Автор Тема:  С приятелят ми започнахме да живеем като брат и сестра  (Прочетена 6854 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bloodhoney

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
  • Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач.
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Ужасно се чуствам вече дори не мога да заспивам спокойно.Самочуствието ми на хубава жена  изчезна постепенно, когато забелязвам как здравите жени привличат неговият поглед. Или вече си въобразявам...но със всеки изминал ден ми доказва, че не ме гледа както преди, а по различен начин. Дори целувките се раздават по празници. Много трудно и тежко понасям вече да гледам как една хубава връзка се превръща в нещо ужасно. Все едно съм му сестра, така се чуствам.
Приятелят ми много ме подкрепя само той остана до мен, за разлика от баща ми. Тази болест хепатит ми преобърна живота. Не знам вече какво да предприема...объркаността ми ме отведе в дупка, от която не мога да излезна с месеци. На няколко пъти идеята да потърся помощ от психолог ме утеши. Но не разполагам с финансовата възможност в момента.
Тази депресия, ако така мога да го нарека, страшно много ме съсипва. Измъчвам се, когато приятелят ми се обръща след други жени, а мен след това ме поглежда като приятелят, който никога няма да предаде. Толкова отчаяно ми липсва поне за 1 час да се почуствам като НЕЗАРАЗНА пълноценна жена в прегръдките му. Самосъсипвам се със собствените си мисли. Може ли някой да ми помогне...да ми даде насока как да се справя с тази трудност.
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 21:47:55 от Радослав Русинов »

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 397
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
                  Здравей  bloodhoney.
                  Съжалявам,че се чувстваш така.Почти всички тук сме преминали през това.
                  Неизбежно е,повярвай ми но хубавото е,че ще отмине.
                  Горко им на жените,на мъжете и на близките ни които въпреки всичко са до нас.
                  По себе си съдя,защото  през повечето време бях непоносима.
                  Болеста и лечението ни правят такива и хората незнаят как да реагират на
                  изблиците ни.Не си товари главицата излишно и не се съсипвай.
                  Ще дойде ден в който пак ще се почувстваш пълноценна жена :girl_in_love:
                  Всъшност освен това което си написала-ние нищо друго незнаем за теб.
                  Пиши нещо повече за себе си.

И помни,че няма да е все така!

Тита
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 23:20:12 от tita70 »
Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

Неактивен Rumi_

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1548
    • Профил
  • Вид лечение: Алтернативно
Здравей и от мен,
вярно е, че хепатита и лечението му никак не са леки.
Вярно е, че ни променят изцяло, но и аз мисля че е временно.
Много нерви, много притеснения и беспокойства имаме през цялото лечение.
Моят съвет е колкото можеш си давай кураж, самоуспокоявай се, няма кой друг да го направи освен теб!
Хубаво е близките ни като са до нас, като ни вярват и ни подкрепят :love5:,но и самите ние трябва да сме твърди и да вярваме в успешния край! :flowers:

Неактивен kitaeca1970

• Немедицинско лице
  • Публикации: 272
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
Хората,болни от хепатит не са някакви ходещи чуми.Съвсем нормални хора са,които си имат здравословен проблем,като много други.Това не значи ,че са по-малко красиви и привлекателни.Всичко е в главата ти.Не мисли за себе си така,не губи самочувствието си.Положението в което си в момента е временно и всичко ще се оправи.Аз също често се чувствам като сестра на съпруга си,даже по-скоро като медицинска сестра,но това не значи,че го обичам по-малко,напротив след гадната болест връзката ни е още по-силна.Той пак си е моят мъж,просто има проблем и трябва за момента усилията ни  да са изцяло съсредоточени в решаването му.Нека в тази посока са насочени мислите ти.Не се съсипвай с мисли от типа"не съм красива "или "не го привличам"сигурна съм,че си си все същата прекрасна жена за него,просто си внушаваш някакви неща. :love5:

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Престанали сте да правите любов.  А това изобщо не е новина в нашите среди.
Вероятно ти си диктувала правилата и това се е случило, защото ти се чувстваш като "заразна жена".
Ти не си "заразна жена". Избий си го от главата.
Ето, Теди забременя, роди и след това мина през лечение.
Имат здраво детенце и макар че са на гъза на географията според моите разбирания (Нови Пазар, видиш ли), явно си живеят готино, щото не с всекиго можеш да отидеш на гъза на географията....
Дани
Hang in there.

Неактивен bloodhoney

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Благодаря Ви момичета че ме подкрепяте.Наистина имах нужда да си комуникирам с хора които ме разбират.Тъй като не бях одобрена да ми се отпуснат лекарства .От здравната каса,поради причината, че мога да се самоизлекувам доста се контузих психически.Също така ми бяха заявили в писмото,че трябва да им представя шест месечно наблюдение.Но аз нямах такова да им представя.А имах срок един месец.И Сега На Къде? :book_read:  Как трябва да постъпя по-нататък?Да се направи това шест месечно наблюдение и да се представи на здравната каса ли?Или вече схемата е друга?Доста инфо чета тук във форума,което ми е полезно и внимателно ще преглеждам Вашите съвети!        :chat:             
                                                                                                    :flowerpower:

Неактивен izzy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 82
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей Bloodhoney,

с риск да се повторя и потретя.....всеки от нас е изпитвал или изпитва това, което изпитваш ти сега. Всичко зависи от теб (колкото и банално да зву4и). Аз все още изпадам в подобни състояния, но с времето се научих да ги контролирам или по-скоро не позволявам на вируса да контролира живота ми. Всичко е в главата ти и всичко зависи от нагласата ти. Всеки минава през този етап. Това е голямо изпитание за нас и за близките ни. Знам, че е трудно, но не позволявай диагнозата да провали връзката ти. Говори с приятелят ти. Аз съм сигурна, че той не мисли и не гледа на теб като зараза. Дълго време бях в съ6тото състояние...не допусках никой до себе си, никой не можеше да ме убеди, 4е съм съ6тата като преди, мислех си, 4е когато съпругът ми ме гледа вижда в мен само едно -Хепатит...дълго време ми отне да му повярвам когато ми казваше, че е 6щастлив, че хепатитът ми открит навреме и че съм на терапия.
Мислите ни и нагласата ни са тези, които ни правят(или по-скоро ни карат да се 4увстваме) непривлекателни, а не вируса. Ставаме сами врагове на себе си докато го осъзнаем.....

От това, което пишеш разбирам, че имаш подкрепата на приятеля ти. Говори искренно с него. Дай глас на мислите си.Кажи му как се чувстваш. Попитай го дали наистина е така както ти си мислиш.....Много важно е да говориш с някого!

Мога да си представя, че сега всичко ти звучи банално, но това че търси6 помощ е знак, че искаш да промениш нещо. Тук няма да намериш формула за решението на твоето положение, но ще намериш много подкрепа и много разбирателство.

С теб сме!!!

:flowers:
„Всичко свършва добре накрая.
Ако ли не, то това не е краят…”

Неактивен izzy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 82
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей отново,

за съжаление не знам как стоят нещата със зк в България, но тук има много хора, които със сигурност ще се отзоват на въпросите ти. Може би първо трябв да си намериш хепатолог. Тук, във форума, ще намериш много адреси на специалисти. Създай си нова тема в отдел "Моята история", където можеш да се представиш и да разкажеш повече за себе си, кога ти е поставена диагнозата и пр.

Поздрави ´
Иззи
„Всичко свършва добре накрая.
Ако ли не, то това не е краят…”

Неактивен silvipas

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 100
  • Моят стимул в живота са те
    • Профил
Здравей!

Излишно е да казвам ,че трябва да си поговорите. При мен е същото ,само с тази разлика ,че съм семейна и с две деца. Разбрах ,че съпругът ми изпитва ужас да не се зарази в момента ,в който случайно пи от моята чаша с вода. Тогава ми стана ясно ,че изобщо не трябва да се надявам на някаква близост с него. И проблемът не е в мен. Не аз се чувствам заразна ,а той ми го показва всеки ден, защото понякога не са нужни думи ,за да разбереш как стоят нещата. Дори когато целувам  децата за "лека нощ" той ме гледа косо и ми показва ,че не му е приятно, а те са малки и имат нужда от ласки.  Късмет ти пожелавам и горе главата!

Силвия

Неактивен joro

• Немедицинско лице
  • Публикации: 350
    • Профил
Леле, каква тема. Накрая ще излезе, че въпреки всичко съм щастлив човек, жена ми хич не и дреме за хепатита, дори камъните са в моята градина, че не съм и обръщал достатъчно внимание  :nah:, често се замислям дали ако тя беше болната мен щеше да ме е страх, най вероятно, за жалост-да, бих направил всичко да се излекува, каквото и за себе си, но предполагам щях да се пазя (както сега въпреки това, че знам че не съм заразен, когато бебето тръгне да ми захапва ръката, несъзнателно се дърпам, а и внимавам да не ме одраска). Това обаче не значи, че не държа на нея, предполагам, че сме си просто по-големи шубета.
   А и да не съм прав, какво ти пука, ако хората не се подкрепят напълно в тежки моменти, значи няма смисъл да са заедно, аз лично не съм крил от никой от приятелите ми (само с тези които работя не съм им казвал, защото невиждам смисъл да знаят), честно казано нито един не се отдръпна, въжеха се, все едно, плюс хепатита имам декомпресивна цироза а и не са ме одобрили за трансплантация  :angry3:.
   В началото е голяма паника с този  хепатит, ама ако съдя по това, че си стигнала до подаване на документи и отказ, значи при теб не е съвсем в началото. Реално драмата не е кой знае колко голяма, ти си с хепатит Ц и шанса да се излекуваш е много голям (между 50 и 90% в зависимост от генотипа), дори да не се излекуваш, вероятността да не се случи на там нищо е 70% срещу 30% да се получат усложнения,  а и на дали и в момента се чувстваш болна. Тоест, първво имаш шанс 50-90% да се излекуваш, ако не се получи и попаднеш в тези 10-50% вероятността да се усложни е 30%, ако от тези двете тръгне да се смята, каква е общата вероятност да получиш цироза, ще излезе, че е същата като да те блъсне кола или да се случи инцидент, така, че невиждам причина да се чувстваш болна и зле. Виж за разпиването, май трябва да го откажеш (така де не е нужно да гасим пожар с бензин  :shocked1:). Този въпрос ми даде една питанка, която ще я задам в моята тема за да не спамя  :whistle:                 

Неактивен bloodhoney

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил

Благодаря за откровенноста   :flowers: добре че съществува форума за да се подкрепяме взаимно.Много са трудните моменти .А по-тежки стават, когато ги споделяме на човек ,който не може да ни разбере.                     

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
Здравей!

Излишно е да казвам ,че трябва да си поговорите. При мен е същото ,само с тази разлика ,че съм семейна и с две деца. Разбрах ,че съпругът ми изпитва ужас да не се зарази в момента ,в който случайно пи от моята чаша с вода. Тогава ми стана ясно ,че изобщо не трябва да се надявам на някаква близост с него. И проблемът не е в мен. Не аз се чувствам заразна ,а той ми го показва всеки ден, защото понякога не са нужни думи ,за да разбереш как стоят нещата. Дори когато целувам  децата за "лека нощ" той ме гледа косо и ми показва ,че не му е приятно, а те са малки и имат нужда от ласки.  Късмет ти пожелавам и горе главата!

Силвия

Е, това определено ме втрещи!
По мои скромни наблюдения и преценка,така реагират хора,който и хал-хабер си нямат от хепатита.И в този ред на мисли аз не бих допуснала някой,особено пък толкова близък човек да се държи по този неадекватен начин,всичко се постига с говорене.
Никога не съм се чуствала,като bloodhoney и никога мъжа ми не ме е възприемал,като чумава-напротив,обединихме се в името на борбата излекуването ми.

bloodhoney,по консенсус наистина подлежиш на 6 месечно наблюдение,за да се докаже,че хепатита ти е хроничен,но това читав хепатолог го знае.При кой се лекуваш?Защо също ти е казано,че ще се самоизлекуваш?Дай повече информация от хепатитната ти история?

пп:Дани, :congrats:много добре си го казала,и тва с гъза на географията също :pardon:

Неактивен bloodhoney

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Здравей!

Силвия

Е, това определено ме втрещи!
По мои скромни наблюдения и преценка,така реагират хора,който и хал-хабер си нямат от хепатита.И в този ред на мисли аз не бих допуснала някой,особено пък толкова близък човек да се държи по този неадекватен начин,всичко се постига с говорене.
Никога не съм се чуствала,като bloodhoney и никога мъжа ми не ме е възприемал,като чумава-напротив,обединихме се в името на борбата излекуването ми.

bloodhoney,по консенсус наистина подлежиш на 6 месечно наблюдение,за да се докаже,че хепатита ти е хроничен,но това читав хепатолог го знае.При кой се лекуваш?Защо също ти е казано,че ще се самоизлекуваш?Дай повече информация от хепатитната ти история?

пп:Дани, :congrats:много добре си го казала,и тва с гъза на географията също :pardon:

Здравей Tedi!
Аз при никой не се лекувам.Ходих до София за да ми направят биопсия.И след изследванията (във боенно медецинската академия)  когато говорих с младата докторка (Стоянова) тя ми заяви,че нямало смисал да се подават протоколите .Ама накрая се нави де. Издаде ми ги, на две на три ми обясни какво да правя с тях ,(къде да ги подам и до там).Не ми беше обяснено ако не ме одобрят какво трябва да се направи дори не ме беше предупредила че ще ми е необходимо шест месечно наблюдение за целта!Все пак там уж бях при специалисти в хепатологията...А иначе отговорът че съм можела да се самоизлекувам е от здравна каса от името на доктор който не си спомням,не мога да намеря писмото да ви го спомена.

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
Тази Стоянова не я знам и не помня да е спрягана във форума,но във ВМА има добри специалисти в областта.Някак си ми намирисва на некомпетентност,щото тази лекарка как така първо не е  е искала да изготви протоколи,па после се съгласила,какъв е тоя примак-отмък,ей тва не мога да разбера?!
Аз бих се запътила към някой от тези:
http://www.hepactive.org/content/articles/treatment/treatment_hospitals

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Публикации: 397
    • Профил

Тая Стоянова е една от най некомпетентните доктори които съм срещала.

Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Здравей и от мен!
Тъй като вече се отклоняваме от основната тема (а тя е свързана с неразбирането и проблемите в отношенията с приятеля ти), съветът ми е да стартираш нова тема в раздела "Моята история", където да разкажеш повече за теб и за твоя хепатит. Пусни изследвания, резултатите от биопсията, подробности за отказа на Здравната каса, и т.н., за да можем да ти дадем подходящи съвети.
Отказът, за който споменаваш, с довода, че можеш да се самоизлекуваш, звучи несериозно, не знам кой ти го е казал. Решенията за отказ на отпускане на лечение се взимат от лекари-специалисти в областта, които участват в т.нар. експертна комисия в НЗОК. Съмнявам се, че този довод е изказан от някой от тези лекари!
Важно е да се знае и през коя година си получила този отказ!
Изобщо, има много неясноти около твоя случай и това е, защото информацията, която даваш е накъсана и няма хронологичен ред, лиспват и данни от твои изследвания. Стартирай своя тема и в нея разкажи това, което знаеш за заболяването си, изследванията си, и т.н. Тогава ще можем и да те посъветваме както трябва.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен bloodhoney

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
 :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: 
                          Благодаря Ви!     Ще отворя нова тема както ме посъветвахте! 

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007