Автор Тема:  Здравейте и от мен Пенка П.  (Прочетена 6880 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен penka_p

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил
    • hIVbg.info
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте и от мен Пенка П.
« -: Декември 16, 2007, 16:01:00 »
Здравейте и от мен! Попаднах тук случайно но не съм пряко свързана с проблемите на Хепатита, но един друг джак-пот на живота ми стига. Въпреки това  се надявам че има общи теми за дискусии. Ако искате моцже да ме изритате, това е ваше право!
 Пожелавам успех на всички тук в борбата срещу отцеляване най-вече с МЗ, НЗОК, и кви ли не държавни и частни лечебници и заведения в България

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте и от мен Пенка П.
« Отговор #1 -: Декември 16, 2007, 17:09:36 »
Здравей и добре дошла във форума!
Разбира се, че никой няма да те изрита :)
Дано хората от този форум открият интересни теми във форума за СПИН, и обратно.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #2 -: Декември 16, 2007, 17:53:54 »
Здравей и добре дошла.
Естествено,че можеш да дискутираш във форума заедно с всички нас. Надявам се и на теб да ти бъде все нещо от полза тук.
Е, до скоро!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #3 -: Декември 17, 2007, 00:08:19 »
Здравейте и от мен! Попаднах тук случайно но не съм пряко свързана с проблемите на Хепатита, но един друг джак-пот на живота ми стига. Въпреки това  се надявам че има общи теми за дискусии. Ако искате моцже да ме изритате, това е ваше право!
 Пожелавам успех на всички тук в борбата срещу отцеляване най-вече с МЗ, НЗОК, и кви ли не държавни и частни лечебници и заведения в България

Здравей и никой няма да те изрита от форума. Добре е да се информираш за начините на заразяване и възможностите за превенция от хепатит В и С. Както и за нас е важно да предотвратим една евентуална коинфекция с другия хепатит или СПИН. Пожелавам ти успех в начинанието с тази коварна болест!
Поздрави, Емо

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #4 -: Декември 17, 2007, 00:56:45 »
Aко искаш можеш и да се присъединиш към организирането на срещите които правим. До сега имаше само една, на която за съжаление са присъствали само Ради (администратор и модератор на форума) и още едно момче, което не взима участие в дискусиите тук, а само чете и се информира.
Този път организираме среща на 29 декември в събота, от 13.00 часа пред централния вход на НДК. Ще се радваме ако решиш да дойдеш и ти.
Поздрави!
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен penka_p

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
    • hIVbg.info
« Отговор #5 -: Декември 18, 2007, 09:49:29 »
Aко искаш можеш и да се присъединиш към организирането на срещите които правим.
Ей момент, момент. Мерси за поканата. Но за съжаление мисля че е малко рано за мен (все още не знам много неща за хепатита)... и естествено причините за това не са във вас а в нас (пиша от името на Хората Живеещи с ХИВ). Иначе с удоволствие за в бъдеще ще предприема и контакти на живо има доста общи неща а и има доста неща по които могат да се дискутират. Пък и на 29 точно преди ЧНГ еддва ли щякой ще е останал в София : - ) макар че от къде разбрахте че съм от там като съм писала Тутракан : -))))))))))))
Моля ви, имайте по-голяма анонимност относно заболяванията по принцип (просто един съвет)!
Моля ви не бъркайте и думата СПИН с ХИВ инфекция. Просто това са много различни неща. Както писах и на лична бележка в момента официално хората които имат СПИН в България са само 3-ма. Просто приемете факта че HIV и HCV са от един клас - ретровируси, единия засяга основно клетките на имунната система (Т-помощниците) а другия основно клетките на черния дроб. И при двата лечение има, дори е сходно например някои от  медикаментите са същите. Е отделен е въпроса защо някой като Тенофовир® все още ги няма в България...
И ако звучи малко нагло ама нямате ли Неправителстъвени организации в които да правите срещите си? Т.е. няма ли някаква помощ... Не знам чувствам се малко тъпо, ама никъде не намерих такава организация само Хепасист ама виждам че не сте много приятелски настроени с нея. Тя по принцип пропагандира превенция. Нещо което дори и при ХИВ винаги ме е дразнило. Що всички говорят за превенция а не обръщат внимание вече на факта че някой хора нямат нужда от превенция.
И накрая ако някой има нужда от повече информация относно ХИВ и СПИН начините на лечение и т.н. с удоволствие бих ви  помогнала чрез активна дискусия, е не в този раздел и не в тази тема, защото не искам да спамя. Нека админа да помисли дали да не сложи и някой отделен форум за това, не че не искам да ви каня и при нас - за сега имаме 2-3 форума, ама да не стане така че си правя прекалего голяма реклама. Пък и при нас е пълно с хипохондрици. Т.е. хората ги е страх от СПИН защото не знаят какво е това или имат грешни представи. а пък мене например ме е страх от други неща и болести т.е. има хора които благодарение на лечението живеят с Вируса на СПИН (или ХИВ) вече повече от 15 години и нямат и намерение да умират но знам че лечението за хеп. с например е скъпо, не е достъпно за всички и фатално.
ето и статистиката за ХИВ:
803 официално регистрирани носители на вируса в България
8030 са "скритите"
от тези 803 починали са <100 - но няма статистика.
от тези 803 към 300 са на лечение, което не е по здравна каса т.е. предлага се и на здравно не-осигурени но е безплатно и не се отказва на никой.
Последната година има бум в новооткритите около 100 души а преди са били по 1-2 на година.
(пред)Последната 2006 г. случаите на новооткрити които приемат венозно наркотици са ДРАСТИЧНО голям брой - 43 в Пловдив и региона и 32 в София и региона. 
Просто ако имате желание може да се тествате и за ХИВ безплатно и Анонимно е. Липсата на тест означава и липса на доказан ХИВ статус, което води до липса на лечение, което пък води до СПИН - който пък може и да бъде фатален! т.е. не всякога може да бъде излекуван!
Извинявам се искрено за "СПИН" спама!
аз по принцип много си пиша... голямо съм плямпало!

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #6 -: Декември 18, 2007, 12:51:50 »
Споко, човече!
Извинявам се ако поканата ми за среща ти се е сторила неуместна. Аз пък и не се съобразих много. Отправих я от мое име, тъй като за себе си смятам, че не се притеснявам от ХИВ позитивни и болни от синдрома на СПИН. Ако бъркам някъде терминологията, поправете ме. Така и не се съобразих с твойто състояние и опасността за самата теб при една такава среща.
За това дали си от София или от друго населено място, не съм споменавала нищо. Много от посетителите във форума не са от столицата, но проявиха желание да присъстват (на предишната поне), за това предположих, че и ти може да си заинтересована.
За себе си мога да кажа, че от доста време имам представа каква е разликата между ХИВ инфектиран и човек боледуващ от синдрома на СПИН.
Само неинформираните и хората неспособни да разберат каквото им се обяснява, са с грешни представи относно това инфекциозно заболяване.
Аз мога веднага да посоча пример от преди по-малко от месец. Работех в едно заведение и приготвих една вечер веинен кебап. Готвача искаше да опита от лъжицата с която аз току що си бях вкусила. Подадох му, а той веднага се замисли и каза нещо от сорта, че той - Спин-а така се хващал. Замислих се и си казах на акъла, колко е смешно, когато човек е неинформиран. Този точно тип, съм почти сигурна, че не веднъж е слушал по телевизията ако не на друго място, как се обяснява какво е СПИН, какво е ХИВ позитивен, как се предава вируса, какво представлява, но просто не е разбрал за какво точно става дума, милия. Не можем да се сърдим на простите хора, че са прости. Аз дори не си направих и труда да му обясня, за какво иде реч, защото не веднъж се бях опитвала да му разясня някои неща преди този случай. Винаги стигахме до някакви глупави спорове, от които аз се отказвах, защото виждах, че няма смисъл да ги водя.
Е, това е от мен за сега.
Поздрави!
« Последна редакция: Декември 18, 2007, 15:37:03 от nevron »
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
« Отговор #7 -: Декември 18, 2007, 17:23:24 »
 Не виждам кой бърка СПИН със ХИВ. Може би забележката ти беше към мене но коинфекцията може да бъде HIV/AIDS and hep coinfection. Мисля, че почти всички потребители във форума са наясно с проблемите на СПИН/ХИВ инфекцията.  Както и голям процент от обществото в България. Жалкото обаче е за пълното незнание и неяснотата около хепатитите! Както и градксите митове(не само в България) около тях. Радвам се за това, че на никой позитивен (ХИВ) в България не се отказва лечение и не трябва да минават през такива мъки като нас, но е жалко в една страна където има около 1000 болни от една ужасна болест да има толкова успешна кампания, а една група, като хепатитите от която страдат стотици хиляди хора и умират годишно хиляди да бъде толкова пренебрегвана и отричана. Не ме разбирай погрешно, не искам да кажа че трябва дави спрат лечението или кампанийте, но ми се иска да видя някой ден в България организирана мащабна акция за ХИВ заедно с хепатит В и С. Все пак сме рисков регион за хепатити от А до С!

Аз лично не съветвам никой да крие болестта си (за хепатитите). В огромен мащаб хората са тесногръди и прости и трябва да осъзнаят същноста на проблема. Вече всички мои приятели и роднини до един знаят и не ми пука. Това че криеш един проблем не го разрешаваш. Не съветвам хората, които се борим за гласност за хепатита да се крият! Просто така се получава пълен оксиморон.

Epivir също е медикамент, който се прилага на хив позитивни и болни от хроничен хепатит В. По света има други медикаменти за лечение на хронични хепатити, но в България сме твърдона интерферон.

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #8 -: Декември 18, 2007, 17:30:22 »
Здравей и от мен.
Аз си открих хепарита като се тествах за СПИН в един от безплатните кабинети в страната.
Съобщиха ми новината с такова прескърбие (и ме гледаха все едно ей сега ще хвърля топа),че си помислих дали не беше по добре да ми бяха открили ХИВ.
Останах с впечетлението,че в тези кабинети не са подготвени добре за хепатитите,а както и разбрах в последствие и самите лекари не са мнго на ясно.
Незнам защо не се говори много въпреки,че заразените с хепатит са значително повече Предполагам,че е върос на политика.
Добре,че го има този форум .
Поздрави
Миглена ;)

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #9 -: Декември 19, 2007, 01:19:45 »
Здравейте отново!
Аз искам да кажа, че на мен ми откриха хепатит Ц, тук в Испания, когато се наложи да си вадя медицинско свидетелство. Направиха ми анализи на кръвта и незнам точно какви бяха, но в тях задължително бяха включени и за ХИВ и за хепатит. В последствие всеки следващи изследвания, които ми правят включват и за ХИВ. Незнам каква е практиката в България, но тук правят винаги заедно с тези за ХИВ, и за хепатит, както и обратното.
Поздраи!
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен penka_p

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
    • hIVbg.info
« Отговор #10 -: Декември 19, 2007, 09:39:45 »
Радвам се за това, че на никой позитивен (ХИВ) в България не се отказва лечение и не трябва да минават през такива мъки като нас, но е жалко в една страна където има около 1000 болни от една ужасна болест да има толкова успешна кампания, а една група, като хепатитите от която страдат стотици хиляди хора и умират годишно хиляди да бъде толкова пренебрегвана и отричана. Не ме разбирай погрешно, не искам да кажа че трябва дави спрат лечението или кампанийте, но ми се иска да видя някой ден в България организирана мащабна акция за ХИВ заедно с хепатит В и С. Все пак сме рисков регион за хепатити от А до С!
човек това и мен ме притеснява, защото знам че за хепатит С няма ваксина!
т.е. аз не съм застрахована и знам че и на мене може да се случи. И не ме притеснява и мнението ти ама изобщо. Знаеш ли това е повод за сериозна дискусия, и промени по принцип и за това се "намърдах" тук! прав си за мнението което казваш и абсолючно съм съгланса! Стигало се е до там че например когато НПОта работещи по проблема ХИВ и СПИН са искали колаборация с раково болните за общи проблеми най вече медицински сме стигали до ситуация че безнадежно болни хора са казвали "аре какво искате от нас? на вас нито ви отказват лечение, нито чакате с месеци за медикаменти, нито еди какво си" но аз разбирам защо това е така, защото знам че не съм имунизирана и срещум рак!!! Но какво да им кажа на хората??? Знам много добре че при тази група МЗ или квото и да е си позволява чиаста гавра, защото те НЕ СА ЗАРАЗНИ и с 2 думи абе--- шом не сте опасни оправайте се.
Но за хепатита и особенно за С винаги съм се чудела, как може все още да се отнасят всекакви институции така с този проблем! пак казвам и мене ме е страх и сте прави другите по-нагоре дето казвате понякога ми се искаше... (е не ти го пожелавам де даже не искам и да ти споделя цялото изречение). Наиситна някоя умна глава е сметнала някъде - дай да оправим ХИВ защото ни е по-евтино.... (по-малко инфектирани - а ако се дава терапия риска от заразяване намалява дори до 0) но не трябва така да се подхожда на принципа тука има тука нема! И ще ви напиша нещо което винаги си го повтарям за мое успокоение: Парите за ХИВ и кампаниите терствай се, не се тествай и т.н. не идват от българския данакоплатец а от Глобалния Фонд за борба срешу СПИН Туберкулоза и Малария. Иначе преди да се пусне този проект положението беше... абе почти като с хепатита...

Неактивен penka_p

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
    • hIVbg.info
« Отговор #11 -: Декември 19, 2007, 10:15:05 »
Ще пусна и още едно мнение защото в единия постинг фигурира и това което го сложих в курсив!
Не ми с сърдете ако смятате че ставам нахална ми сложете бан!
Отправих я от мое име, тъй като за себе си смятам, че не се притеснявам от ХИВ позитивни и болни от синдрома на СПИН. Ако бъркам някъде терминологията, поправете ме

Здравей и от мен.
Аз си открих хепарита като се тествах за СПИН в един от безплатните кабинети в страната.

Значи:
понятието
СПИН- синдром на придобитата имунна недостатъчност - превод от AIDS (Acquired immune deficiency syndrome or acquired immunodeficiency syndrome).
тук следва изпозлването на болни от синдрома на СПИН е тафталогия т.е. или болни от СПИН или болни от синдрома на ПИН.
ХИВ или HIV (human immunodeficiency virus) или вируса на СПИН, ХИВ на кирилица е неправилно но все пак има наложило се значение. правилното е ЧИВ (човешки имунодефицитен вирус) но не са го наложили, за това и аз се старая да го изписвам или на латиница или вируса на СПИН. По същество СИНДРОМА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРЕДАДЕН ПО НИКАКЪВ НАЧИН ТОЙ СЕ ПРИДОБИВА вследсвие на нелекувана ХИВ инфекция!
Той може да се определи като последен стадий на развитие на ХИВ инфекция, но пък не всички хора които се изследват за ХИВ са в последен стадии.

и накрая по другото мнение: Да тест за СПИН има, но на тебе в Кабинета КАБКИС - Кабинет за Анонимно и Безплатно Консултиране и Изследване за СПИН) са ти правили тест за ХИВ. Защото там теста търси антитела за ХИВ или евентуално ако има такива се пуска 2ри тест който търси генетичната информация на вируса попаднала в човека. В тези центрове  консултират за СПИН и изследват за СПИН но не правят СПИН ТЕСТОВЕ.
Ако резултата за ХИВ е положителен чак тогава се назначава тест за СПИН който по същество е и кръвен но а чисто медицински. Кръвния определя броя на засегнатите от вируса на СПИН бели кръвни клетки Т-Помощници (т.н. CD4 клетки)и ако той е <200 бройки на/мл периферна кръв тогава се поставя тази диагноза но само при положителен тест за ХИВ (защото тяхния брой може да спадне и в следствие на имуносупресанти - когато човек му се транспланитират отгани и изкуствено потискат точно тези клетки с лекарства за да не отхвърли органа).
повече за термините ако желаете прочетете http://www.unaids-bulgaria.org/index.php?magic=3.0
Съжалявам ако съм ви досадила! Съжалявам че повдигнах темата като спам в обща дискусия нов член! Може и да я преместите в друг форум!

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #12 -: Декември 19, 2007, 10:46:41 »
Здравей!
Сметнах, че след като синдрома е свързан с болестно състояние на организма, може да се нарече и човек боледуващ от синдрома на СПИН. Щом не е правилно, ще го избягвам като израз, за да бъда по-точна в изказванията си. Това за ХИВ и ЧИВ го зная, но не предполагах, че ще му обърнеш внимание ако го изпиша на кирилица. Може би доста често се изказвам с неправилни термини сега като се замисля. Трябва да обръщам повече внимание на тези неща, защото са важни и не бива да се бъркат, особено на такова публично място като форумите, от където много хора черпят информация и вярват на нея безпрекословно.
Поздрави!
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #13 -: Декември 19, 2007, 17:13:08 »
Извинявай за неточностите.Всчко това ми го казаха в кабинета,но явно не съм го запомнила.
Пък итова, че съм с хепатит ми стига.
Миглена ;)

Неактивен penka_p

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
    • hIVbg.info
« Отговор #14 -: Декември 24, 2007, 08:53:00 »
Извинявай за неточностите.Всчко това ми го казаха в кабинета,но явно не съм го запомнила.
Пък итова, че съм с хепатит ми стига.
Миглена ;)
Да да, и ти извинявай, и аз често съм срещала хора с ХИВ да се "шегуват"
- Ох едно трудо лечимо забиляване ми стига.
Въпреки всичко мисля че всеки трябва да се позамисли и за другите, дето все още няма ваксини за тях. Казвам ви относно Хепатит С съм си чиста хипохондричка за което се извинявам!

Неактивен irka

• усмихната
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #15 -: Януари 02, 2008, 04:12:43 »
Здравей penka_p!

За мен беше много приятно и полезно да прочета постовете ти!

Бих се радвала ако по-често се включваш във форума с мнения!

Поздрави!

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 389
    • Профил
« Отговор #16 -: Януари 02, 2008, 12:24:33 »
Здравей и от мен !
Честно казано тези неща за разликата между СПИН и ХИВ не ми бях ясни,е вече са  ;) пообразовах се  ;D
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен pumuckl

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
« Отговор #17 -: Януари 22, 2008, 12:32:40 »
Здравей Пенка,
днес попаднах на следната статия:
http://www.dnes.bg/article.php?id=44823

Знаем, че поляците са по-напред от нас, та въпроса ми към теб е:
Има ли някъде по сайта на ХИВ (доста е обширен и трудно се ориентирам) някакъв списък със стоматолози, които са запознати с тези опасности от заразяване и са 100% изрядни в спазването на всички тези правила, които имат?

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #18 -: Януари 22, 2008, 18:35:19 »
Това за зъболекарските кабинети е направо ужасно! Сигурна съм, че и в България не дезинфекцират инструментите както трябва. Просто се чудя как човек може да се предпази и да предпази ДЕЦАТА си? Това направо е като руска рулетка!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007