Автор Тема:  Здравейте  (Прочетена 21171 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен joro

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 354
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте
« Отговор #30 -: Ноември 11, 2010, 20:57:03 »
Ами има хапчета които се излъчват през черния дроб а други чрез бъбреците, така че, не всички вредят на черния дроб, някои вредят на бъбреците, някои повече други по-малко, за това се казва за нас, да отбягваме парацетамола а аналгин, може , даже ни изписват ампули       

Неактивен petyaKalcheva

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #31 -: Ноември 24, 2010, 15:36:59 »
Така - да се отчета какво се случи при доцент Антонов.
Без да го гледа на ехограф е казал, че щом майка ми не е заразена значи резултата от ПСР щял да е под 10 000. Но какво 10 000 не знам. Въпреки, че е казал, че е сигурен в това те направиха ПСР. Днес резултата излезе и е 50 000 копия на мл. Но мерните единици не мога да ги оправя. Твърде е вероятно да греша. Дано все пак да ми се разбира нещо.
Казал е също следващите 6 месеца всеки месец да се следят асат, алат и ггт и ако надвишат 80 да отиде баща ми да му направят биопсия. До тогава не е нужно да се прави нищо. Дори е казал, че хранителен режим не е нужен.
Въпреки това той ходи и при д-р. Ригов. Координатите му взех от този форум и сега спазва неговите наставления.
Утре ще се обажда на доц. Антонов за да му каже за ПСР-то.
Ами за сега е това май.

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #32 -: Ноември 24, 2010, 15:44:34 »
Доцент Антонов обикновено говори в международни единици. А 5 международни единици са 1 копие (грубо казано). Тоест 50 000 копия се делят на 5 и стават 10 000 единици.

Ама ти му се обади, де.

Дани
Hang in there.

Неактивен petyaKalcheva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #33 -: Ноември 24, 2010, 21:05:05 »
Благодаря за пояснението. Дано да е така.

Неактивен petyaKalcheva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #34 -: Май 11, 2011, 23:01:29 »
Здравейте отново!
 :flowers:

Не съм писала от около 6 месеца. За толкова трябваше баща ми да не пие алкохол и да прави всеки месец изследвания. Всичко беше добре. Стойностите на чернодробните ензими паднаха под нормата.

Сега преди две седмици беше на втори преглед при доц. Антонов. Той не успя да дойде, но прегледа се извърши от доктор Митова. Тя му е казала, че трябва да направи биопсия и че ще трябва да започне да се лекува. Споменала е за инжекции интерферон.
Бяхме на преглед и в Токуда. По стечение на обстоятелствата биопсията я правиха там - д-р. Балабанска. Тя също е казала, че ще има нужда от лечение. Предложила е и е посъветвала да включи баща ми в някаква американска програма с хапчета. Но за съжаление нищо повече не зная за тази програма. А е казала, че по здравна каса ще се наложи да чака дълго. Сега във вторник трябва да отиде да попълнят документите.
Имам чуството, че всичко става много набързо. Нямаме никаква идея за какво става въпрос и не знаем към какво лечение да се ориентираме.
Ако някой знае нещо за тази програма ще сме много благодарни. Ще сме благодарни и за съвети, тъй като избора не е лек и се надявам, че всяко мнение ще ни е от огромна полза.

Заела съм се с четенето на това Как да се оцени дадено клинично изпитване.
Видях и темата : "Да разберем по-добре терминологията, свързана с клиничните изпитвания и медицинската литература". Но проблема с втората е, че ние дори нямаме идея за какво лечение става въпрос. Тя е казала, но кой може да запомни в такъв момент. За съжаление не им е дала нито брошура нито нищо.

А иначе резултатът от ПСР-то е по-добър от преди 6 месеца - 32 000 нещо си - а бяха 50 000. Резултатът от биопсията е цироза 2ра степен. Правени са и други изследвания, но всичко е при д-р. Балабанска.

Ферман изписах - извинявам се, ако съм отегчила някого, но исках да обясня добре.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #35 -: Май 12, 2011, 15:34:38 »
Доктор Балабанска е много добър и сериозе лекар на, който може да се доверите. С нея може да се комуникира по всяко време по телефона и на имейл. Не се притеснявайте да я питате за всичко, което не ви е ясно.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен petyaKalcheva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #36 -: Май 13, 2011, 13:20:49 »
Много благодаря, анита!
Сега се замислям, че явно и двамата - и Антонов и Балабансска - са много добри и затова избора не е лек. Но по-добре да се избира между двама много добри лекари отколкото нещо друго :). Но пък двамата предлагат различни лечения(интерферона Митова го е предложила всъщност), а ние няма как да знаем кое е по-доброто. И оттук идва май основния проблем - трябва да се прави избор на сляпо за нещо толкова важно.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #37 -: Май 13, 2011, 13:59:50 »
Никой лекар не може да прогнозира изхода от едно интерфероново лечение при хепатит Б. Понякога има обратен ефект. Тук всичко опира по късмета. Решението в крайна сметка е ваше.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #38 -: Май 24, 2011, 10:20:45 »
Резултатът от биопсията е цироза 2ра степен.
Петя, сигурна ли си, че става въпрос за цироза. Да не си искала да напишеш "фиброза", и да си се объркала с "цироза". Защото от това каква е фиброзата в момента зависи в голяма степен решението какво да направите. Ако уточниш какво си имала предвид, ще мога да кажа по-конкретно какво мисля по различните опции за лечение.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен petyaKalcheva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #39 -: Май 25, 2011, 00:28:20 »
Радо, здравей!

Записвам всичко, което пише в епикризата:
Представителна чернодробна биопсия с наличие на мерено изразен фокален, перипортален пограничен хепатит - А(2), както и умерено изразен лимфоиден възпалителен инфилтрат засягащ някои портални пространства - D(2). Конфлуентни некрози липсват - B(0), но се срещат над 3.некроинфламоторни фокуса на зрително поле - C(2), както и хепатоцити балонна дегенерация и единични апоптозни телца. Стеатозата изобщо липсва, а повече портални зони са с разширена фиброза, но без образуване на фиброзни стени. Фиброза - 2. METAVIR A1 F1, mHAI=6, лекхроничен B-вирусен хепатит.

Ние вече попълнихме документите при доктор Балабанска. Надявам се, че ако лечението, което ни назначат не ни хареса ще можем да се откажем преди дори да го започнем. Все пак утре ще запиша час при д-р Антонов и имам намерение да отида с всички резултати от изследванията, за да го попитам на какво мнение е той. Ако няма часове просто ще кисна пред кабинета - може пък да остане време и за мен.
Много ме притеснява факта, че лекарствата не се назначават от човек, а от компютърна програма, която на произволен принцип разпределя пациентите. Има три вариянта, които могат да ти се паднат: Себиво, Виреад или и двете.

Баща ми е с HBeAg - NONREACTIVE, Anti-Hbe - REACTIVE (така го пише в епикризата) и доколкото разбрах от статиите на сайта, ако започне лечение с хапчета - то трябва да ги пие цял живот. А когато попитах Балабанска дали е така, тя отговори, че ще ги пие само 2 години и после, ако не са добри резултатите тогава ги продължава. А почти всички пациенти били с добри резултати в края на двете години. Това не ми звучи много компетентно изказване след прочетеното тук :( Не че си мисля, че след две прочетени статии знам повече от д-р Балабанска, но просто не ми се напасват парчетата от пъзела.

Да кажа и че от 6 месеца, откакто е спрял да пие алкохол и се храни здравословно, чернодробните ензими също са в норми и са много добре за сега.

Аз дори се замислям дали има нужда от лечение при положение, че PCR за HBV-ДНК е 6154 IU/ml., а преди 6 месеца 50 000 к/мл. Виждам, че са в различни мерни единици, но все пак са паднали почти наполовина, ако не греша нещо в сметките.

Хайде стига съм се обяснявала - то няма и какво повече май да кажа.

Лека нощ на всички!

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #40 -: Май 25, 2011, 01:58:27 »
Не знам, трудно ми е да дам еднозначно мнение. Започването на лечение с нуклеозиден аналог има много аспекти и трябва да се премисли добре.
Наистина, в последните месеци доста хора споделиха, че им е предложено да се включат в клиничното изпитване на Себиво и Виреад. Но за да може човек да вземе най-доброто решение за себе си, трябва да вземе предвид не само, че може да е в плацебо групата (и не знам защо всеки от хората, които писаха досега очаква задължително да се падне в групата на лечение с истински медикамент), но и това, че дори и да се лекува с някое от тези лекарства, изпитването ще свърши след 2 години. И въпросът е, какво ще прави човек след това. Баща ти е с HBeAg-отрицателен хепатит Б, което значи, че той влиза в групата пациенти, които, в случай, че започнат лечение с нуклеозиден аналог, би трябвало да се лекуват поне 5 години, за да се очаква да се повлияят добре и лечението да има някакъв ефект върху тях в дългосрочен план. Да не говорим, че всъщност препоръката за такива пациенти, е те да се лекуват с нуклеозиден аналог доживот.
Затова, помислете си върху въпроса, какво ще прави баща ти след като 2-те години минат. И също, попитайте дали на хората в плацебо групата се предлагат безплатно истински лекарства след края на клиничното изпитване.
Също и не разбрах, какво значи "продължава лечението след 2-те години, ако резултатите му са добри". Това означава, че клиничното изпитване ще продължи за тези пациенти, или не? Аз поне досега бях останал с впечатление, че то ще трае само 2 години и няма опция да бъде удължено.

Поздрави,
Радо

Неактивен petyaKalcheva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #41 -: Май 25, 2011, 06:48:56 »
Само две години ще трае. Не съм се изразила правилно, но май съм искала да кажа, че ако са добри резултатите, а вируса не се е изчистил се продължава. Баща ми не е мислил за този варинт, тъй като Балабанска бе доста убедителна, че до там няма да се стигне.
Попитах я и за плацебо групата и тя каза, че лекарствата ще са истински...дали може да се вярва на това, не зная.

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #42 -: Май 25, 2011, 09:28:19 »
Попитах я и за плацебо групата и тя каза, че лекарствата ще са истински...дали може да се вярва на това, не зная.
Може в този случай да е така. Аз пак се опитах да намеря информация за това прословуто клинично изпитване на официалния сайт: www.clinicaltrials.gov но нищо не намерих. Явно ще трябва да се разпитват максимално детайлно лекуващите лекари, които набират доброволци. Според мен, за да можете да вземете решение за баща ти, трябва да си подготвиш въпроси, и да отидеш да се видиш с д-р Балабанска (или пък да и пишеш имейл), за да можеш да научиш наистина всички подробности.

Поздрави,
Радо

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 342
  • "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #43 -: Май 25, 2011, 10:05:06 »
Здравей,Петя на мен също ми предлагаха такова лечение,което аз не приех.Условието беше да ми ги дават две години от тях и след това да кандидатствам пред здравната каса за още три години та общо пет.Аз също съм с отрицателен Б хепатит и ще трябва ако ги започна да ги вземам до живот така,че дори тези пет години са недостатъчни за пациенти като нас.Моето мнение и съвет е да помислите добре над това предложение и тогава да го приемете.

Неактивен petyaKalcheva

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #44 -: Юни 04, 2011, 16:12:12 »
Здравейте!

Ние още преди две седмици и повече подписахме документите за лечението.

Хубавите новини са, че в четвъртък ходих при доц. Антонов и той каза, че според него няма нужда от лчение и че той би изчакал, за да види как ще се развият нещата. Каза, че за него баща ми е здрав и че изследванията са му много добри. Единственият показател, според който баща ми би могъл да реши, че има нужда да се лекува е ПСР. Над 2000 IU/ml. подлежат на лечение, а той е с 6154 IU/ml. И още каза, че за лечение с ентерферон и дума не може да става. Обясни ми и защо, но не искам да казвам, че да не се объркам с понятията и да объркам после още някого.

Сега обаче трябва да видим какво ще правим с нещата при д-р. Балабанска. Доц. Антонов каза, че е много вероятно да не е одобрен поради ниските стойности на чернодробните ензими. Звъним на д-р. Балабанска от сряда, но не вдига. Ще видим какво ще стане и какво ще реши в крайна сметка баща ми.

Много ви благодаря, че ви има! Ако го нямаше този сайт и хората, които пишат тук, не мога да си представя колко погрешни стъпки щяхме да предприемем. Мненията на всички ни бяха от полза до сега. Надявам се и занапред :)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007