Автор Тема:  След края на шестмесечно лечение на генотип 3  (Прочетена 19781 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен brankox

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 173
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: След края на шестмесечно лечение на генотип 3
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2011, 12:05:59 »
След като тук е за завършили лечение искам да ви питам нещо.Дали след успешно лечение на хепатит С (вирусът да не се открива)продължаваш да бъдеш заразен или неможеш да заразяваш вече.Благодаря за отговора сигурно някъде се е разисквала тази тема но неможах да намеря . :flowers:

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2011, 13:40:57 »
След като тук е за завършили лечение искам да ви питам нещо.Дали след успешно лечение на хепатит С (вирусът да не се открива)продължаваш да бъдеш заразен или неможеш да заразяваш вече.Благодаря за отговора сигурно някъде се е разисквала тази тема но неможах да намеря . :flowers:

Да,заразен си.За съжаление винаги ние,който сме се с хрончни хепатити трябва да сме внимателни,дори и когато си минал успешно лечението.Защото ПСР-а не е  на кота нула,чуствителноста му е 33 IU/mL.
Въпреки,че и аз съм минала успешно лечението,се пазим така както и преди.Четките ни за зъби са отделно,когато ям ябълка примерно не давам на никой,щото ми кървят венците,внимавам и с дребния и т.н.Просто си имам едно на ум.

Неактивен brankox

• Немедицинско лице
  • Публикации: 173
    • Профил
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2011, 14:28:59 »
А ако ПСР - а е абсолютна нула значи не си заразен така ли.

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2011, 15:09:21 »
Няма такъв тест, които да ти отчете абсолютна нула. Затова винаги имаме едно на ум, че може някъде да се спотайва един вирус, който в даден момент може да започне да се размножава.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2011, 16:18:18 »
А ако ПСР - а е абсолютна нула значи не си заразен така ли.

Хубу де,нали точно това ти написах,че не може ПСР-а да е на нула.Чуствителността на теста е различна в различните лаборатории,в една е 33 IU/mL,в друга 25 IU/mL,но не и 0 IU/mL.

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2011, 17:11:06 »
Теди здравей,
 Моето вирусно натоварване на 10 седмица от лечението на хепатита е 25м. ед.
Нито проф. Чернев, нито д-р Цветанска обаче не ми казаха тогава, че този резултат може фактически да се счита за нулев.Обясниха: "много нико вирусно натоварване" и съобщиха количеството на вируса. На изследването ми никъде не пише : "вируса не се открива". Как да си обясня това, според твоите твърдения? Или другата възможност е да се казва точно нивото на вируса /както в моя случай/.

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2011, 17:33:37 »
Руми,щом ти се каже 'вируса не се засича' значи ПСР-а е отчел резултат под 33 IU/mL.Тогава се счита,че си излекуван,но точно за това се правят профилактичните ПСР-и след лечението,щото винаги тези 33 IU/mL могат да станат значително повече или просто да нараснат.

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2011, 17:55:01 »
Теди,
мисля, че ПСР отчита до 5 международни единици.

Ради, арбитрирай, моля.

Дани
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #23 -: Февруари 09, 2011, 18:10:44 »
Не, тестовете за измерване на вирусен товар в България използват ПСР техниката, съответно и за това във форума ПСР е станал синоним на HBV ДНК и на HCV РНК изследването за вирусен товар. В последните години тази техника е подобрена и вече се нарича real-time PCR, но в основата си е същата, просто резултатите стават много по-бързо.
ПСР изследванията в България за HBV и HCV вече са с точност от порядъка на 33 IU/mL (лаборатория "Иван Рилски") и 25 IU/mL (лабораторията на д-р Цветанска).
Отделно има т.нар. TMA изследвания, които са изключително точни (и те са само качествени), като достигат до 5 IU/mL. Мисля, че в България не се правят такива изследвания, или ако се правят, то ще е в някой от центровете за кръвопреливане, макар, че там май само правят серологичните изследвания (anti-HCV, HBsAg, anti-HBc total).
Ако на Руми са и казали, че има ПСР със стойност 25 IU/mL, то това би трябвало да се приеме за отрицателен ПСР, освен ако поради някакъв невероятен късмет, уреда не е отчел точно 25 международни единици, което е изключително малко вероятно.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Rumi_

• Публикации: 1544
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #24 -: Февруари 09, 2011, 18:22:14 »
Точно така пише в официалния документ от лабораторията на д-р Цветанска - 25м. ед.
Както пише Радо в тази лаборатория  това е долната граница на засичане.

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
  • Публикации: 219
    • Профил
« Отговор #25 -: Февруари 25, 2011, 09:02:14 »

2.5 месеца минаха като един дъх, не можах да осъзная кога и как са станали...

Но мога да твърдя, че споменът за лечението за мен е като полузабравен сън и с остатъци  на срам за отвратителното поведение в моментите на безпричинен гняв...

Кръвното се нормализира от само себе си, движи се около 110/70, съответно и количеството кафе консумирано на денонощие се възстанови до обичайното.  :pardon: 

Главоболието типично за интерефероново лечение продълава да присъства в ежедневието ми, по скоро го усещам като напрежение в главата си. Поне веднъж на месец засичам този факт, засега се опитвам да го свържа с МЦ.

Косата - да живеее Свещения Пантогар - живна и бройката на падащите косми за едно рясане спадна дори спрямо същата отпреди лечението. :dance:
Виждам разлика в структурата на косата около 3-4 см от корена, но към краищата си е същата безжизнена и пухеста. Не съм наясно, ако спря да пия Пантогар  дали косата ще започне да пада отново?

Радо, преди време се дискутираше темичка, дали е възможно отново да се заразим от хепатит С от друг генотип. В момента много ме вълнува този въпрос, защото параноята явно няма да ме остави на мира. На маникюр не ходя, но имах операцийка при зъболекар.
Засега е прието, ако на шестия месец се засича вируса, следователно налице е релапс. Но никой не споменавал че изследван повторно за генотип, зада се подтвърди че става въпрос за същия, срещу който вече е водена борба, а не някой "новопридобит". /да му се не види и на този  вирус/
Ако смяташ че дискусията е излишна, можеш да ме препратиш към вече съществуващата темичка :wink3:

Благодаря предварително!

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #26 -: Февруари 25, 2011, 09:20:49 »
Здравей,
Радвам се, че нещата бавно, но сигурно се нормализират при теб! Явно този Пантогар трябва да започнем да го препоръчваме по-често  :smile:

За генотипа - да, човек с хепатит C, излекуван от един генотип, може да се зарази с друг. Мога да ти кажа аз какво направих, постарах се в първите години след лечението да не правя нищо, което да доведе до заразяване, основното беше да не ходя на зъболекар. И си направих ПСР преди първия път, когато отидох на зъболекар. В случая ти вече си отишла на зъболекар, така, че нямаш избор, освен да се надяваш, че не те е заразил. Ако се стигне до релапс, тогава можеш да помислиш и за изследване и на генотипа. Уточнявам, че според мен такова изследване би могло да се обмисли само при релапс и при направена интервенция през първите 6 месеца след лечението, която евентуално би могла да доведе до заразяване.
Но защо трябва да си говорим такива хипотетични неща? Като че ли в последно време форума спомага основно хората да изпадат в параноя и да се побъркват от притеснение за неща, които дори не са се случили.  :pardon:
Вместо да се радваш на безинтерфероновия живот, ти седиш и се притесняваш дали не са те заразили пак с хепатит C, и то точно с някой от другите генотипи, различни от твоя!?

Поздрави,
Радо

Неактивен Аника

• Публикации: 1164
  • генотип 1
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
« Отговор #27 -: Февруари 25, 2011, 09:35:30 »
.... Като че ли в последно време форума спомага основно хората да изпадат в параноя и да се побъркват от притеснение за неща, които дори не са се случили.  :pardon:

Поздрави,
Радо

Ааа, Радо, извинявай, но ако не беше форума параноята щеше да бъде още по-зловеща при повечето от нас :girl_wink:
На мен лично много ми помага тук, всичко и всички!  :love5:

Августина, късмет и здраве, винаги отрицателни ПСР-и и никакви вируси от каквито и да било родове и генотипи  :flowers:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."

Неактивен avgustina09

• Немедицинско лице
  • Публикации: 219
    • Профил
« Отговор #28 -: Февруари 25, 2011, 14:19:52 »
постарах се в първите години след лечението да не правя нищо, което да доведе до заразяване, основното беше да не ходя на зъболекар. И си направих ПСР преди първия път, когато отидох на зъболекар.

:angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3:Ах, колко си прав! къде ми е бил акъла!

Не вярвам да има други глупачки като мен, но все пак...

Обръщам се към всички които още са на лечение: ПРОЧЕТЕТЕ ГОРЕПОСОЧЕНИЯТ  ЦИТАТ!

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #29 -: Февруари 25, 2011, 16:53:59 »
Според мен се притесняваш излишно! Мисля, че шансовете да е станало такова заразяване са много малки!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007