Автор Тема:  Въпрос за ваксина-хепатит Б  (Прочетена 1724 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vasko

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Въпрос за ваксина-хепатит Б
« -: Март 03, 2011, 21:27:38 »
Здравейте и честит празник на всички българи!Искам да ви попитам преди да си направи човек ваксина с/у хепатит Б,правят ли се някакви изследвания?Как да знае предварително дали няма да направи алергична реакция към някоя от съставките на ваксината?Четох за много случаи с негативни последствия след поставяне на ваксината,отключване на неизлечими заболявания и т.н.Благодаря на всички,които ще ми отговорят!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Въпрос за ваксина-хепатит Б
« Отговор #1 -: Март 03, 2011, 22:03:16 »
Здравей, Васко!
Въпросите ти са обсъждани многократно във форума, можещ да прегледаш темите в раздела "Превенция и заразяване".
Като за начало, можеш да започнеш с тази тема: Превенция и заразяване - Препоръчителни статии и новини по темата.

Относно теорията за негативни последици от поставянето на ваксината, това са глупости! Повече за евентуалните странични ефекти след ваксинацията, можеш да прочетеш в секцията "Нежелани лекарствени реакции след ваксинацията" на статията Хепатит B и бременност - Период след раждането. Още информация за самата ваксина можеш да прочетеш и в секцията "Характеристики на ваксината за хепатит B" пак в статията "Хепатит B и бременност", в частта Раждане: Хепатит B и бременност - Раждане.
Статистиката показва, че до момента в целия свят са поставени над 1 милиард дози от тази ваксина. Мислиш ли, че ако имаше такива нежелани реакции, за които си чувал, това нямаше да се разбере, и нямаше да се спре ваксината? Това е една от най-безопасните и дългогодишно използвани ваксини в целия свят. Аз поне мисля, че всички тези информации, които се носят от ухо на ухо, са само част от приказките в подкрепа на теорията за спиране изобщо на използването на ваксини.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Март 03, 2011, 22:24:51 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Vasko

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: Въпрос за ваксина-хепатит Б
« Отговор #2 -: Март 05, 2011, 00:03:41 »
Много благодаря за информацията!...Макар още да ме е страх...Дано и при нас мине успешно и всичко да бъде наред.Ще ви посещавам и се надявам да се похваля.Знам какво е да си хронично болен.Поздравления за вас,здраве и късмет на всички! :bravo2: :bravo2: :bravo2:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007