Автор Тема:  Моля за мнение относно резултати  (Прочетена 21070 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bradata

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Моля за мнение относно резултати
« Отговор #30 -: Февруари 14, 2011, 17:08:51 »
Юпииии :dance: Една хубава новина - поне него да не го мисля :clap:

Неактивен bradata

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #31 -: Февруари 23, 2011, 11:03:12 »
Такааа, да взема да докладвам след толкова питания, каква я свършихме :smile: Успешно открихме клиниката (не и платения паркинг, но си намерихме безплатен :girl_wink:), с малко лутане открихме и кабинета на доцента и дори нямаше кой знае колко хора. Въпреки това минахме доооста набързичко и за 5 минути ни изпратиха от кабинета. В резюме - потвърди се това, което знаехме до момента (тоест стара инфекция, неактивна в момента), отхвърли се друго, което уж беше препоръчително (примерно препоръката за поставяна на ваксина за хепатит А при хроничен хепатит Б, доцентът отхвърли категорично, макар и без да обяснява защо). И в крайна сметка това, което ми бяха казали от лабораторията, че не е нужно сега да си правя ПСР тест, защото инфекцията би се активирала (ако реши) едва към края на бременността, също се оказа погрешно, защото докторът изрично поиска да си пусна изследването сега и въз основа на резултатите от него, щяло да се види дали в момента няма да правим нищо и едва година след раждането да се видим и продължим с изследванията или пък ще се наложи медикаментозно лечение от 6-ия месец и съответно забрана за кърмене на бебето. Е, с малко повече късмет хванахме тръгващата си жена от лабораторията и дадох кръв и днес ми излязоха резултатите... С огромно съжаление, обаче, отчитам че май ще е втория вариант, поне съдейки от това:
Цитат
Затова е актуално правилото – да се лекуват само пациентите с активна чернодробна болест. А те отговарят на следните изисквания:

1....

2.  Активно вирусно размножаване – ... а при HBeAg (-) отр. пациенти  HBV ДНК трябва да е над 10 000 copies/ ml (> 2 000 IU/ml).
и от резултатите ми, които са 76 900 копия :sad3: :crying2:

Май ще трябва да тегля заем от банката (поредният...) и да се приготвя за още ходене по мъките :unsure: :sad2:

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #32 -: Февруари 23, 2011, 18:41:36 »
Само не разбрах заем защо ще теглиш?

Дани
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #33 -: Февруари 23, 2011, 20:17:49 »
И аз.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен bradata

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #34 -: Февруари 24, 2011, 14:58:33 »
Такааа, да помисля защо... Както съм писала, опасявам се, да не е втория вариант (лечение от 6-ия месец и пр.) и затова е умуването за заем. Защо ли - защото доцентът няма да дойде до Бургас да ми прави тук консултациите, а едно ходене до София ми излиза 150лв, при това не мисля, че ще се размина с по-малко от няколко; защото лечението не би могло да се проведе, предполагам, в бургаска болница и това пак е ходене до София, а и си е свързано с допълнителни разходи; защото на бебето ще му трябва хепатит Б имуноглобулин, който за мен не е евтин; защото след това вместо безплатната кърма, ще трябват пари за не особено евтиното АМ и разните допълнителни анджаклами, свързани с този начин на хранене; защото при това положение ще се налага по-често проследяване на вирусното натоварване, а то нито се прави в Бургас, нито е евтино, нито има кой да ми го види като специалист тук в Бургас, а това води пак до онези около 900км до София и обратно... И това е ако няма проблеми със здравната каса и лечението е безплатно. А аз за сведение съм безработна от 5 години, с половинката живеем на квартира и плащаме приличен наем, изплащаме и приличен заем към банка, а с една заплатка това си е доста трудна еквилибристика и без хепатит и бебе на път... Например само дотук разходите покрай диагностицирането на този хепатит надхвърлят 600лв, което ми беше бюджета за количка и кошарка, даден от пенсионирани родители за бебето уж.
Та чудно ли ви е още защо си мисля за кредит, ако се стигне до лечение по време на бременността?

Ани

Неактивен Rumi_

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
« Отговор #35 -: Февруари 24, 2011, 16:18:00 »
Да Ани, напълно си права за многото разходи, които ще се наложи да направиш покрай лечението.За нас от провинцията, дори и да сме на работа, дори и да нямаме кредити/това е почти не рално/ ходенето и връщането до/от София е доста неизгодно. Нямаме избор, консултациите по телефона са неефективни.
Все пак лечението  трябва да започне и да се проведе. За всичко се намират  решения, понякога и неочаквани. За това споко и  горе главата! :bravo2:

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #36 -: Февруари 24, 2011, 17:25:26 »
Ани, за тези неща си права, но съм сигурен, че ще се справите!
Ние просто си помислихме, че говориш за някакъв заем, с който ще си плащаш сама лекарствата за лечението, и затова така се зачудихме  :smile:

Имай предвид, че този вирусен товар, който имаш в момента, въпреки, че не те прави неактивен носител, е много нисък. Така, че ако той не нарасне значително в последния триместър на бременността, няма да се наложи да се подлагаш на някакво антивирусно лечение през този период. Тъй като си с HBeAg-отрицателен хепатит Б, той се води по-малко заразен, и имайки предви пак какъв е вирусния ти товар, може би доц. Антонов няма да ти препоръча да сложиш хепатит Б имуноглобулин (HBIG) на бебето, защото ще е излишно. Но все пак, слагайки HBIG в твоя случай (HBeAg-отрицателен хепатит B и нисък вирусен товар), ще можеш да вдигнеш шансовете бебето да не се зарази на 100%.
Така, че може би разходите ти няма да са толкова големи, колкото си мислиш в момента.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Февруари 24, 2011, 17:34:02 от Радослав Русинов »

Неактивен ellena

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 68
    • Профил
« Отговор #37 -: Февруари 24, 2011, 17:48:03 »
Здравей, Ани!
Аз също мисля, че няма да ти се наложи лечение в момента! Аз също съм бременна, вече в 8-ми месец, и моят резултат излезе току-що, 1500 м.ед., т.е. ок 7500 коп. Да, доста по-нисък е от твоя, но си мисля, че все пак попадаме в една и съща графа! Защото аз преди бях с 9500 м.ед., близо 50 000 коп., и също беше достатъчно ниско, за да не се налага лечение! Виж, за имуноглобулина, моята лекарка, д-р Балабанска от Токуда, го препоръчва на всяка цена и аз ще го сложа! А сложиш ли него, няма причина да не кърмиш (още повече с такъв вирусен товар!). В момента струва 221 лв., но не се колебай, защото това е най-доброто, което можеш да направиш в твоя случай!
Стискам палци!

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #38 -: Февруари 24, 2011, 18:09:09 »
Да, така си помислих и аз - че се стягаш да си покриваш сама лечението, защото съм чела за всякакви експерти, които плашат хората "че трябва да си приготвят много пари".

Сега пък си мисля, как ли ще се спретне ЗК да отреагира достатъчно бързо, ако (не дай, Боже) се наложи лечение в последния триместър.

Все пак мисля, че трябва да чуеш мнението на доцента за ПСР и тогава да правиш сметки.

Да, имуноглобулинът е доста пари, но пък не се налага утре да ги даваш.

Дани
Hang in there.

Неактивен bradata

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #39 -: Февруари 25, 2011, 09:16:04 »
Руми, уви за съжаление, ние от прованса (дори и от големите градове) сме ощетени откъм специалисти и всяка консултация ни излиза солено :scream: Ама пусто като няма какво да направим - ще търсим пари и ще ги даваме за пътни, отправяйки разни пожелания на ум към роднините на отговорните за това положение хора :fight2:

Радо, Дани, не помислих, че така сте ме разбрали и затова ми стана чудно на вашето учудване пък :smile: Все пак горещо се надявам засега да не се налага нищо, още повече че половинката има спомени, че цифрата спомената от доцента е доста по-голяма и е била поне в милиони (аз самата само помня, че каза цифра до която няма да се прави нищо в момента, но посмъртно нямам спомен каква е била) и всичките ми опасения и притеснения да са неоснователни. Не, че в бъдеще няма да ми се налагат периодични посещения на столицата за вирусното натоварване и консултации с доктора, но си е друго да знам, че е един вид профилактика и проследяване само (пу-пу - това да си остане само)... Иначе и аз като Дани се замислих как, аджеба, става номерът с безплатното лечение по време на бременност, след като е тромава процедура, изискваща доста бумаги и месеци чакане на становище от здравната каса :sad3: Но дано не се налага да узнавам. Ако не ни мине котка път, в понеделник имаме планове да пътуваме до София за резултатите и за среща с доцента (ако е тук и приема, за което трябва да се чуя пък със сестрата (много лъчезарен човек между другото)) и тогава поне да имаме малко повече яснота за това, което предстои. Интересно ми е, че на доста места (вкл. и тук) четох, че тест за вирусно натоварване се прави и към края на бременността, за да се види дали и как е повлияла тя върху вируса, а доцентът изрично ми каза, че ако сега резултатите ми са под едиколко си копия, то няма да правим нищо и ще се видим една година след раждането :fool2:

Ели,  имуноглобулина мисля да си го набавя и аз когато стане време, за да съм спокойна на 100%, че съм направила всичко за бебчо. Без значение дали ще ми го препоръчват или не - така или иначе може само да помогне, но не и да навреди... На теб ти желая леко и безпроблемно раждане когато му дойде времето и едно здраво бебе със здрава майка :flowers:

Благодаря за стиснатите палци - наистина имам нужда от това :doubleup:

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #40 -: Февруари 25, 2011, 09:26:08 »
Иначе и аз като Дани се замислих как, аджеба, става номерът с безплатното лечение по време на бременност, след като е тромава процедура, изискваща доста бумаги и месеци чакане на становище от здравната каса :sad3: Но дано не се налага да узнавам.
Не разчитай на това! Здравната каса не може да придвижи толкова бързо нещата. Не съм сигурен дали одобряват толкова бързо бременни, които се нуждаят от лечение в последните 3 месеца на бременността. Това може да стане само ако имат специална процедура за това. Аз не знам за такава, но можеш да питаш доц. Антонов, ако искаш.
Но по принцип при това лечение се касае за лечение с нуклеозидния аналог ламивудин (Зефикс), който на месец излиза около 100 лева. Така, че говорим за сума за 3-те месеца от общо около 300 и малко отгоре лева.

Поздрави,
Радо

Неактивен bradata

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #41 -: Февруари 25, 2011, 09:36:32 »
Тоест правилно съм се замислила и съм се усъмнила, че трудно би станал номерът с уж безплатното здравеопазване :angry3: Ако се стигне дотам, няма начин да не се заинтересувам от възможността за лечение по каса, ако е възможно, защото и 300лв са си 300лв и те си се трупкат ли трупкат... Другото, което ме тревожи във връзка с евентуално лечение, е това, което четох за необходимостта от постоянен прием на на дадени медикаменти след като се започнат един път (тези, които се поемат само за 3 години от ЗК засега) - въпросният Зефикс спада ли към тази категория или е по-безобиден като медикамент?

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #42 -: Февруари 25, 2011, 09:47:15 »
Зефикс спада към тях (плаща се от Здравна каса), но не се препоръчва да се приема дългосрочно заради това, че много лесно към него се изгражда лекарствена резистентност. Уточнявам, преди да последва нов въпрос - 3 месеца не е дългосрочен прием, 5 години е дългосрочен прием  :smile:
Зефикса е много добър избор за третия триместър, защото може да свали много бързо вирусния товар, евтин е, и има опит с него при прилагането му на бременни жени, т.е. безопасен е при бременни. При този 3-месечен прием на Зефикс след това той се спира, а не се продължава с него дългосрочно. Целта е само сваляне на вирусния товар преди раждането. Може би след раждането трябва да се продължи още малко, но това ще го каже лекаря.
Когато се видиш с доц. Антонов, го попитай за това дали има схема и възможност тези 3 месеца лечение да минат по Здравна каса.
При този HBeAg-отрицателен хепатит и нисък вирусен товар, който имаш, се чудя защо продължаваме да обсъждаме лечение в последния триместър!? Нали видя в статията, към която ти пуснах линк и по-горе, при какви големи вирусни товари се обмисля лечение.

Поздрави,
Радо

Неактивен bradata

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #43 -: Февруари 25, 2011, 09:55:14 »
Защо ли, защото съм паникьорче и като съм в неизвестност направо се задушавам :ashamed2: Искам да знам предварително почти всеки възможен сценарий, за да съм подготвена психически и да не изпадам в кризи - затова разпитвам за всичко и много благодаря за изчерпателния отговор :love5:

Неактивен bradata

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #44 -: Март 14, 2011, 14:15:11 »
Едно бързо (или не чак толкова бързо) отчетче да спретна. В София такова фиаско щяхме да претърпим...Предварително се бях обадила на сестрата на доцент Антонов, за да  потвърди дали е в страната и дали ще си приема нормално в понеделник (28 февруари), за да отидем при него, да вземем резултатите и да напише заключение и препоръки към АГ доктора ми, след което търчах да взимам билети за влака, че с тези студове и снегове никак не ми се рискуваше да пътуваме с колата пак. Натоварихме се в 5 и нещо сутринта и в 12 и нещо на бегом търчим в клиниката да издирваме доктора, само че сюрпрааайййз - нямало го и нямало да идва, защото се бил поразболял  :error: Ами аз, аджеба, като се мъкна бременна, притеснена, с гадене и 100 болежки и съм дала 100лв за пътни, какво да правя, бре хора???!!! И както ми е ревливо и без това напоследък, елате да видите как се разревах като магаре насред болницата и милото как се чудеше какво да ме прави. Добре поне, че ни насочиха към един друг доцент от екипа (Желев), който все още бил в приемния кабинет, че да му се помолим на него да ни консултира, тъй като за хепатит Б били взаимозаменяеми (според другата сестра на Антонов, която ни посрещна в кабинета и която ни сюрпризира "приятно"). И той не успя да устои на влажния ми поглед и потреперващият комплект от долна устна и брадичка и ни прие, милият. Честно казано, обърна ни много повече внимание от Антонов, изслуша ме и ми огледа доста подробно всички изследвания, обясни ни доста подробно положението, предложи ни направо в клиниката да се даде отново кръв от половинката заради оплесканите в Бургас резултати и лично ни съпроводи до лабораторията, където обясни какво и защо се иска и че пробите всъщност щели да се изследват в друга лаборатория, а оттам щели да ни пратят резултатите по имейл (което стана след около 2 часа още и успяхме да ги видим още във влака, пътувайки обратно). Не поиска да ни вземе и една стотинка, въпреки че нито направлението ми е виждал, нито съм регистрирана при него, нито нищо - евала на такива лекари и дано има повечко такива :clap: Та в крайна сметка пак сме в период на изчакване - до края на 7-ия месец, когато трябва да си направя нов ПСР и ако е зле, тогава ще се полекувам със Зефикс. Не съм го питала дали има схема да се поема от касата или не, но пък и горещо се надявам изобщо да не се наложи да ходя до София т.е. да са ми все още ниски бройките на гадния вирус и да не се налагат някакви специални мерки покрай раждането (е, имуноглобулинът съм твърдо решена да си го набавя и да го сложим на бебо, като се роди). Оттам нататък ще трябва на 6-ия месец след раждането непременно да си пусна ПСР, тъй като тогава бил най-рисковия период при хепатитните майки и да видим какво е положението. Пуснах си преди 3 дни АСАТ и АЛАТ проверовъчно (съответно 16,81 и 18,33) и съм доволна. Снабдих се и с Енжерикс Б за половинката, която се оказа, че все пак не е болна, никога не е била и няма имунитет и скоро ще направим първата доза. Та общо взето това е засега при мен (темата май тотално вече не е за този подфорум :oops:).

Имам питане още едно, за да е пълен спама от моя страна :smile: Какво ви е мнението за доцент Желев? Дали наистина е толкова добър колкото Антонов в диагностиката и лечението на хепатит Б (защото ако е, като че ли предпочитам да ходя по-нататък при него, поради доста по-доброто и задълбочено (спрямо мен) отношение)? Как стои при него въпросът с прегледи по ЗК, записване на часове и пр.?

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007