Автор Тема:  ПСР - положителен  (Прочетена 1434 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alexandar

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
ПСР - положителен
« -: Декември 15, 2010, 22:31:44 »
Здравейте, стартирах лечението си през август с резултат от ПСР 135 000 /5.1 log 10 IU/ ml. На 3-я месец резултата ми е 2528 / 3.4 log 10 IU/ ml и последните ми биохимични изследвания са АСАТ - 106, АЛАТ - 100, ГГТ - 137, АФ - 144 Ul. Според доктора, който ме проследява не се повлиявам от лечението и трябва да го прекратя, защото ПСР не е в референтната граница, която би трябвало да бъде 100 пъти по - ниска и заради високите ензими. Възможно ли е ензимите да са ми високи от тежка физическа работа и ако спра лечението какви са алтернативите.

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 219
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: ПСР - положителен
« Отговор #1 -: Декември 16, 2010, 08:24:14 »
Alexander,

Не са ти обяснили правилно: според ПСР от третия месец се вижда че вирусния товар е спаднал спрямо стартовия, което означава че се повлияваш от терапията. Имаш по-бавен отговор, когато се прилага  по-дълго лечение от обичайното прието в БГ за генотип 1, т.е. 72 седмици. НЗОК заплаща лекарства само за 48 седмици, и само в случаите когато е гарантиран успех след 48 седм. В момента нямаш такава гаранция, защото спадът на вирусния товар явно не достаъчен за да ти продължат лечението. В твоя случай НЗОК няма да отпусне лекарства за вторите 6 месеца, за което искрено съжалявам. 

Енизимите също нямат нищо общо с вирусния товар, по скоро високите им нива показват страданията на черния ти дроб. Обикновено спадат към края на лечението или след него.

А физическото натоварване няма как да ти повлияе добре, има доста хора във форума отказали спорта по време на лечение.

Така или иначе трябва да продължиш лечението си до 6 месеца. Ако можеш да прежалиш 150лв. защо  не пуснеш ПСР и след 20-та инжекция, който може и да излезе отрицателен?  Дай боже!  Тогава имаш шанс НЗОК да одобри протокола за следващите 6 месеца.

Успех!

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: ПСР - положителен
« Отговор #2 -: Декември 16, 2010, 08:58:45 »
Александър,
непременно си пусни ПСР на 20 седмица.
Има шанс да ти отпуснат лечение за вторите 6 месеца, ако тогава товарът ти е нула.
Знам за два такива случая.
Разбира се, възможността да направиш релапс след 48 седмично лечение е голяма. Тоест, тук нещата опират и до твоята лична преценка  но ще разсъждаваш след ПС на 20 седмица, така или иначе.

Дани
Hang in there.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007