Автор Тема:  Периодът, в който лечението с нуклеозидни аналози се заплаща от НЗОК, трябва да се увеличи  (Прочетена 32341 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 342
  • "Всичко хубаво се постига с цената на голяма болка
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит B
Добро утро аз не мисля, че със заяждане ще си решим проблема и какво лошо има ако излезем от анонимност хората, които живота им зависи от това лечение.Да не сме прокажни  :sad3:,че да се крием и здравната ни система да се прави че несъществуваме.Тук трябва да се обединим и да се появим където трябва а не да се правят някакви солови изпълнения,които няма да донесът нищо според мен.

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Никой не се заяжда,отправям ти въпроси към твойте изказвания,и давам мнение!
Ето бе,ти си един от тия хора,за който говориш-що чакаш някой и друг?що не излезеш от анонимност?
Я ми кажи,на познати и приятели ТИ казал ли си,че имаш хепатит Б?

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2781
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Така е,

спорадични явявания по телевизията не биха дали нужната гласност. Обединение е ключовата дума, и то трябва да започне от вас. Бихте могли да се организирате по градове, да подпишете протесна подписка, да напишете по една жалба до ЗК, и да ни ги изпратите. Когато имаме събрани достатъчно, можем да ги внесем от наше и ваше име пред нужните истанции. Но без инициативност и от ваша страна, честно казано - какво си мислите че можем да направим ние? Да подадем жалба, заради това че ЗК ни органичава в лечението, но да нямаме и една жалба от вас? Доколко сериозно ще ни вземат?
Повярвайте ми- промените трябва да започнат от самите вас. И недейте лекомислено да обявявате че ще се появите по телевизията, защото когато се стигне до този момент, огромна част от вас ще се откажат. Нали виждам какво става когато се организират срещи- всички обещават, но в последният момент се оказваме пак същите 6-7 човека. Другите мистериозно са изчезнали.  :girl_wink:

Така че, с две думи- направете нещо и вие, за да можем да направим и ние. Очакваме предложения!!!!

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
    • Профил
Казал съм и на роднините си а и това да вметна че баща ми почина точно от рак на черния дроб но това беше през 2001 година и тогава не се говореше толкова за хепатита имам още един близък който почина от цироза та за това искам да има гласност и обединение трябва да се направи нещо.Пред колегите още в самото начало съм и казал отношенито им не се промени към мен.Силвана е права но как аз от Плевен да обединя някой като в този форум сам само аз от този град.Готов съм да си дам телефона на себеподобни и да направим каквото трябва.Но нали имено от някъде като тук трябва да се тръгне нека който е с подобен проблем да ми пише на лични и да се свържем да ви потърсим тогава от сдружението да решите и каквото трябва да направим.Разберете една птичка пролет не прави.Аз мисля че именно от тази тема трябва да се започне.Преди бях чул че доживотното лечение никъде по света не се предлага но щом като го има в Гърция в Германия защо да го няма и в България нали сме членка на евросъюза и законите трябва да бъдат едни и същи навсякъде.

Неактивен yumivarna

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
Здравейте всички! Кажете каде ги организирате тези срещи да се видим! Ако има Варненци ( и др. ) и искат да се видим - скайп  "yumivarna" АЗ НЕ СЪМ АНОНИМЕН!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Кажете каде ги организирате тези срещи да се видим!
Ето в този раздел можеш да се информираш за бъдещите срещи, а и да разгледаш снимки и отзиви от предишните: Срещи на потребителите на форума.
Следващата среща ще е на 9-ти април в Русе, на теб ти е доста близо (само на 200 км.), така че заповядай  :smile:

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен тина

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 75
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравейте! Не мога да не споделя новината, че Виреад от 3 години се увеличава на 4 с тенденция да стане 5! Това ми го каза проф. Чернев, след като се върна от Германия!

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
Макар че така не се  решава кардинално проблема на лекуващите се с Виреад, все пак новината е чудесна  :bravo2:
А само за Виреад ли става въпрос ?А лекуващите се с Ентекавир например? Те какво?
Предполагам, Тина, че само това ти е казал Чернев, но аз така си коментирам  :chat:
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен alexpl

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравейте! Гледам, отдавна не е писано по темата и искам да споделя, че до мен, от два независими източника достигна информацията, че ограничителният срок, в който НЗОК заплаща лечението с аналози е отпаднал. Някой знае ли нещо по темата?

Неактивен dimizano

• Немедицинско лице
    • Профил
Здравейте ето на каква статия попаднах http://m.capital.bg/specialni_izdaniia/zdrave/2013/11/29/2192014_d-r_radin_conev_procentut_na_otkrivaemost_na_hepatit_v/.От интервюто дадено от д-р Цонев за лечение на хроничен хепатит Б,разбирам,че лечението с нуклеозидни аналози вече ще се отпуска до живот на нуждаещите се.Ако е така това ще е голям напредък за нас.Някой ако има по подробна информация нека сподели .

Неактивен ivan86

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 209
    • Профил
Доктор Цонев ми е лекуващ лекар, много е добър  :congrats: :congrats: :congrats: :congrats:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007