Автор Тема:  Здравейте и от мен ...и от моя хепатит Б  (Прочетена 5410 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sara12

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Остър хепатит В
Здравейте и от мен ...и от моя хепатит Б
« -: Февруари 13, 2011, 15:23:13 »
Здравейте!
Ето и моята история....
На 11.01.2011 г. постъпих в болница заради направен спонтанен аборт и от там започна моята агония така да я нарека. На следващия ден ми направиха кюртаж и ми съобщиха радостната новина - имам хепатит Б.
Веднага ме приеха в инфекциозното и се започна мъката ми, развих хепатита от край до край, изобщо много тежка форма, с вливания на кръвни плазми, хуманалбумин, банки с глюкози, трансметил, урбазон, и така един месец изкарах.
Сега вече съм вкъщи от няколко дни и буквално попивам информация за хепатита си, притеснена леко и с хиляди въпроси, още не мога да свикна с мисълта за тази болест.
Искам да попитам също тъй като съм пушачка - трябва ли да се откажа от цигарите и кафето?
А също така и за диетата много ми е трудно, опитвам се да я спазвам.
Другото, което ме интересува е - получих обрив главно по лицето и от корема нагоре - малки пъпчици, които сърбят, а и лицето ми е подпухнало. Дали тези неща не са някаква алергична реакция от урбазона?
Ще се радвам, ако някой ми даде малко съвети!
Предварително благодаря!

Копие на оригиналния пост:
Цитат
Здравейте ; ето и моята история.... на 11.01.2011 г. постъпих в болница заради направен спонтанен аборт и от там започна моята агония така да я нарека.На следващия ден ми направиха кюртаж  и ми съобщиха радостната новина ; имам хепатит б ;веднага ми приеха в инфекциозното и се започна мъката ми....развих хепатита от край до край ;изобщо много тежка форма;с вливания на кръвни плазми;хуманалбумин;банки с глюкози;трансметил;урбазон; и така един месец изкарах сега вече съм в къщи от няколко дни и буквално попивам информация за хепатита си ; притеснена леко и с хиляди въпроси ...още не мога да свикна с мисълта за тази болест ; искам да попитам също тъй като съм пушачка трябва ли да се откажа от цигарите и кафето ; а също така и за диетата много ми е трудно ; опитвам се да я спазвам ; другото ;което ме интересува е ..получих обрив главно по лицето и от корема на горе ; малки пъпчици;които сърбят а и лицето ми е подпухнало дали тези неща не са някаква алергична реакция от урбазона ......ще се радвам ако някой ми даде  малко съвети...предварително благодаря.

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 22:00:42 от Радослав Русинов »
това което не ме убива ме прави по-силен

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте и от мен ...и от моя хепатит Б
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2011, 22:10:51 »
Здравей, Сара и добре дошла във форума!
Първо, искам да те успокоя, че ако човек е над 18 години и изкара остър хепатит Б, тогава шанса да се пребори с вируса, е около 90%-95%. Т.е. не трябва да се притесняваш излишно.  :smile:
Относно въпросите ти, ще се опитам да отговоря на всеки един от тях.

Искам да попитам също тъй като съм пушачка - трябва ли да се откажа от цигарите и кафето?
Не, не е задължително да се откажеш. Но можеш поне да се опиташ да намалиш цигарите. За кафето, в последно време има изследвания, които дори твърдят, че е полезно за черния дроб. Може да прегледаш нашия сайт и да потърсиш информация, както за кафето, така и за цигарите: www.hepactive.org

А също така и за диетата много ми е трудно, опитвам се да я спазвам.
Ето една статия за диетата: Хранене при хора с чернодробни заболявания, наблегни на частта за хора с остър хепатит. Като цяло, хубаво е да спазваш едно здравословно хранене, това е напълно достатъчно. Храната не е критично важна, но добре подбраната храна помага на черния дроб и не го натоварва, което пък го улеснява в периода на възстановяване.

Другото, което ме интересува е - получих обрив главно по лицето и от корема нагоре - малки пъпчици, които сърбят, а и лицето ми е подпухнало. Дали тези неща не са някаква алергична реакция от урбазона?
За този проблем трябва да се консултираш с личния си лекар, или с лекуващия лекар от инфекциозната клиника.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Biba

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2011, 11:22:36 »
Здравей sarа!
Съжалявам за бебето,но живот и здраве като те отмине бурята на хепатита,пожелавам следваща успешна бременност.Аз също съм нова във форума,но ще си позволя да споделя моето скромно мнение.Нормално е сега цялата ситуация да ти се вижда ужасна и плашеща,но както каза Радо,хората с остър Хепатит Б имат огромен шанс да се излекуват.В този ред на мисли, настрой се по- оптимистично, спазвай диетата колкото и трудно да ти се вижда(в крайна сметка няма да е за цял живот :wink3:) и стискаме палци всичко да отшуми бързо и без последици.Що се отнася до обрива,доколкото знам Урбазон се дава при алергични реакции(вкл. при обриви) така че ми се струва малко вероятно да е от него.Той има други странични ефекти,които можеш да прочетеш в листовката.При положение,че са те наливали с какво ли не, наистина най-добре да се обърнеш към лекуващия.
Предполагам съпругът ти също се е изследвал за HbsAg,ако не е,задължително трябва да го направи.
Поздрави и успешно лечение :smile:
« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 11:28:35 от Biba »

Неактивен sara12

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2011, 20:37:29 »
 :girl_haha: Здравейте на всички!
Благодаря Ви за отговорите на моите въпроси ; тук намерих много полезна информация за болестта ми страхотни сте ....
Извинявам се ако не пише ; както трябва отскоро съм тук.
Поздрави на всички!
Забравих да пиша ; че ме консултираха в инфекциозно с кожен лекар и той каза ;че може би е от урбазона ; някаква странична реакция е дало...

Неактивен sara12

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Re: Здравейте.......
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2011, 17:09:50 »
 :oops:
Здравейте !
Днес си взех епикризата и бих искала да споделя с Вас моите показатели ; а и да разбера как върви моят хепаптит....
Искам също така да споделя; колко много негативни отзиви чух по мой адрес . От както ме изписаха сякаш се превърнах в някаква чума за повечето ми познати. Когато разбраха ; че съм болна от хепатит Б ; всички мой познати се отдръпнаха от мен ; постоянно говорят колко болна и  заразна съм. Стигнаха до там; че от хепатита съм пипнала и СПИН ; много ми е болно не мога да повярвам до къде може да стигне човешката злоба. Плаче ми всеки път като се сетя ; затворих се вкъщи и вече рядко излизам.
А ето и резултатите от епикризата :
Остър хепатит Б без делта агент и без хепатална кома с холестазен синдром и затегнато протичане В16.9 .консултативен преглед с републикански инфекционист д-р Лилянова - тежко протичащ ОВХ тип В с холостазен характер .  HBsAg-/+/    anti-HBcIgM-/+/

РУЕ      ХЕМ       ХТ       ЕР      ЛЕВК     ТРОМБ      ГРАН       МИД       ЛИ
10/20   136      0.38    4.31     6.3     212х10/9    76.6%     9.4%      14.0%
            126      0.35    3.96     10.6   219х10/9    75.9         8.6         14.5
            131      0.42    4.20     7.7     203х10/9    56.3        12.0        31.7
            128      0.37    4.21     9.5     294х10/9    51.5        12.9        35.6
            127      0.36    3.98     9.4     297х10/9    78.2          6.2        15.6

Кр.зах.    Урея     Креат    Общ бел     Общ билир.     АСАТ    АЛАТ    ГГТП     Д.билир.
6.08         1.5         46.6        71.3                                  930      194   
                                                                                    1045     1122
                                            52.5             92.9               892       178                    74.7
                                            61.5           122.9               927       370                    94.7
6.78                                     59.7           159.7               797       534                  121.7
3.60       2.6                         60.7           309.2               772       393      70        208.8
2.80       1.7                         60.7           327.0               679       416      72        183.2
                                                              112.2                 84       147                    69.6
4.72       4.8         58.4         59.0             73.9                 65         96     168         49.6

ТЕРАПЕВТИЧНА СХЕМА -  Водно солеви и глюкозни р-ри ; Н2 блокер ; Трансметил ; Карзил ; Хепа-мерц ; вит.С ; антиеметик ; спазмолитик-бусколизин и но шпа; Кръвоспиращи- Децинон и Канакион ; Хумана албумин ;Прясно замразена плазма ; Цефазолин 2х2.0 ; Флажил 2х1 фл.калий хлорати ;  HSA ; Креон ; Урбазон в намаляващи дози; сиптоматични и ХДР.

Неактивен qiqi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2011, 18:09:39 »
Здравей Сара,
предполагам че всички сме минали по този път, свързан с разни приятели и познати.Вярно е ,че е стресиращо и много неприятно,но хората не трябва да те интересуват.Сега ще можеш да отсееш кой ти е приятел и кой държи на теб.Поне аз така направих и се радвам,че до мен има истински хора колкото и малко да са те.Плявата не ти е нужна.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2011, 20:15:02 »
Здравей, Сара!
Като имам предвид, че караш остър хепатит Б, резултатите от изследванията ти изглеждат според очакваното. Ензимите ти все още не са спаднали в нормите, но вече са под 100, което е много добре.
За отношението към теб от познатите ти - всеки във форума се е сблъсквал с подобно отношение. Трябва да си силна и да знаеш, че това е нещо, през което ще преминеш и с което ще се пребориш. Сега имаш чудесния шанс да видиш как реагират близките ти и приятелите ти в една такава специална ситуация, и да си направиш изводите за самата теб и отношението ти към всеки един от тях. Изпитанието всъщност е за тях, не за теб, но те не го знаят!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2011, 21:15:26 »
Здравей и от мен Сара,
Не се тревожи за отношението на" понатите" и "близките" ти.
Сложих ги в кавички, те не са истински! Лоши  и завистливи са.
Радвай се, че го разбираш и пази за теб само  най - добрите! :flowers:

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #8 -: Февруари 24, 2011, 09:17:24 »
Сара, това е само един труден период от живота ти, даже период е силно казано.Ще забравиш хепатита и бебе ще си имаш и всичко ще е наред, не унивай  :doubleup:

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Здравейте.......
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2011, 09:48:47 »
:oops:
Стигнаха до там; че от хепатита съм пипнала и СПИН ;

Колко трябва да си ограничен, неграмотен и тъп за такова изказване?
Хора, които могат да измислят такава глупост, не ти трябват.

Дани
Hang in there.

Неактивен angy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 36
    • Профил
« Отговор #10 -: Февруари 24, 2011, 11:21:06 »
Зравей , Сара !
На мен също ми идва да се затворя някъда и да не излизам,
защото и двете ми деца и аз сме положителни на хепатит Б.
И в момента на никого немога да кажа, но дечицата си много ги обичам  :love5:,
и заради тях трябва да съм силна. Добре , че съпруга ми ме подкрепя и съм сигурна, че заедно
ще се справим със всичко !
Не се тревожи за познатите и близките - както казват и другите във форума,
това е само един труден период от живота ни, който ще премине.
Още повече , че ще си направим извод, кой ни е истински приятел и кой не.
Стискам ти палци и ти пожелавам бързо оздравяване !
Бъди силна и знай , че всяко нещо има НАЧАЛО И КРАЙ !
Поздрави, Анджи  :flowers:
Истинските неща могат да се видят само с очите на душата !

Неактивен sara12

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: Февруари 24, 2011, 13:15:38 »

:flowers:

Благодаря на всички Ви !
Чудесно е да знаеш ; че тук във форума можеш да намериш подкрепа и разбирателство.
Бих искала да сподля една притча ; която най-добре "казва" какви можем да бъдем :

Двата вълка в нас

Притча на индианците чероки

Стар чероки разказвал на своя внук за борбата, която се води във всеки един от нас. И рекъл на момчето, че в душите ни се борят два вълка. Единият е зъл, той е гневът, завистта, недоволството, отрицанието, алчността, надменността, самосъжалението, чувството за малоценност или пък за превъзходство, лъжата, фалшивата гордост и егоцентризмът. Другият е добър – той е радостта, мирът, любовта, надеждата, спокойствието, скромността, добротата, благосклонността, взаимността, щедростта, искреността, състраданието и вярата.
Внукът се замислил за момент и попитал дядо си " И кой вълк побеждава ? "-  " Този ; когото нахраниш..."- отговорил старият чероки.

Така и в нас бушуват два вълка ;които се борят за надмощие ; но в повече от хората побеждава злият вълк....

Благодаря Ви приятели!

Желая Ви приятен ден!

Неактивен amarela

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 128
    • Профил
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2011, 18:19:14 »
Здравей, Сара!
Тя простотията не ходи по гората, а по хората!
Забрави за това и мисли положително. Сигурна съм, че винаги ще имаш приятели, и то истински. Сега е важно да си добре, другото няма значение!
Пожелавам ти оздравяване, а после и поне едно прекрасно бебче!  :flowers:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007