Автор Тема:  Здравейте  (Прочетена 952 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен truelife

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте
« -: Ноември 18, 2010, 10:49:39 »
Здравейте, да разкажа и малко за себе си. на 27-ми август ми откриха Остър вирусен хепатит - тип А и оттогава досега се лекувам. Доста бях надвишил ензими и билирубин, но в момента леко по-леко спадат. Пих карсил в Инфекциозна болница, а след като ме изписаха на 15-тия ден ми предписаха легалон, защото от карсила много пъпки ми излезнаха. От 10 септември пия легалон, но все още изпитвам тежест вдясно, ходих на ехограф и доктора каза, че все още има инфекция на черния дроб и ми предписа и трансметил. Питам се могат ли и двете да се комбинират - Легалон + Трансметил. Легалона го пия 2 пъти дневно по 1 таблетка, а трансметила 1 таблетка дневно.
Нека здравето бъде с вас :) :congrats:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2010, 12:29:45 »
Здравей и добре дошъл във форума.
Относно комбинирането на два хепатопротектора, не съм чувал това да е проблем. Но за да си сигурен, довери се на лекаря си, или потърси второ лекарско мнение.
Само да уточня, че дори и без да пиеш никакъв хепатопротектор, ще се излекуваш със сигурност до няколко месеца. Хепатит А не хронифицира и организма го изчиства напълно.
Все пак, с помощта на хепатопротекторите можеш да помогнеш на черния си дроб при възстановяването му. Хубаво е и да спазваш някакъв хранителен режим, без да влизаш в крайности.
А това, което доктора може да види на ехограф е дали черния дроб ти е увеличен (макар че това може да се установи и с пипане), както и да открие дали имаш стеатоза или някакво доста сериозно увреждане на черния дроб (което не е твоя случай). Така, че трудно мога да приема насериозно, че лекар може да ти погледне черния дроб на ехограф и да ти каже, че острия хепатит А, който караш все още бил инфектирал черния ти дроб. Тези неща се установяват с изследвания, не с ехограф.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007