в Токуда и там не са ми поискали и една стотинка да плащам нито за ПСР, нито за биопсия, нито за каквито и да било изследвания. Пазете си касовите бележки и поискайте да ви възстановят парите.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #35 -: Юли 26, 2012, 11:40:31 »
Аз съм при д-р Балабанска в Токуда и споделям написаното от Анита. Освен това, както казах, резултатите от биопсия и ПСР ми се казваха по телефона. Не познавам д-р Генов, но наистина подай сигнал в Здравната каса и смени лечебното заведение. Лечението е тежко и последното, което ви трябва, е нечовешко отношение от страна на болницата и на лекуващия лекар. 

Неактивен aleina

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #36 -: Юли 26, 2012, 12:43:12 »
Като ви назначиха лечение после след колко време отидохте пак при лекаря?
И освен това дали не може да се следи състоянието му в нашия град, а в София да ходи рядко?
Защото нямаме пари и всяка стотинка е от значение.

Благодаря ви, че сте толкова мили и ми обръщате внимание! :flowers:

Ще видим като си дойде какво ще стане. Ще го чакам довечера с влака.

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #37 -: Юли 26, 2012, 12:50:40 »
Алиена, да се включа и аз със мнение.
След като се започне лечение, всички изследвания се правят в града от където сте. Безплатно става само ако личния лекар или който и да е гастроентеролог в града ви ви дава направление за изследвания. По често ние сами си ги плащаме, защото се налага при някой да се правят дори всяка седмица поради ниски кръвни показатели. Аз съм на второ лечение и първото изкарах в Александровска болница. Там в началото искаха да диктувам резултатите от изследванията по телефона, но когато /често/ не бяха в норма, веднага ме привикваха в болницата. Аз съм от Русе. Разкарваха ме до София пет пъти за една година за няма и нищо.
Сега второто лечение съм в болница Токуда при д-р Балабанска и съм много, много доволна. Пак правя почти всяка седмица изследвания, но и ги изпращам на имейл, а тя дава указания писмено какво да правя.

Неактивен aleina

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #38 -: Юли 26, 2012, 13:07:32 »
Яд ме е, че моят мъж си мълчи, той може само в домашни условия да се прави на интересен!
И не знам какво е това изследване дето пък трябвало в друга болница да се носи материала.
Сега говорих по телефона с него и ми каза, че платил 80 лв. за него. Дано поне се излекува накрая!
Но като разгледам документите довечера ще имам възможност да ви пиша повече кое изследване какво е и ще търся пак съдействието ви да ми обясните, ако нещо не разбирам!

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #39 -: Юли 26, 2012, 13:18:53 »
Че какво ще е това платено изследване, което да се носи в друга болница?
В Александровска болница до скоро когато вземаха кръв за ПСР ни  изпращаха  да си носим  пробата в Детска инфекциозна болница/вирусологична лаборатория на д-р Цветанска/. Пак не съм плащала.
Ако е изследване за антитела на хепатит Б, по може да го накарат да си го плати, но толкова скъпо???

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #40 -: Юли 26, 2012, 13:34:27 »
Аз ви съветвам каквото сте направили до тук да си вземете резултатите и да отидете в друга болница. Най-добре при д-р Балабанска. Няма да е необходими за всичко да ходите до Сф. Както са казали другите тя ще ви подготви документите и ще ви ги изпрати. Няма да се разкарвате излишно до Сф.

Неактивен Rumi_

• Профил
« Отговор #41 -: Юли 26, 2012, 14:06:22 »
И аз ви съветвам като вземете всички изследвания, епикризи да отидете при д-р Балабанска. Нямате си представа какъв толерантен  и мил човек е! Винаги внимателна, няма да се скара, да повиши тон, аз съм очарована! Просто не намирам думи да изкажа възхищението си!
Прехвърлянето обаче може да стане  преди да подготвите протоколите за лечение. След това няма как да се местите при друг специалист.
Ако пък някой ви е препоръчал ИСУЛ, не се местете.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #42 -: Юли 26, 2012, 16:13:20 »
Това изследване от 80 лева ще да е за генотип, щото дотук не видях да се споменава такъв. Обаче как разправяш, че нямате пари, пък мъжът ти ги ръси за игли и не знам какво. То май че сте милионери, че и пътешественици ще ставате щом ще се ходи до София за всеки резултат :mocking: Шегувам се, да не се обидиш сега. Категорично съветът ми е да се изнасяте с всички документи към д-р Балабанска, без значение кой ви е препоръчал ИСУЛ. От старта на лечението през февруари до Токуда ходила само два пъти. Да ми се постави първата инжекция и после за контролен ПСР на третия месец. Всичко друго - по телефона и имейла.

Неактивен aleina

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #43 -: Юли 26, 2012, 18:02:23 »
Ами парите са взети на заем. Казали са му да си плати и той си плаща.

Ама не ми е ясно как може да се премести? Като си вземе другите резултати, които ще станат след 2 седмици ли? И като отиде при тази докторка тя няма ли да иска някакво направление?

НЕ знам, Много съм объркана.

Чакам да видя довечера изследванията му и пак ще ви пиша.

Неактивен Лорей

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #44 -: Юли 26, 2012, 18:09:39 »
Като решите да се местите, обадете се първо на Балабанска и й кажете какъв е случаят. Тя ще ви каже кои документи ще иска, може би и направление, аз поне с направление ходих. А вие досега без направление ли действате? Най-малкото при Генов вероятно сте отишли с направление от личната лекарка.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007