Автор Тема:  За хормоните TSH  (Прочетена 16549 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
За хормоните TSH
« -: Декември 05, 2007, 17:23:41 »
Здравейте!
Днес най-накрая се добрах до ендокринолог.
Резултатите на стойностите на ТSH са ми от юни месец и показателите са 5.5, което е извън нормата. Завишени стойности, с две думи. Както знаете това не е много добре, но спеца ми обясни, че спокойно мога да започна лечение-мъчение, защото не е толкова страшно.
Каза същто, че хормоните може да са се завишили в следствие на неодпочиналост по време на предоставянето на кръвта, ако ме разбирате. Нещо в последно време не мога да се концентрирам и дори сега забелязвам, че правя доста странни и неподредени изказвания. Дано ме разбирате. Значи спеца ми обясни още, че ако човек си сменя ритъма на живот от дневен на нощен например, също могат да се нарушат стойностите на ТSH.
Значи от това, което ми каза ендокриноложката, за мен стана ясно, че е важно да си добре отпочинал преди да тръгнеш да даваш кръвчица за анализи на хормоните ти, защото те(хормоните) явно се влияят от много фактори свързани с моментното състояние на организма. Тук трябва да допълня, че всичко това може и да не е точно така. Всеки трябва да се информира за тези неща лично със специалист.
Това е!
Някой ако има нещо да добави, нека го направи!
Поздрави на всички!
« Последна редакция: Декември 07, 2007, 12:08:50 от nevron »
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: За хормоните TSH
« Отговор #1 -: Декември 07, 2007, 10:19:03 »
Здравей,
Oзначението на изследването е TSH. Малко повече информация за него може да се види тук.
Явно наистина обаче резултатите могат да се повлияят от различни допълнителни фактори, ето извадка от горния линк, в който говорят точно за това:

Цитат
TSH - The Test
...
Is there anything else I should know?

Many medications — including aspirin and thyroid-hormone replacement therapy — may affect thyroid gland function test results, so tell your doctor about any drugs you are taking.

When your doctor adjusts your dose of thyroid hormone, it is important to wait at least one to two months before you check your TSH again so that your new dose can have its full effect.

Extreme stress and acute illness may also affect TSH test results, and results may be low during the first trimester of pregnancy.

Превода на горния абзац:
Много лекарства, включително аспирин, както и използване на лекарства, които са за изкуствено поддържане на функциите на щитовидната жлеза - могат да окажат влияние върху резултатите от това изследване, затова винаги информирайте вашия лекар за всички лекарства, които приемате в момента.
Ако приемате лекарства за поддържане на функциите на щитовидната жлеза и лекаря промени дозата, то изчакайте поне два месеца преди да си направите ново изследване, за да може въздействието на лекарството да се отрази на резултатите от изследването.

Големия стрес или пък протичаща настинка в момента, също могат също да окажат влияние на резултатите от TSH изследването. Нивото на TSH може да бъде по-ниско от нормалното и през първите 12 седмици на бременността.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Декември 07, 2007, 10:33:04 от Radoslav Rusinov »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007