Автор Тема:  Моля за мнение относно резултати  (Прочетена 22436 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Моля за мнение относно резултати
« Отговор #45 -: Март 14, 2011, 14:33:58 »
Бъди спокойна,д-р Желев е от екипа на доц.Антонов,работят заедно и също е много добър специалист.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #46 -: Март 15, 2011, 00:57:10 »
Здравей,
Можеш да бъде спокойна - доц. Желев е много добър специалист и може да се каже, че специализира точно в областта на хепатит Б. Така, че според мен, няма за какво да се притесняваш.
Пожелавам ти лека бременност и дано не се налага лечение!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #47 -: Март 15, 2011, 10:54:00 »
Желев доцент ли е станал?

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #48 -: Март 15, 2011, 13:11:09 »
Да, доцент е.

Неактивен bradata

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #49 -: Март 15, 2011, 16:08:44 »
Благодаря първо за преместването на темата в наистина по-подходящия вече за това подфорум :girl_wink:

Благодаря ви и за мненията за доцент Желев - действа ми успокояващо да знам, че мога да ходя и при него и да му се доверявам напълно относно преценката му :girl_wink: А нещо относно
Цитат
Как стои при него въпросът с прегледи по ЗК, записване на часове и пр.?
да ми кажете?

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #50 -: Март 16, 2011, 09:32:50 »
Пробвай пак да използваш сестрата на доц. Антонов, г-жа Бонева. Тя би могла да ти каже как стоят нещата с доц. Желев, защото май във форума никой не е давал конкретна информация как стои въпроса с прегледите при него.

Поздрави,
Радо

Неактивен angy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 36
    • Профил
« Отговор #51 -: Март 16, 2011, 12:12:47 »
Първо , здравей и от мен !
Ами резултатът от ПСР теста излиза след 2 седмици някъде , така че ще си попиташ по телефона и после лекарят ще ти каже какво следва.
А за обикалянето из София не се притеснявай, ще се оправите.Ние също сме от провинцията и се оправихме доста бързо.Само че ние до Александровска болница ходим , но съм сигурна , че ще се справите.Като е голям зора , неволята те учи много бързо  :congrats:
И аз наскоро разбрах , че с тези вируси се иска голямо търпение , докато се изясни ситуацията, но тъкмо се калява и търпението на човек !
Стискам ти палци , всичко да е наред и ти пожелавам успех!
Поздрави , Анджи   :flowers:
Истинските неща могат да се видят само с очите на душата !

Неактивен bradata

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #52 -: Юни 29, 2011, 15:28:36 »
Привет отново от моя милост :smile:
Включвам се да докладвам настоящото положение. Бременност - съвсем в началото на 8-ия месец. Рискова и трудна, но поради други заболявания и проблеми (високо кръвно, съмнения за прееклампсия, дископатия). Ежемесечните засечки на АСАТ и АЛАТ са с добри резултати - все са към 18-20 при референтни стойности 40-42. На 10.06 успях да пратя кръвен серум в лабораторията в "СВ. Иван Рилски" за очаквания важен ПСР и най-накрая дългото чакане (поради липса на реактиви в лабораторията :shocked1:) свърши днес и преди 2 часа си получих резултатите. Ами отдъхнах си общо взето, че много се притеснявах да не са скочили бройките на гадното вирусче:
HBV DNA cop                                  86 000 copies/ml
HBV DNA copHBV DNA log             4.9 log 10
HBV DNA logHBV DNA iu                16 000 IU/ml
HBV DNA iuHBV DNA                      4.2 log 10

От четеното и запомненото отпреди, си мисля че резултатите са добри за мен и за бебо, тъй като нивото на вируса ми е ниско (предишните копия бяха 76 900), а и аз съм HBeAg отрицателна, та имам надеждата че с бебо всичко ще е наред и няма да го заразя при раждането :ashamed2:
Лошото е, че въпреки предишното ми желание, май няма да мога да "уредя" бебчо с имуноглобулин, защото така и нямам гаранции от лекарите в моята болница, че ще се сложи след раждането, както аз искам. Моят АГ не знае, 3 пъти обещава да попита някой от неонатолозите дали е запознат и дали би се сложил при наличието му и желание от мощ страна, ама нъцки. Дори да измоля рецепта от някой бургаски гастроентеролог и да успея да събера пари за Хепатект, няма и грам гаранция, че нашите бургаски "спецове" ще се съгласят да го поставят и че няма просто да си ми остане, както съм чела тук във форума :sad3: Така че тези допълнителни нерви смятам да си ги спестя и уповавайки се на ПСР-а и другите изследвания, както и на прочетеното тук, да смятам, че за бебо почти няма риск, а след слагането на стандартната ваксина съвсем да е защитен :unsure:
Искаше ми се за всеки случай да чуя пак и мнението на специалист, но ми е абсолютно невъзможно пътуването докъдето и да е както сега, така и до раждането, така че тълкувайки си последните препоръки, получени от доцент Желев (ако вирусния товар се вдигне много при този ПСР да ходя в София на лечение преди раждането, а ако не - да си пусна нов ПСР 6 месеца след раждането), ще си седя тихо и кротко на задника и ще се изследвам пак в началото на другата година, за да видя какво е положението при мен. Предполагам, че някъде тогава ще може да се разбере и дали дребоса е придобил имунитет, та да се кротнем вече и само мама да се проверява...
Та така - рапорт даден и се надявам да съм разбрала и разтълкувала всичко правилно и решенията ми също да са такива :good:
Благодаря ви, че ви има :flowers:

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #53 -: Юли 26, 2011, 16:18:58 »
Здравей,
Мисля, че ако този вирусен товар се запази, риска наистина е минимален. Важно е, че си се насочила към специалисти и те са направили професионално проследяването на хепатита ти по време на бременността.
Сега най-важното, което трябва да знаеш и направиш, е да се подсигуриш (да се увериш), че първата доза от ваксината срещу хепатит B ще бъде сложена в първите 12 часа след раждането. А също и да спазиш стриктно поставянето на 2-рата (на първия месец след раждането) и на 3-тата доза (на 6-ия месец след раждането) на ваксината.
Пожелавам ти леко и успешно раждане и всичко с детенцето да е наред!

Поздрави,
Радо

Неактивен bradata

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #54 -: Август 29, 2012, 13:58:09 »
Привет от нас след толкова много време!
Бебко се роди не точно според заплануваното и въпреки желанието ми да има колкото се може по-малко досег с моята кръв, взех че отлепих плацента, получих масивен кръвоизлив и той доста е "поплувал" не в каквото трябва :sad3: Сложиха му ваксината и Хепатект , но сърцето ми беше свито до днес... Той е вече на годинка и 2 седмици и днес му пуснах HBsAg и AntiHBs - първият показател е отрицателен, а вторият - положителен. От лабораторията ме увериха, че щом има отчетен сигурен резултат, значи стойностите не са близки до границите и мога да съм спокойна (тук правят само качествено изследване, не и количествено)  :dance: . Надявам се да е така и детенцето ми да е наистина здраво и способно да се пази от тази коварна болест! Тук прочетох, че е достатъчно да се изследват тези 2 показателя и дано да е така (ако съм в грешка, моля поправете ме). Благодаря ви :yahoo:

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #55 -: Август 29, 2012, 21:33:06 »
Здравей,
Да, аз мисля, че всичко е наред с този резултат.
Не знам дали обаче в един момент изследването за антитела anti-HBs също не трябва да стане отрицателно. По принцип при майки с хепатит C се случва така, че детето им може да дава положителен резултат за антитела anti-HCV през първата година и половина след раждането (който след това става отрицателен), защото това са антитела предадени от майката при раждането (всички хора с хроничен хепатит C са с положителен резултат на anti-HCV изследването).
Тук обаче не знам дали е точно същата логика, тъй като пък ти реално нямаш антитела срещу хепатит Б, значи няма как да му ги предадеш. От друга страна, на него му е поставен хепатит Б имуноглобулин (което са антитела срещу хепатит Б) и най-вероятно заради това anti-HBs изследването му е положително.
По-важното обаче е, че той има отрицателен HBsAg, честито за резултата!  :clap:

Поздрави,
Радо

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007