Автор Тема:  Дали е възможно чрез одраскване от котка да заразиш друг човек?!  (Прочетена 12249 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 389
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте !  ;)
Понеже имам котка и като си играя с нея ме драска и се случва да ми текне кръв.Еми после като одраска някой друг и на него до кръв?!!Какво става, възможно ли е така да го заразя??  ???
Знам че от ухапване от комар не може, защото количеството е много малко, но и при котката ли стои така въпроса?!
Какво мислите?
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Не мога да отговоря на въпроса ти, но се замислих какви ли не неща минават през главата на човек като разбере,че има хроничен хепатит.
Предполагам, че вероятността е малка.
Миглена :D
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 389
    • Профил
Цитат
...но се замислих какви ли не неща минават през главата на човек като разбере,че има хроничен хепатит.
Tака е!  :D
От "съображения за сигурност" е  ;D
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Според мен, може да стане заразяване по този начин, поне на теория.
Схемата на заразяването е същата като при маникюрист или при използване на обща четка за зъби или самобръсначка.
При тях се предполага, че може да стане заразяване ако е останала кръв например по четката за зъби от заразения, и след това друг използва този предмет и тази кръв влезе в съприкосновение с някаква рана, която той има.
С котката се получава нещо подобно, тя те надрасква и по ноктите и остава кръв от теб, след това със същите тези нокти одрасква друг човек и директно твоята кръв получава допирна точка с кръвния поток на другия човек.
Не знам какво количество кръв се приема за минимално, но ако го сравним с количеството, което би се задържало на една четка за зъби, то явно не трябва да е много.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Smurfieta

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 57
  • Save Animals - Save The Planet
    • Профил
    • love techno - my page
  • Вид лечение: Не е провеждано
това с котката е мн кофти...чак сега го осъзнах и аз имам 2 котки...и какво да направя ..да не ги докосвам вече ли..винаги може да ме одраскат..дори случайно.. ??? и така ако заразя приятеля си...?  ако не е станоло по полов път казвате ,че може така да стане ???
Make love, not war!

Неактивен niki

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 95
    • Профил
И аз съм на мнение че заразяване по този начин е напълно възможно. Веднага правя аналогия с бръснарските ножчета, които както е известно са един от факторите на които трябва да се обърне внимание за предпазване на околните (а именно да не се споделят). Механизмът ще е съшия. Дори ми се струва че при котките опасността ще е по-реална, тъй като почти винаги играта с коте завършва с драскотини по ръцете и има директен контакт с кръвта, докато с бръснарско ножче невинаги се порязваме  :-\

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
 И аз съм любител на котки и мисля че е напълно възможно предаване по този начин. И просто всеки път си го помислям и изтръпвам като ме одраска някоя от котките. Не съм чел никъде нищо, но това че не е документирано не означава, че не е възможно!

Само да спомена това лично съм го обмислял като сериозен вариант да съм се разболял, но не съм го споделял защото никой няма да ме вземе на сериозно. Все пак в нашето семейство винаги сме имали по 2-3 котки....

• Профил
    • My Home Page
Само да добавя, че вируса може да издържи минимум 16 часа извън тялото на човека, а дори в някои случаи и 4 дни, но не повече. Ето информация за проведеното изследване, което е установило тези цифри: How Long Does HCV Live on Surfaces?
Цитат
How Long Does HCV Live on Surfaces?
...
The authors of this study concluded that infectivity studies in a chimpanzee suggest that HCV may survive on environmental surfaces at room temperature for at least 16 hours but not longer than 4 days. The potential for HCV to survive in the environment re-emphasizes the importance of cleaning and disinfection procedures, safe therapeutic injection practices, and harm reduction counseling and services for injection drug users.
Така, че това си е съвсем възможен начин, след като имаме контакт кръв-кръв във времето преди вируса да е загинал.
Същият проблем в най-голяма степен остава да стои при зъболекарите и дезинфекцията преди следващия пациент да седне на зъболекарския стол.

Поздрави,
Радо

Неактивен kelly

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 124
    • Профил
Котешко одраскване
« Отговор #8 -: Юли 10, 2008, 08:34:46 »
Интересувам се дали можеш да се заразиш с Хепатит В чрез одраскване от котка?
Съобщение от администраторите: Достъпът на този потребител до форума е забранен, поради некоректно поведение!
За повече информация: http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1316.0

• Профил
    • My Home Page
Re: Котешко одраскване
« Отговор #9 -: Юли 10, 2008, 10:23:40 »
Интересувам се дали можеш да се заразиш с Хепатит В чрез одраскване от котка?
При хепатит B заразяването чрез одраскване би могло да стане по подобен начин, както и при хепатит C. Така, че поне според мен отговора също е - да, възможно е да се заразиш, ако котката пренесе кръвта на заразен и те одраска до кръв, и то преди вируса да е умрял.

Поздрави,
Радо

Неактивен kelly

• Немедицинско лице
    • Профил
Може-би притесненията ми са неоснователни, но от котетата ми цялата съм в белези от одраскване и ухапване.
Основно аз си играя с тях и се питам дали е опасно да се заразя повторно със собствената си кръв и да се получи по-голямо активиране на Хепатита?!?
Съобщение от администраторите: Достъпът на този потребител до форума е забранен, поради некоректно поведение!

• Профил
    • My Home Page
Не, опасност за теб няма, можеш да се заразяваш отново със собствената си кръв, и това не може да ти влоши състоянието /поне според моето непрофесионално мнение/. Проблемът е за околните, ако котките си играят с теб и те одраскват, то трябва да си внимателна, и да се опиташ да не застрашиш околните. Котките, които често те драскат, не трябва да си играят с други хора, които биха могли да надраскат и съответно да заразят.

Поздрави,
Радо

Неактивен kelly

• Немедицинско лице
    • Профил
Те си играят на двора и обикновено никой друг не им обръща внимание. Те са малки котенца. И си мислех, че съм се самозаразила отново.
Означава ли това, че ако моята кръв се смеси с кръвта на друг болен от Хепатит Б няма да се заразя повторно и да се стигне до усложнения?

• Профил
    • My Home Page
Ако кръвта ти се смеси със заразената кръв на друг човек, е трудно да се каже какво ще стане. Може този човек да има хепатит C например, или пък СПИН. Тогава и ти би могла да се заразиш. Ако другия човек има хепатит B, тогава не знам дали би имало разлика. Знае се, че хепатит B има няколко генотипа, но засега не е установена сериозна разлика между тях.
Но според мен, не това е най-важното - не е важно дали, кой, и от какво би могъл да бъде болен, някой който ще си играе с котенцата. По-важното е ти да не допускаш те да те драскат, или ако го правят, тогава единствено ти да имаш достъп до тях.

Поздрави,
Радо

Неактивен kelly

• Немедицинско лице
    • Профил
Аз имам чувството, че съм се заразила отново със собствената си кръв от одраскванията на котета, защото напоследък сякаш вирусът ми се обостря. Мога ли в такъв случай да си сложа HBIG? Четох някъде, че може да се поставя на заразени лица. Дали наистина е така и защо тогава не го слагат на хроничните носители за подсилване на имунната им система? Или го слагат, а аз не знам?

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007