Автор Тема:  Потвърдителен кофти резултат...след края на терапията ми  (Прочетена 6682 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 76
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
е, вече мога да заплача искрено и лично. не е грешка, мили хора.
адски ми е тъпо и тъжно. ама адски.

2-ри потвърдителен резултат от 05.01.2011 - 10 200 000 IU/ml

1-ви резултат след края на терапията от    08.11.2010 - 13 500 000  IU/ ml
на 3-ти месец от терапията- вирусът не се засичаше

старт на терапията - 2 900 000 IU/ ml

ето какво още ми е интересно и странно...при такъв шокиращ релапс защо са толкова спокойни ензимите..някой има ли идея защо?

АсАТ - 22.13 IU/ ml
АлАТ - 25.17 IU/ ml
Гама - 27.60 IU/ ml

« Последна редакция: Януари 11, 2011, 19:45:10 от Мери_ »

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C

ето какво още ми е интересно и странно...при такава шокиращ релапс защо са толкова спокойни ензимите..някой има ли идея защо?

Например защото дробът ти си е почивал девет месеца по време на терапията.

Дани
Hang in there.

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: Успешнo
И аз се чудя и нямам обяснение??? :shocked1: Хайде хепатит Б казват, че е непредсказуем, но при С??? Някъде има грешка според мен. Лекарите какво обясняват?
Виж, не се отчайвай. Ще изчакаш определено време и отново ще пробваш. Винаги има надежда.

Неактивен qiqi

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 845
    • Профил
Страшно много съжалявам за този резултат,като знам какво ни коства.
Надявам се да е някаква грешка.

Неактивен pamche

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 980
    • Профил
съжалявам че така е станало , нямам обяснение ... наистина шокиращо ... пожелавам ти психически да го превъзмогнеш и втория път да е успешно лечението.

Успех.

ПС

тези ПСР са след лечението веднага ли или 6 месеца след него?
Известен с това , че не е известен !

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
Шокиращ резултат за хепатит С след лечение. Искрено ти съчувствам.
Надявам се скоро да се включи и третия препарат за лечение и тогава края да е успешен.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил

и двата резултата са след завършено лечение- първия е месец след края, а втория- на трети месец. очевидно е, че не може да е грешка, макар да има разминаване от около 3 млн.

Неактивен Аника

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
Мила, каквото и да ти кажа, знам че няма да ти помогне :(
Просто шамара наистина е огромен, но все пак дроба ти е починал малко, т.е. надявам се.
От сърце ти желая следващото ти лечение да разкара гадината ЗАВИНАГИ!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 302
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
Здравей Деси , аз много добре мога да разбера колко ти е тъпо и ти е тъжно в момента, защото преживях нещо сходно, но ще го преодолееш и ти сред време.  Наистина не е обичаен твоя случай,  но  и в моя случай терапията ми след 6 месеца интерферон завърши (макар и преждевременно)  с вирус около 1 200 000 UI/ml, като някъде в средата и беше паднал до 40 000, но пък никога не съм видяла сакралното „не се открива”, така че със сигурност твоето разочарование е много по-голямо.
Отговорът на лекарката ми беше,  че явно интерферонът просто не ми действа, или в определен момент е спрял да ми действа - дори и намаляването на вирусът не било сигурно дали е от лечението или си е обичайно вариране на натоварването, което се случвало и без лечение . Лично за себе си си дадох обяснение, след доста четене на статии за хепатита, че организмът ми е започнал да произвежда антитела срещу интерферона, които са блокирали действието му защото  го е възприел за „враг”. Мисля че интерферонът принципно винаги убива този вирус, стига нещо да не му попречи да го направи.
Другото обяснение което ми хрумва в момента е, че може би и вирусът на хепатита също мутира, както грипните на които след време определени антибиотици спират да им действат, и  в случая  - интерферона, но това са си мои свободни интерпретации... Стеатозата също била фактор намаляващ ефекта на лечението...
Надявах се (и все още се надявам ...). че лекарите ще съсредоточат изследванията си върху въпроса защо не действа интерферонът в случаите, когато не действа, за да може да се елиминират тези фактори. За сега явно обаче медицината не е намерила обяснението.
При всички случаи обаче тези показатели на чернодробните ти ензими трябва да те радват много. Изглежда че по същата необяснима причина по която интерферонът не ти действа, така и вирусът няма особено вредно въздействие върху теб, или най-малкото  дори тези 3 месеца без присъствието му на били достатъчни на черния ти дроб да се възстанови в нормалното си състояние е и да те върне много напред в увреждането.  Показателите са ти перфектни, като на здрав човек, не прочетох никъде какви са ти били резултатите от биопсията, но ако са добри определно мисля, че  е по-добре да почакаш включването на трети компонет към терапията преди повторно лечение

ПС: Да се допълня: много пъти ми повториха, вкл. и днес че големината на вирусното натоварване няма особена връзка с интензитета и степента на увреждане на дроба, ако това ще те успокои поне малко.

Неактивен Panzer

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 134
  • ...лошо момче...
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Честно да кажа,нямам думи, наистина е кофти работата--аз именно за това се притеснявам относно ПСР-а на 6-тия след лечението

Навремето имах едни познати--лекуваха се 2001,2002,впоследствие се оказа че С-то им е регенерирало(не знам дали това е точния термин,наистина не знам ,
Пък и да ли е вярно въобще --понятие си нямам

аз може би и затова толкова дълго време се отказвах да започна лечение

Слушай--след като не ти е отключило страхотни странични ефекти ,Може би е добре пак след време да се пробваш?
HCV genotype -1+3

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил
Buba, благодаря ти! наистина си искренна и знам, че имаш право. за щастие дори и биопсията през 2009 показа, че нямам никакво увреждане и беше цяло чудо, че въобще ми отпуснаха терапията- според мен беше по милост заради това, че бях с малко дете...но, както и да е. остава ми наистина да чакам и с още по-голяма доза ТЪРПЕНИЕ.

задавам си въпроса дали и при евентуална втора терапия бих имала успех, но съм наясно че няма кой да ми даде гаранции. аз също съм чувала, че вирусът мутира. веднъж при проф. Чернев имаше студентки с дисертация- Мутации при хепатит С- явно се готвеха за нея. беше ми много интересно, но нямаше как да чуя нещо съществено.

е, имам цялото време да чета още по-надълбоко тепърва.

аз също съжалявам, че и при теб се е получило неуспешно лечение. надявам се, че вирусът не ти пречи поне.
дай Боже да не са далечни дните когато лечението ще е по-леко и без задължителния итерферон!

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил
Panzer, доста хора ми казаха- споко, на втория път ще успееш.

но в мен има дълбоки съмнения ДАЛИ въобще ще ми отпуснат втора терапия с другите иначе  добри резултати, като се има предвид колко други хора с по-съществени усложнения чакат.

в четвъртък съм на консултация при проф. Чернев. надявам се поне това да ми се изясни като евентуална тенденция...

на теб ти стискам палци да имащ ГОЛЯМ МИНУС! успех!

Неактивен Panzer

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 134
  • ...лошо момче...
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Какви хора,какви усложнения --та ти си на 11,5 милиона репликация,мисля че няма да имаш проблеми с протоколите ,просто трябва да мине малко време , че наистина организма се натоварва
HCV genotype -1+3

Неактивен rosica

• Немедицинско лице
  • Публикации: 62
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Деси,съжалявам за неуспеха,но можеш да повториш лечението след 3 години и да е успешно.
 АЗ също направих релапс веднага,но ензимите бчха започнали да се покачват.За 3 год  езимите ми бяха 30 за ас,ат и 40 за алат.Полза от лечението ти е имало.
   ТЪРПЕНИЕ И ВЯРА В ДОБРИЯТ РЕЗУЛТАТ!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей, Деси!

Съжалявам за резултата от лечението, но не бива да губиш надежда и да се отчайваш. Има още доста варианти пред теб.
Повторно лечение сега, или изчакване да одобрят телапревир и боцепревир, които са показали доста добри резултати при проучванията. На сайта ни има доста информация за тях.
А относно шансовете ти при повторно лечение само с интерферон и рибавирин - може да прочетеш тази статия - Повторно лечение с пегилиран интерферон на пациенти с хепатит С

Поздрави,
Мери
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007