Автор Тема:  Здравейте!  (Прочетена 1891 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен The Astronette

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте!
« -: Ноември 25, 2010, 22:22:20 »
Здравейте!
Лятото при тестване в анонимните кабинети открих, че съм С-позитивна с генотип 3. За щастие, имам мой близък човек, който премина успешно през лечение и ме окуражава и напътства по стъпките към него. Започнах да действам активно по въпроса през септември и сега съм почти на финалната бюрократична права към подаването на протколите за одобрение в РЗОК.
Влязох във форума, за да споделя това, което преживях последните няколко дни в тичане и чакане между "Токуда", личния ми лекар, лабораторията и РЗОК (там преживях чакането, разбира се:).  Надявам се така да спестя време и нерви на тези, на които това им предстои.
Очевидно процедурите се променят непрекъснато и дори да имаш всичката информация, здравната система винаги има с какво да те изненада...
Прочетох правилата на форума и сега се чудя дали да започна нова тема или да отговаря на вече започнатата "Протоколът е готов. Какво да направя сега?". Затова бих искала да помоля модераторите да ме посъветват къде да споделя информацията, която имам. Благодаря Ви предварително и успех на всички!
Pain is a part of the process of revelation.

Неактивен ivka81

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 608
  • генотип 1b
    • Профил
Re: Здравейте!
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2010, 23:07:10 »
Добре дошла от мен! Браво з атова че си задействала колелото веднага и си започнала стъпките към заветния финал -УТРЕПАН ГАДЕН ВИРУС!  :smile: :wink3: Аз  мисля че за сега си добре тук,споделяй какво става,а като започнеш лечението веднага се мятай при нас дето сме НА ЛЕЧЕНИЕ!

Късмет в борбата!

Ивето

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа....

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2010, 09:41:16 »
Здравей и добре дошла във форума!
Можеш да споделиш своя опит в подготовката на документите за кандидатстване за лечение в НЗОК в темата във форума: Как да се лекувам? Системата за лечение на хронични вирусни хепатити в България.
Но все пак, първо прегледай статията на нашия сайт, за да видиш дали всичко е описано в нея. Ако има неща, с които може да се допълни статията, ще я допълним с информацията, която имаш.
Разбира се, можеш да споделиш своя опит в темата във форума, дори и всичко вече да е описано. Хората, които я четат след това със сигурност ще искат да прочетат и повече мнения и споделен опит и от други хора.
Не забравяй да прочетеш темата за аванса от време, който да си оставиш след като ти издадат протоколите, за да си спестиш неприятности по време на лечението: Осигуряване на изкуствена "дупка" от време преди започване на лечение.
А в разделът "Предстои ми лечение" ще намериш много полезна информация за това какво представлява лечението и какво да очакваш от него, както и какви изследвания да си направиш преди започването му.
Пожелавам ти кратко чакане за издаването на протоколите и успешно лечение!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен The Astronette

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2010, 20:20:17 »
Благодаря за привествията!
Честно казано днес, когато подадох окончателно документите, направо не можах да повярвам, че успях да се справя с бюрокрацията.
Инструкциите по всички сайтове на здравни институции, а и в самите тях на място, е безкрайно неясна и объркана. Мисля, че без напътствията на човек, минал през филма и форуми като този, можеш да се забъркаш в доста сериозна хартиена драма.

Пуснах информацията от мен в темата "Как да се лекувам?..."
Надявам се да е полезна, защото чакането и връщането за документи, докуменчета и какви ли не заверки може да е доста обезкуражаващо.
Pain is a part of the process of revelation.

Неактивен sunshine

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 710
  • генотип 3
    • Профил
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2010, 20:24:10 »
Здравей, астронавтке, и добре дошла във форума!

Поздравления за първия успешен сблъсък с нашата мила здравна каса.  :clap3:

Давай смело напред и въобще не се притеснявай да изливаш тук мъката, яда и недоуменията, които със сигурност ще възникат по трасето.

Стискам палци скоро да се похвалиш с одобрен протокол!
 :flowers:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007