Автор Тема:  Здравейте  (Прочетена 1474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mickey

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте
« -: Март 14, 2011, 23:07:47 »
Здравейте,
Хареса ми заглавие по-долу "До вчера бях здрава и щастлива", което важи в пълна сила и за мен, може би не само за мен.
Бременна съм в третия месец. Досещате се за шока и ужаса, който изживях, когато видях HB s Ag Reactive, а стойността му е 1476.29 при горна граница 1!!! Още на следващия ден бях на изследвания при гастроентеролог, резултатите ми там са много добри, както и ехографския преглед:
Изследване                Резултат Мярка       ДГ  ГГ
Билирубин-общ             6.9    umol/L    3.4    21
Билирубин-директен    3.4    umol/L    0    8.1
АСАТ                           18.0    U/l            0    40
АЛАТ                           14.0    U/l            0    55
ГГТ                                   10.0    U/l            0    50
АФ                                   44.0    U/l           40    150

Днес ходих да ми пуснат ПСР и помолих да ми повторят изследването за HB s Ag, отново положителен, но при горна граница 4, моят е около 240.
Времето минава ужасно бавно, обещаха ми до края на седмицата да ми се обадят за резултатите. Откровено съм доста отчаяна и обезверена.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте
« Отговор #1 -: Март 15, 2011, 01:27:34 »
Здравей, Мики!
Не трябва да се отчайваш, а да си спокойна, това е много важно за бебето ти! Хепатит Б не е смъртна присъда и това, че го имаш не значи непременно, че той ти вреди. Сега по-важното е да направиш най-доброто за бебето си, така, че да си сигурна, че няма да се зарази по време на раждането.
Относно изследванията, тези стойности в изследването HBsAg са подвеждащи и изобщо не е коректно да се изписват. Най-важното е, че изследването ти е положително, а не това колко ти е стойността - тя реално нищо не измерва и не показва нищо, което да е важно за самото заболяване. Важното е само дали изследването е положително, или отрицателно!
Ще преместя темата ти в подраздела "Бременност и вирусни хепатити", съветът ми е много внимателно да го прегледаш, особено залепените най-отгоре в него теми. Отдели си достатъчно време, запознай се със заболяването, прочети мненията и на другите майки с хепатит Б, които са писали, и си направи план как да действаш. В общи линии, много е важно да отидеш при добър лекар, който е специалист в областта на хроничните вирусни хепатити. Той ще може да те наблюдава по време на лечението, ще ти пуска изследвания, и освен това ще ти даде конкретни съвети какво е най-добре да направиш, за да предпазиш бебето от заразяване.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен mickey

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Март 15, 2011, 10:12:03 »
Много благодаря за отговора.
Опитвам се да остана спокойна, но за момента не се справям. Днес сутринта отидохме да пуснат изследвания и на мъжа ми. След 14ч ще станат готови неговите резултати.
В общи линии прочетох почти цялата информация за хепатит Б във вашия сайт. Все още не съм се насочила към конкретен специалист. За сега ходя в Токуда, тъй като там ми следят и бременността и съм доволна.

Неактивен mickey

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Април 06, 2011, 15:07:48 »
Здравейте,
Излязоха ми резултатите от ПСР - за момента съм с много нисък вирусен товар, при 29мл долна граница моя е 34 (или 170копия). За сега няма да ми правят биопсия на черния дроб,  но всеки месец ще ми изследват АСАТ, АЛАТ... Рано е още да се мисли за раждане и кърмене, но ми казаха, че задължително ще трябва да поставят хепатект при раждането и ваксинацията  (живот и здраве имам още доста време).

Искам да ви питам дали има начин да поддържам тези ниски стойностти - хранителен режим,хранителни добавки за подсилване на имунната система, хомеопатия? Не мога да кажа как съм се заразила и от кога го имам. Написаха ми диагноза хроничен хепатит В,но ако съм се заразила скоро? Много неясноти...
Иначе хубавото е, че приятелят ми не е носител на австралийския антиген и няма изградени антитела (а сме от 9 години заедно) - вече направихме първата ваксина, а скоро ще правим и втората.
Поздрави.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #4 -: Май 22, 2011, 17:49:10 »
Здравей и поздравления за това, че всичко е наред за момента с хепатита! Пожелавам ти да си остане все така до края на бременността, а и след това!

Искам да ви питам дали има начин да поддържам тези ниски стойностти - хранителен режим,хранителни добавки за подсилване на имунната система, хомеопатия?
Не, няма такава "тайна" рецепта, всичко е относително. По принцип при хроничния хепатит Б няма нужда да се спазва някакъв строг хранителен режим. Като нещо задължително, можем да кажем, че алкохола е забранен. Но ти си бременна, така, че ако спазваш един нормален и здравословен режим, то той със сигурност ще е подходящ и за черния ти дроб.
Относно това дали можеш да пиеш някакви добавки, имуностимулатори, хомеопатични лекарства, и подобни, не забравяй най-важното - в момента си бременна. Не мисля, че това е най-подходящия период да експериментираш някакви терапии върху себе си, и то при положение, че в момента реално си с неактивен хепатит B.
Така, че не прави нищо специално за хепатита, следи си състоянието и ако има нужда от лечение в последния триместър, лекарите ще ти препоръчат.
Пожелавам ти лека и успешна бременност!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007