Автор Тема:  Мога ли да имам нормална връзка с момиче - носител на Хепатит Б  (Прочетена 10163 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikb

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте.Първо искам да се извиня,ако има и друг такъв въпрос,който не съм прегледал,но наистина се чувствам отчаян.Каква е историята...Имало едно време едно момче,което много обичало едно момиче.На момичето се наложи да замине за чужбина.След много години,един ден случайността пак ни срещна . Момичето се беше върнало да живее в България..Дотук всичко изглежда прекрасно,нали?- Да ама след няколко срещи в които се чувствах прекрасно с този човек тя през плач ми заяви,че има Хепатит Б. Сърцето ми се скъса.В момента се чувствам смазан.Толкова дълго я чаках и сега това...Според докторите тя е само носител на вируса,а не е болна,но трябва да се пази страшно много.Тя явно е свикнала с мисълта,но мен просто ме смазва и всеки момент в който не съм с нея мисля само за това.Много харесвам това момиче и не искам този Хепатит да провали всичко. Първо си помислих..е ще се борим и ще оздравее..Тогава прочетох и разбрах,че този вирус ще живее в нея цял живот..Всъщност не знам и каква помощ искам от вас..Дали успокоение,дали информация. Ще задам въпроса си грубо и сухо,като предварително се извинявам ако засегна някого : мога ли да имам нормална връзка с носител на хепатит Б? До каква степен ваксините ще ме предпазят и най-важното трябва ли винаги да се страхувам за нея..При всяка нейна настинка,при всяка болест? Доколкото разбирам със секса нещата ще трябва доста да ги ограничим..Както и да е,това ще го преживея..Просто искам нормална връзка с това момиче. Мога ли...?
Съжалявам,ако въпроса ми е в грешна секция.Нямам против да се премести
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 22:25:00 от Радослав Русинов »

Неактивен qiqi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: връзка с носител на Хепатит Б
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2010, 21:29:04 »
Здравей,хубаво си започнал с приказката.Защо искаш да я прекратиш?
Ако наистина искаш да си с момичето и я ОБИЧАШ,никакви хепатити нямат значение.За секса, си има предпазни мерки,не е необходимо да ти припомням.Не питай нас, дали ще можеш да имаш нормална връзка с момичето си.......
Хепатита няма да провали връзката ти,а по скоро ти ще го направиш. :ashamed2: :ashamed2: :ashamed2:

Неактивен nikb

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2010, 21:45:21 »
Аз съм далеч от мисълта да го правя.Просто това ми дойде като гръм и не знам как да реагирам.Сега за първи път имам допир до такива неща и всичко ми е едно... страшно. Просто всичкото инфо,което намерих е едно..сухо,повърхностно и недостатъчно.Например доколкото разбрах,ако човек има рани и афти в устата (аз винаги имам много,особено лятото,когато ям повече плодове) може да се зарази и при целувки.Ок..ама не разбрах,ако се ваксинирам,след 3-тата доза имунитета достатъчен ли ще ми бъде за не се притеснявам да целувам момичето,което обичам...Или например ако решим да имаме дете..по естествен начин това значи да не ползваме кондоми.Тези неща не можах да ги намеря никъде в нета,затова питах тук и по този начин.Може малко да съм драматизирал,ама това го разбрах преди няколко дни и все още реагирам много първично  :ashamed2:

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 342
  • "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2010, 21:56:44 »
Здравей мисля, че преди ваксинацията е добре да се изследнаш и ти.А ако си решил да се ваксинираш след имунизацията не би трябвало да се притесняваш за нищо. :congrats:

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2010, 21:58:32 »
Здравей и от мен!

Аз съм с хепатит В най-вероятно още от ранна детска възраст! Имам прекрасно семейство, двама големи вече сина и отскоро една прекрасна красива снаха! Нито синовете ми, нито съпругът ми не са заразени с вируса. Тримата са ваксинирани и няма никакви проблеми при тях.
Диагнозата Хепатит В не е смъртна присъда.
Ваксинирай се и след като имаш вече изграден имунитет си живей нормално с момичето, което обичаш!
Ако при нея хепатита наистина е ограничен само в носителство на вируса - то тогава вероятността да се заразиш е много малка.

Поздрави,
Мери
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен nikb

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2010, 22:03:13 »
Хора нямате идея колко ме зарадвахте  :party: Знаех си,че трябваше да пиша тук преди да чета разни други сайтове . Благодаря ви на всички 

Неактивен qiqi

• Профил
« Отговор #6 -: Октомври 04, 2010, 22:16:23 »
Тук ще намериш много полезна информация.
Консултация с лекар,но специалист в областа,изследвания,ваксина,спокойствие.Продължи приказката.......

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Здравей, Ник!
По отношение на твоето здраве, след като се ваксинираш и провериш антителата, вече нямаш грижи  :whistle:       :hug1:       :love3:

Според докторите тя е само носител на вируса,а не е болна,но трябва да се пази страшно много.
Това, че е неактивен носител е чудесно.
Би ли споделил какви изследвания и правиха за да го установят и какво значи да се пази, от какво да се пази?!

По-скоро неактивните носители трябва периодично да проследяват състоянието си-
на 6 мес.Асат и Алат
веднъж в годината - ПСР
И да си живеят нормално  :fun:

Поздрави,
Ваня

Неактивен ivka81

• Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
Дано диагнозата че е само носител не  е поставена от някое Джи Пи,че те са "много нясно с хепатитите" разбираш иронията ми навярно... Както са ти казали и другите направи си първо ти изследвания за Хеп Б псле се ваксинирай и нямаш грижи, а за момичето до теб е хубаво да ни кажеш кой следи състоянието и какви излседвания са и правени. Това ще помогне на всички да се ориентираме и ако имаш нужда да сме насреща.Тук има прекрасни хора които откликват на всяка наша тревога,така че смело,питай и казвай какво става...
А приказката... продължи я ...

Ивелина

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Още един довод ,в потвърждение на тезата-съпругът ми е с хроничен Б хепатит ,заедно сме от 21 години ,аз и двете ни деца сме здрави!Това ,че тя е с хепатит,не може да помрачи щастието Ви! :bravo2:

Поздрави,Тедибон

Неактивен nikb

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Много теми прегледах и така и не можах да разбера със сигурност.Мога ли да се заразя чрез целувка или не.Ние секс не сме правили,но сме поразменяли някоя и друга лига..И ако приемем,че съм се заразил (недай си боже) ваксинацията сега (например седмица след заразяването) ще ми помогне ли?

Неактивен qiqi

• Профил
Със сигурност ще разбереш след като си пуснеш необходимите изследвания.Защо не ги направиш за свое спокойствие,а продължаваш да се чудиш дали... , или...

Неактивен nikb

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Аз ще си ги пусна тия изследвания.Но четох,че Hbs Ag се появява около месец след заразяването.Та ако приемем,че да кажем съм се заразил преди една седмица ще трябва да поизчакам още ли? И нещо друго важно.Как се наричат изследванията,които трябва да си пусна? Нямам никакво доверие на дж пи-то си (много е зле),та мисля директно да отида в Рамус и да си пусна изследванията.Там обаче видях някакъв пакет изследване за черен дроб,в който ги имаше изследванията,които ми трябват,но струваше около 50 лв.Та целия пакет ли ми трябва или само 2-3 компонента от него? Eто пакета,който предлагат. Кое точно ми трябва?
 Общ билирубин
Директен билирубин
Общ белтък
Албумин
Протромбиново време
Фибриноген
ALAT
GGT
AP
LDH
Урина – химично изследване и седимент
HBsAg
AntiHBs
AntiHAV
AntiHCV

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Здравей Ники!
Най-добрия вариант за теб е да прочетеш повече по темата за хепатит Б. На нашия сайт има много информация, която ще ти помогне да си отговориш на повечето въпроси. Има информация и за начините за заразяване, и за ваксинирането и т.н.
Ето няколко линка, които ще ти помогнат да се ориентираш по-добре в темата:
- Статия за хепатит Б
- Хепатит В: Лист факти
- Диагностика на Хепатит В
Точно от информираност се нуждаеш за да разбереш има ли някаква опасност за теб, какво трябва да направиш, а и да помогнеш на приятелката си да си направи всички необходими изследвания, за да установи сегашното си състояние.
Заразяването с целувка е възможно, когато има т.нар. "страстна целувка", но това, че е възможно не значи, че ще се случи непременно. Освен това, за да има изобщо някаква вероятност от заразяване по този начин, би трябвало партньора, който има хепатит Б да има много голямо количество на вируса в кръвта си (това се установява със специално изследване), което не е задължително да е така при твоята приятелка. А ако е вярно това, че тя е неактивен носител (което значи, че количеството на вируса в кръвта и е много малко), това значи, че шанса за такова заразяване е нищожен.
Инкубационният период при хепатит Б е от 2 до 4 месеца, така че една седмица след предполагаемото заразяване най-вероятно никое изследване за хепатит Б няма да стане положително.
Няма нужда да си пускаш всички тези изследвания, можеш да си пуснеш чернодробни ензими (ALAT и ASAT), изследването за хепатит Б: HBsAg, и изследването за хепатит C: anti-HCV. Тези са достатъчни на този етап.
Ако си се заразил, ваксинацията може да помогне в първите 24-48 часа след заразяването, след това не.

Разбирам притесненията ти като цяло, но ако наистина си влюбен в това момиче и искаш да бъдеш с него, направи така, че да разбереш повече за заболяването и да се информираш за него.
Нека да разгледаме най-лошия сценарий, който те притеснява - какво ще стане ако наистина си се заразил? Сигурно си мислиш, че ще умреш, или нещо такова. Знаеш ли например, че ако човек на възраст над 18 години се зарази с хепатит Б, се излекува спонтанно в рамките на 6 месеца в над 90% от случаите.
А ако погледнем приятелката ти, знаеш ли, че само 30% от всички, които са с хроничен хепатит Б ще развият цироза и то след поне 20-30 години след като са се заразили. А тези, които постоянно са с неактивен хепатит Б, при тях тази опасност е само 1-2%.
Давам ти тази гледна точка, за да разбереш, че реакцията ти се движи в грешна посока, според мен. Сега ни питаш какво ще стане с теб и какво да направиш, за да се предпазиш, при положение, че дори и да си се заразил, имаш 90% шанс да се излекуваш спонтанно. Реално, ако вече си се заразил няма какво да направиш, освен да изчакаш да минат 6 месеца и да се излекуваш спонтанно.

Аз мисля, че трябва да се притесняваш повече за момичето, което обичаш, защото тя всъщност има това заболяване и ако има опасност, тя е за нея. Тя трябва да си направи всички необходими изследвания, и тя трябва да си следи постоянно състоянието, за да е спокойна и сигурна, че всичко е наред.
Затова, моят съвет е, опитай се да се информираш максимално, на нашия сайт има много материали. След това говори с приятелката си и запишете час в някой от центровете в България, в който има специалисти по това заболяване. Така специалист ще може да направи всички необходими изследвания на приятелката ти и ако тя не се нуждае от лечение, тя ще остане под негово наблюдение като периодично ще си пуска изследвания. Разбери например кой лекар и е поставил диагнозата "неактивен хроничен хепатит Б", направени ли са всички необходими изследвания, които да го установят. Тя ходила ли е при някой от лекарите, които са специалисти точно в тази област, който да потвърди тази диагноза. Имай предвид, че в България има само около 20 лекари, които разбират от тази област. Ако тя не е посетила някой от тях, значи все още нищо не знае за своето реално състояние.
Направи си изследванията, направи си ваксина, и след като изследванията ти покажат, че имаш имунитет, няма защо да се притесняваш за себе си.
Можеш да направиш много неща, но трябва да включиш в тези действия и приятелката си. За да има приказка, трябва да използваш "ние", а не "аз".
Сега например, приятелката ти знае ли, че пишеш във форума и имаш такива притеснения. Споделил ли си ги с нея, или пишеш тайно от нея тук. И какво щеше да стане, ако ние ти бяхме казали да избягаш от нея, защото ще се заразиш с хепатит Б и ще си съсипеш живота?
Ако искаш да бъдеш с нея, и я обичаш, не можеш да криеш тези неща от нея и не можеш да постъпваш така, защото аз поне не разбирам така човешките взаимотношения. И какво ще стане с приказката, ако един ден приятелката ти разбере, че си правил такова проучване, преди да решиш да бъдеш ли с нея, или не?!

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 11:00:48 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен nikb

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здрасти Радо.Благодаря за отговора.Всъщност благодаря на всички.Помагате ми доста повече от сайтовете,които намирам.Те просто ме докарват до психоза и нищо повече :) Дано повече хора,които имат някакъв допир до хепатита попадат първо на този сайт и форум.
С нея разговаряме много трудно на тази тема.Опитах вече няколко пъти,но тя се дърпа всеки път и после ми трябва доста време за да върна нещата в "нормален" ход. Предполагам,че е нормално от нейна страна и още й е трудно да го приеме и трябва и аз да проявя търпение. В момента,това което се опитвам е просто да я накарам да приеме нещата както са и да я убедя,че всъщност с малко повече внимание живота й ще бъде съвсем нормален (тук пак трябва да благодаря на вас,които ми отворихте очите) и че не е "прокажена",както се чувства тя.  Иначе още в първия пост казах,че ми е най-притеснено за нея. Аз съм избрал да съм с нея и гледам нещата оттук нататък..в бъдеще.Всъщност и ми е по-ясно как да се грижа за нея,отколкото за мен.Затова питам главно как да се предпазя,защото я виждам,че това доста я спира и я притеснява.Последното й изследване,което показа,че хепатита й е неактивен в момента беше преди около месец . Сега просто гледам да съм до нея докато се отърси от шока,приеме нещата както са и вече започнем да разговаряме. Исках да се ваксинирам за да ни е по-спокойно и на двамата (както ви казах нея доста я спира мисълта,че може да ме зарази),затова питах за предаването на хепатит,чрез целувка.Защото знам как ще и се отрази,ако 2 месеца не се целунем например. Със секса е далеч по-лесно.Там нещата са изключително ясно,знам как да се предпазя,пък и двамата не бързаме за никъде в това отношение.
 Иначе това,че евентуално може и аз да съм се заразил го приемам съвсем спокойно.В крайна сметка съм с една крачка напред (така да се каже).Знам за тази възможност и мога да започна да се грижа за черния си дроб по-отрано (доколкото знам лечението е грижа черният дроб да не пострада).
Иначе за сега нещата при нас се развиват екстра..като изключим,че и е много трудно да сподели все още,но и това ще стане :)

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2701
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Здравей и от мен,

казваш, че според последното й изследване, хепатита е неактивен. Ако под изследване имаш предвид само асат и алат то те не са никакви маркери за състоянието на черният й дроб. Знам, че с мисълта се свиква изключително трудно, но ако ти не я подтикнеш да бъде по-сериозна в отношението си и да вземе да посети реален хепатолог, то не знам как нещата ще се подредят.

Нека влезе тук да попрочете, или пък ако иска може да се свърже с някой от нас лично ( телефонни номера раздаваме на лични съобщения  :girl_wink:).

Доскоро,
Силвана

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Ники, радвам се, че мислиш по този начин!
Сигурен съм, че на нея и е много трудно и има много притеснения и предразсъдъци. В голяма степен те най-вероятно са и втълпени от околните или близките и, както и от лекари, които не са наясно с тази специфична тема. Затова ти можеш много да и помогнеш като и обясниш и разкажеш повече за хепатита и тя разбере, че не е прокажена.
В тази посока може много да и помогне един наистина добър лекар, който е специалист в тази област, защото той ще има различно отношение към нея и ще и покаже, че нещата не са толкова лоши, колкото тя си представя.
Пожелавам ви успех и на двамата и се радвам, че проявяваш разбиране към нея, защото това е много важно и тя със сигурност го оценява!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007