Автор Тема:  Уплашена съм  (Прочетена 1366 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Neshka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Уплашена съм
« -: Декември 30, 2010, 16:04:59 »
Здравейте на всички във форума!
До преди два дни дори не знаех, че съществува. Бременна съм в 14 седмица и при рутинните изследвания ми откриха положителен австралийски антиген.Повторих резултата и отново е положителен.Направих си тестване анти-НВЕ (+) и НВЕАг(-).
Гинекологът ми е в почивка и не знам към кого да се обърна да ми разчете резултата. Това ми е втора бременност и при първата не съм го имала този хепатит. Направихме тест и на съпруга ми, слава богу е отрицателен за австралийски антиген.
Страхувам се за бебето си, както и не знам дали е нужно да ваксинирам дъщеря ми, която е на 5 години.
Моля , ако знаете някой лекар специалист ,който работи и утре 31.12.2010 да ми кажете.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Януари 16, 2011, 10:22:36 от Радослав Русинов »

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: уплашна съм
« Отговор #1 -: Декември 30, 2010, 17:32:07 »
Здравей,
дори и да работи някой утре (което много ме съмнява), предстоят ти още изследвания, които ще отнемат време, така че наистина няма значение дали ще отидеш на лекар утре или след 3.01.

Можеш да си спокойна за дъщеря си. Щом като не си го имала при бремеността с нея, значи за нея е било необходимо само да бъде ваксинирана срещу хепатит Б, което е в задължителните имунизации и се прави на всички новородени след 92 година.

Какво ще предприемеш по отношение на бебето, с което си бременна сега (има вариант да се постави една допълнителна ваксина) зависи от вирусното ти натоварване.

Съветвам те да се успокоиш, да оставиш хепатита на изчакване до 3.01. и да си посрещнете новата година както си му е редът. Нищо фатално няма - не си първата бременна с положителен резултат, а и имаш огромното предимство да го знаеш. Ще се изследваш, ще вземеш мерки и всичко ще е ОК.

Весели празници и кураж.

Дани
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Уплашена съм
« Отговор #2 -: Януари 16, 2011, 10:29:43 »
Здравей, Нешка!
Важно е още по време на бременността да се насочиш към лекар-специалист в областта на вирусните хепатити. Той ще ти направи всички невобходими изследвания и ще ти даде съвет как да постъпиш. Междувременно можеш да се информираш детайлно за всички въпроси, които те притесняват от тази статия на нашия сайт: Хепатит B и бременност.
Дъщеря ти със сигурност е ваксинирана, но българските специалисти препоръчват перидично проверка на нивото на антителата и в случай, че те са спаданли под минимума, да се направи реваксинация с бустерна доза. Според американските специалисти пък няма нужда от такава реваксинация, след като веднъж има изграден имунитет вследствие на първата ваксинация. Това са двете гледни точни по темата. В статията, към която ти пуснах линк по-горе ще намериш подробности и за двете гледни точки, както и информация за това какви изследвания трябва да пуснеш да дъщеря си и какво представлява бустерната доза.
Ако имаш въпроси, не се притеснявай да питаш!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007